Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Doświetlanie zakrętów - nie działa... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156331)

sebala 08-10-2012 06:58

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Cytat:

Napisał Archibald27 (Post 1885966)
Ok, ale zależy mi na gwarancji... więc w sumie moje pytanie sprowadza się do tego czy serwis coś takiego 'przewiduje'?

Jak masz gwarancję, to jedź do serwisu i niech naprawiają.

Archibald27 09-10-2012 21:10

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
ale co mają naprawiać - nie miałem i nie mam doświetlania, dlatego pytam czy serwis może zrobić tak, żeby p-mgielne włączały się przy skręcie kierą :570:

michael2225 10-10-2012 18:58

Odp: Doświetlanie zakrętów - jak zmienic ustawienia z angielskich na europejskie
 
hej w ma pytanie . chodzi o doswietlenie . przy zkrecie w lawo zapala mi sie lewe przeciw mgjelne a przy skrecie w prawo prawe przeciw mgjelne mi sie nie zapala. dodam tylko ze to angjelska wersja. czy to usterka? ustawienia? jesli ustawienia to czy da sie to jakos pezestawic?

Olek 11-10-2012 06:24

Odp: Doświetlanie zakrętów - jak zmienic ustawienia z angielskich na europejskie
 
Cytat:

Napisał michael2225 (Post 1887770)
hej w ma pytanie . chodzi o doswietlenie . przy zkrecie w lawo zapala mi sie lewe przeciw mgjelne a przy skrecie w prawo prawe przeciw mgjelne mi sie nie zapala. dodam tylko ze to angjelska wersja. czy to usterka? ustawienia? jesli ustawienia to czy da sie to jakos pezestawic?

Jak kręcisz w lewo to ma się zapalać lewy przeciwmgielny, jak w prawo - prawy. No chyba że masz włączony bieg wsteczny wtedy zapalają się odwrotnie.
Jak nie świeci sprawdź żarówkę lub bezpiecznik.

franczesko 11-10-2012 22:38

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Nie chce nic mówić, ale przecież światła do doświetlania zakrętów w MK4 nie maja nic wspólnego ze światłami przeciwmgielnymi!!

Archibald27 13-10-2012 22:26

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
nie ma ale czy mieć może, oto jest pytanie

Kalan84 14-10-2012 02:49

Odp: Doświetlanie zakrętów - nie działa...
 
Szperając trochę w necie znalazłem bardzo ciekawy moduł CLM02-CAN:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Funkcje sterownika:
- pasywne doświetlanie zakrętów
- sterowanie przednimi czujnikami parkowania
- światła dzienne świecące z obniżoną jasnością
- czasowe oświetlanie przestrzeni przed samochodem po zakończeniu jazdy

Cena: 300zł + ewentualny montaż

Różni się od pozostałych modułów tego typu, że współpracuje z magistralą CAN i sterowanie doświetlaniem zakrętów odbywa się po wykryciu skrętu kierownicy a nie po włączeniu prawego lub lewego kierunkowskazu.

Posiada magiczny program 78 dla: Ford Mondeo 2008, S-MAX 2008<, Galaxy 2008<, czyli współpracuje z naszymi fordzikami :027:

Dodatkowy opis możliwości sterownika:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Może ktoś z klubowiczów montował już u siebie takie cudeńko?

Bump: Jeszcze jedno: producent zapewnia, że moduł posiada homologację E20 10R-03 2703...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.