Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151882)

aro777 10-03-2012 14:58

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Nie nie, nie wstawiłem takich pasków. Wziąłem normalne swiatła ledowe z homologacją (swoją drogą zaplacilem 30zł, a są też identyczne jak moje po 300zł, czym sie roznią procz ceny to malo mnie w sumie interesuje, ale ciekawoska taka. Bo kumpel sie chwalił że on badziewia nie kupuje i ma lepsze [te za 300], a stanąłem przy jego aucie i to samo bylo :D haha no cóż...).
No i głownie pytałem wcześniej jak to lepiej podłączyć niż tak jak opisałem że to zrobiłem

pawel1960 10-03-2012 15:34

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Zgadza się, dowód może zostać zatrzymany. Dobitnym przykładem może być jeden z ostatnich programów "Uwaga Pirat", gdzie gościowi za niehomologowane światła zatrzymano dowód rej, bo na drodze nie był w stanie zdemontować ich z wnętrza reflektorów.

aro777 10-03-2012 15:36

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Juz mowilem ze nie takie wstawilem, a moje pytanie tyczy sie czego innego

pawel1960 10-03-2012 15:39

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Był czas, kiedy policja czepiała się trzeciego światła stopu, dziś czepiają się świateł do jazdy dziennej. Przyjdzie może kiedyś taki czas, że pogodzą się i z tą nowinką technologiczną. Pozdrawiam wszystkich Użytkowników forum Paweł

darmodziej 10-03-2012 15:48

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał pawel1960 (Post 1797478)
że pogodzą się i z tą nowinką technologiczną.

Światła do jazdy dziennej nie są żadną nowinką technologiczną, chodzi o to, że muszą posiadać homologację, czyli spełniać wymagania dla takich świateł. Z trzecim światłem stop też się nie pogodzili, tylko zostało ono dopuszczone przepisami w Polsce obowiązującymi.

aro777 12-03-2012 20:03

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Jak pisałęm wcześniej podłaczyłem je tak ze zaswiecają sie w momencie przekrecenia stacyjki. Dziś zatrzymałą mnie policja. Powiedział, że przy załączeniu normalnych swiateł te ledy mają gasnąć bo takie jest prawo.
A wiec jak to zrobić? Trzeba jakiś sterownik chyba zamontować. Ktos cos podpowie?

Deryll 12-03-2012 20:24

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał aro777 (Post 1798742)
Powiedział, że przy załączeniu normalnych swiateł te ledy mają gasnąć bo takie jest prawo.
A wiec jak to zrobić? Trzeba jakiś sterownik chyba zamontować. Ktos cos podpowie?

DRL mają gasnąć po włączeniu pozycji. Nie wiem jaką tandetę kupiłeś ale porządne zestawy mają automaty do włączania/wyłączania. Podobno można na allegro kupić takie cudo. Jak pojawia się napięcie na kablu od pozycji to automat wyłącza LEDy. Najtańsze zestawy już za 50 PLN mają wbudowane w lampach takie automaty.

Keram-1 12-03-2012 20:26

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Chyba o to ci chodzi:)

aro777 12-03-2012 21:29

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Deryll nie tandetę tylko normalne światła do jazdy dziennej z homologacją. To że nie mają przekaźnika to moj bład ze tego niedopilnowałem.
Keram-1 chyba cos podobnego wlasnie. Ale znalazlem nieco taniej, prostrzy przekaznik, chyba zda egzamin
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


O nawet schemat znalazlem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Deryll 23-03-2012 18:54

Odp: Listwa z ledami na reflektory do jazdy dziennej
 
Pytanie za 100 punktów. Pod którym bezpiecznikiem pojawia się 12V po włączeniu zapłonu. Sprawdzałem wszystkie miernikiem i w większości mam prąd bez zapłonu. Brak pomysłów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.