Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów ! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164054)

tedi_k 22-08-2012 21:43

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
Cytat:

Napisał djatom (Post 1867082)
jest tam opcja alarmu u mnie jest odznaczony czy jak go zaznacze to włączy mi sie alarm??? (oczywiście nie mam sensorów ale na same drzwi może by działal) bo jakoś niechce mi się wierzyć było by to za łatwe

Włączy Ci się bez problemu, ale nie masz zainstalowanego zapewne zamka maski z czujnikiem zamknięcia i będziesz miał cały czas komunikat "otwarta maska" oraz nie masz syrenki alarmu - jest ona standardowo umieszczona z tyłu na nadkolu (tylnym) po stronie pasażera - we wnętrzu, za plastikiem. Opcja alarmu obwodowego (na czujniki drzwi i klap) działa zawsze jak się uzupełni brakujące elementy. Niestety zamki klapy z czujnikiem zamknięcia bardzo trudno dostać, a w ASO to wydatek rzędu 220zł. Nie da się też zastosować w prosty sposób dorobionej krańcówki bo ten czujnik działa w odwrotnej logice - zwarty do masy oznacza zamkniętą maskę, rozwarty - otwartą. Standardowe krańcówki dziłają odwrotnie. Fordowskie syrenki alarmu sa dostępne na allegro, choć czasm trzeba ich mocowanie nieco dostosować do otworu w karoserii.

djatom 22-08-2012 21:48

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
chyba w masce cos jest bo jak jest otwarta to nie zamkne centralnego czy to nie o to chodzi

tedi_k 22-08-2012 21:54

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
Cytat:

Napisał djatom (Post 1867093)
chyba w masce cos jest bo jak jest otwarta to nie zamkne centralnego czy to nie o to chodzi

No to masz farta - nieczęsto tak jest. Jeśli będziesz aktywował alarm, to pamiętaj, że są dwa warianty syrenek - ta która opisałem to syrenka bez zasilania ("zwykła"), oraz jest też wariant syrenki z podtrzymaniem bateryjnym - wtedy występuje ona standardowo pod maską. Wybór rodzaju syrenki sterowany jest parametrem w GEMie, brak syrenki sygnalizowany jest błędem DTC.

djatom 22-08-2012 21:58

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
1 załącznik(i)
a co konkretnie zaznaczyć te 3 w czerwonym kółku i te z niebieskimi ptaszkami

MajkR 22-08-2012 22:03

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1867079)
To jest identytfikacja rodzaju zegarów:
HEC Level 2 - z komputerem i z małym wyświetlaczem,
HEC Level 3 - z komputerem i z dużym wyświetlaczem
W zasadzie te oznaczenia odnoszą się do zegarów poliftowych.

U mnie jest komp i mały wyświetlacz. Co da mi zaznaczenie "HEC Level 2/3", "Trip computer", "Main Menu" i "Submenu level od 1 do 6"

djatom 22-08-2012 22:06

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1867095)
No to masz farta - nieczęsto tak jest. Jeśli będziesz aktywował alarm, to pamiętaj, że są dwa warianty syrenek - ta która opisałem to syrenka bez zasilania ("zwykła"), oraz jest też wariant syrenki z podtrzymaniem bateryjnym - wtedy występuje ona standardowo pod maską. Wybór rodzaju syrenki sterowany jest parametrem w GEMie, brak syrenki sygnalizowany jest błędem DTC.

no tam jest w GEMie opcja syreny z podtrzymaniem czyli jak nie będzie zaznaczona to uruchomiona jest zwykała ??

tedi_k 22-08-2012 22:15

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
Cytat:

Napisał djatom (Post 1867098)
a co konkretnie zaznaczyć te 3 w czerwonym kółku i te z niebieskimi ptaszkami

W czerwonej obwódce:
1) Uruchamia alarm
2) Rozbraja alarm zamkiem drzwi - NIE ZAZNACZAĆ (rozbraja jak ktoś otwiera śrubokrętem także...)
3) Jak zaznaczony to pierwsze naciśnięcie rozbraja alarm a dopiero drugie otwiera drzwi (mało przydatne)
- czyli zaznacza się tylko pierwszą opcję

Niebieskie ptaszki
Panic - nie używać - pozostało po starych koncepcjach Forda
RKE locking... - jak zaznaczony, piloty dziłają także jak jest włączony zapłon. Moim zdaniem mało przydatne...
Remote Keyless... - jak zaznaczone to samochód ma otwieranie z pilota (standard)

Generalnie opcje dotyczące posiadanego wyposażenia trzeba zaznaczać roztropnie - poza alarmem nieczęsto się zdarza, że mamy np. czujnik deszczu, tylko nie jest on uruchomiony w GEMie..

Standardowo najpierw zczytujemy konfigurację z samochodu, zapisujemy ją a dopiero potem cos zmieniamy!

Cytat:

Napisał MajkR (Post 1867103)
U mnie jest komp i mały wyświetlacz. Co da mi zaznaczenie "HEC Level 2/3", "Trip computer", "Main Menu" i "Submenu level od 1 do 6"

Nie bawiłem się zegarami przedliftowymi, trzeba próbowac na własną odpowiedzialność. Moim zdaniem te opcje pracują tylko z zegarami poliftowymi.

Cytat:

Napisał djatom (Post 1867106)
no tam jest w GEMie opcja syreny z podtrzymaniem czyli jak nie będzie zaznaczona to uruchomiona jest zwykała ??

Oczywiście.

djatom 22-08-2012 22:22

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
oki dzięki za podpowiedzi a jesteś w stanie rozpoznać czy ta syrenka jest z podtrzymaniem czy bez
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 22-08-2012 22:27

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
Cytat:

Napisał djatom (Post 1867115)
czy ta syrenka jest z podtrzymaniem czy bez
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To jest syrenka z podtrzymaniem.
Radzę najpierw sprawdzić wiązkę - dużo częściej doprowadzony jest przewód do syrenki zwykłej do wnętrza na tylne nadkole.
Rozpoznawanie okablowania jest trochę kłopotliwe, bo trzeba praktycznie identyfikowac przewody w złączach GEMa...

Nie wiem gdzie konkretnie standardowo była montowana syrenka z podtrzymaniem.

Syrenka bez podtrzymania wygląda dokładnie jak stary klakson...

djatom 22-08-2012 22:29

Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1867111)
Standardowo najpierw zczytujemy konfigurację z samochodu, zapisujemy ją a dopiero potem cos zmieniamy!

wiem,wiem pierwsze co zrobiłem to zgrałem konfigurację a teraz siedzie przy programie offline i patrze co można ustawić:)

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1867119)
Syrenka bez podtrzymania wygląda dokładnie jak stary klakson

czyli zwykła 2-przewodowa???
zobacze jutro w nadkolu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.