Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Jaki fotelik wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186970)

savo 31-07-2013 05:11

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
1 załącznik(i)
Podłączę się pod temat, szukam również fotelik z isofixem. Jednak mam jeszcze trochę czasu na zakup, jednak szybko on minie :wink: i coś trzeba bedzie kupić.
Zastanawiam się nad [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Co o tym sądzicie?

Hyper 31-07-2013 09:13

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Ja do Mondeo kupiłem Cybex Pallas 2 FIX i spisuje się bardzo dobrze. IsoFix trzyma mocno, pewnie. Do tego stopnia jestem zadowolony, że drugi fotelik do drugiego samochodu kupiłem... taki sam! Akurat w 206CC nie mamy isofix, ale sam kształt bazy jest taki, że bardzo dobrze leży na fotelu, mocowany jest pasem bezpieczeństwa, a maluch ma dodatkowo zabezpieczenie na całe ciało od przodu.
Ma go też kolega dla swojego synka w swoim Nissanie Almera, który również sobie chwali zakup, także zdecydowanie polecam.
Ach, przypomniało mi się, że miałem dokupić jeszcze dodatkowy materiał na lato, dzięki któremu Junior się tak nie poci w foteliku. Kolega kupił, pojechał na urlop, zrobił sporo kilometrów i mówi, że warto.

boncio 31-07-2013 11:37

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
A ja się ostatnio zaopatrzyłem w Maxi Cosi Milofix z kategorii 0-18kg. Uzyskał same 4 w ocenach ADAC i jest relatywnie tani (ok 900zł), biorąc pod uwagę ok 4 lata używania. Prawdę mówiąc te dwa czynniki decydowały, bo ja z bezpieczeństwem nie dyskutuję ;) Patrzyłem też inne z ocenami 4, ale są o kilka stówek droższe. Kolejny fotelik będzie już 15-36kg.

Co do samego fotelika, to jest obracany, więc do 13kg tyłem, powyżej przodem. Posiada regulowany zagłówek, jak i pochylenie oraz 5 punktowe pasy. Oczywiście pełny isofix z top tether, czyli pasuje do każdego nowszego Forda. Warto pamiętać też, że foteliki z isofixem są zamocowane także gdy są puste. Wiele razy widziałem jak dziecko wysiada, a fotelik leży luzem na kanapie.
Ma jedną wadę, a w zasadzie 2, ale te same co każdy fotelik 0-18kg. Nie jest przenośny, bo waży 11kg, czyli nie możemy zabrać niemowlaka w nim jak w typowym nosidełku. opcją jest dodatkowe nosidełko w bagażniku.
A co do autora tematu, to teoretycznie pasuje do grupy 1 (9-18kg), ale prawie wszystkie takie foteliki są już przodem do kierunku jazdy, a jak wiadomo zalecane jest aby jak najdłużej dziecko jeździło tyłem. Opcją jest zatem grupa 0 + 1 (0-18kg).

hirotaro 31-07-2013 12:41

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
ja powiem jedno nie kupijcie tego co oferują w marketach za 200-300zł hehe oparełem się ostatnio o taki i się złamał to nie chce nawet myśleć co by było nie daj Boże w wypadku, osobiscie kupiłem RECARO Yang Sport chociaż moja mała ma jeszcze trochę czasu na fotelik ale była okazja bo przeceniony z 980 na 720 bo w nowym sezonie na 2014 są inne kolory

Hansolo 31-07-2013 13:01

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Cytat:

Napisał hirotaro (Post 2053136)
ja powiem jedno nie kupijcie tego co oferują w marketach za 200-300zł hehe oparełem się ostatnio o taki i się złamał to nie chce nawet myśleć co by było nie daj Boże w wypadku, osobiscie kupiłem RECARO Yang Sport chociaż moja mała ma jeszcze trochę czasu na fotelik ale była okazja bo przeceniony z 980 na 720 bo w nowym sezonie na 2014 są inne kolory

Święte słowa.

Wpiszcie sobie w YouTube " śmiertelny wypadek w Pogorzelicach "
Niestety byłem tam, widziałem, "rozmawiałem " z kierowcą TIR-a / skoda obok /, wykonywałem swoje obowiązki służbowe.
Dziecko podróżowało w foteliku marketowym, dobrze zapiętym. Jednak fotelik się połamał, szelki się z niego wyrwały. Skutek tragiczny, do dziś go widzę.
Ludzie zjadajcie chleb z margaryną, ale fotelik tylko z górnej półki, odpowiedni do dziecka / nie to co piszą producenci żeby zwiększyć przedział potencjalnych " małych użytkowników"/.
Ja roczną córkę wożę jeszcze w nosidle tyłem do kierownika.

rafal8967 31-07-2013 13:53

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Z tymi fotelikami jest różnie, jedne nawet markowe są nic nie warte drugie po roku tracą nawet po 2 punkty w testach adac, więc trudno wybrać coś na lata, dlatego założyłem ten post żeby się czegoś dowiedzieć ale widze że trudno jednoznacznie wybrać odpowiedni fotelik ale dobrze że jest takie miejsce jak to forum bo naprawde dużo można sie dowiedzieć... ja nadal szukam jakiegos rozwiązania , ale myśle że narazie zostanie opcja jazdy tylem w tak zwanym nosidełku pozdrawiam Rafał

hirotaro 31-07-2013 14:23

Zoska ma juz 5 miesiecy i w nosidelku ma malo miejsca, Rafal pamietaj ze dziecko nie moze tez dlugo tak jezdzic bo wyrasta z "nosidelka", jesli glowka jest na szczycie nosidelka to czas zmienic na fotelik bo to zaczyns wtedy robic sie niebezpieczne dla dziecka

Skrobane z HiroTatkoFonu...

RedFord 31-07-2013 15:02

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Rafale, w fotelik trzeba zainwestować.
Market - cóż - byleby tanio, nakręcić sprzedaż. A skorupa dmuchana, pusta w środku.
Żaden fotelik jak i żaden samochód nie jest 100% bezpieczny. Ale jeśli mamy możliwość wyboru i pozwalające nam finanse - dbajmy o własne bezpieczeństwo i tych, którymi się otaczamy.
A dla twojej niunieczki - nadal podtrzymuję przejścióweczkę 0-18 kg. :)

rafal8967 31-07-2013 16:13

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Moja Maryśka to drobinka więc musze myśleć o foteliku 0-18 taki rozmiar jaki polecił mi RedFord, ale przyznam że myslałem o foteliku na lata czyli 9 - 36

hirotaro 31-07-2013 16:16

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Ja taki zakupiłem Zośka ma 7kg rośnie oraz przybiera tak że coś mi się wydaje że prze rokiem przesiądziemy się już na zwykły fotelik, generalnie Pan sprzedawca polecał opcje 9-36 ze względów finansowych bo raz się wydeje pieniążki, no ale wiadomo jak maluch jest skromny to rozwiazanie 0-18 będzie lepsze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.