Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jaką cewke kupić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151343)

rustin 28-02-2012 22:07

Odp: jaką cewke kupić
 
ace2 nie powielaj opinii, ja mam cewkę vemo a kable bremi i jakos jest ok. Trochę km na tym zrobiłem

ace2 03-03-2012 10:40

Odp: jaką cewke kupić
 
Nie staram się powielać opinii, jeśli chodzi o cewki to elektromechanicy włącznie z tymi co ASO obsługują doradzają fabryczne to tak jak ze świecami niby to samo , nawet czasem NGK ale te robione przez NGK dla Motorcrafta są lepsze. Są zapewne jakieś drobne szczegóły, które mogą choć nie muszą ujawniać się później. Jeśli chodzi o kable, to dowolność jest większa. Tylko z dobrym produktem gorzej, mam możliwość testowania i np. dwa komplety Bosh przebijały od nowości, inne wynalazki jeszcze gorzej. Beru było ok tak jak i fabryczne. Które lepsze nie wiem bo to niezmierzalne :) Ja daje wszędzie zamienniki tam gdzie wiem, że on jest lepszy niż fabryczna część a że Mondeo to składak zamienników i czasem tych gorszych to nie trudno jest polepszyć sobie jakość. Zresztą nieważne, w tym roku żegnam tą markę na korzyść Mazdy 6.

stadar 05-03-2012 22:05

Odp: jaką cewke kupić
 
Nie wiem czy przebicia kabli nie są spowodowane złym ułożeniem.Jak kupiłem sentechy były za długie, dotykały siebie i innych elementów metalowych,od razu je skrytykowałem.Ale doświadczalnie podmieniłem cewkę wraz z przewodami od fieściny które są bardzo długie i w mondeo węże świetlne a we fieście nic.Może na przebicia mają wpływ inne czynniki np.świece które mają problem ze spaleniem mieszanki i wtedy chyba wyższe napięcie,a może jakieś inne parametry instalacji elektrycznej(napięcie na zasilaniu cewki)?Podejrzewam że u mnie pomimo częstej zmiany świec(cały czas oryginały)szybko je psuje jeżdżąc na ubogiej mieszance LPG lub są jakieś podróby te świece motorcraft-ngk?

ace2 09-03-2012 19:31

Odp: jaką cewke kupić
 
a sklepałeś nowe świece? fabrycznie mają 1.3 mm a mają być ok. 0,8- max 1.00mm.

rustin 09-03-2012 21:09

Odp: jaką cewke kupić
 
Mają być takie jak producent przewidział. LPG ma chodzić bez problemu na takiej samej przerwie, w końcu stroi się je pod PB

stadar 15-03-2012 23:08

Odp: jaką cewke kupić
 
oczywiście ,przerwa najpierw 1,3 później 1,0 i 0,8mm.

rustin 16-03-2012 07:52

Odp: jaką cewke kupić
 
nastepny co zamiast naprawic itd to przerwy zmniejsza

huptas 16-03-2012 08:37

Odp: jaką cewke kupić
 
Witam, Rustin, odnosnie przerwy to mysle ze koledzy mają racje, w otoczeniu lpg iskra nie przeskakuje tak łatwo jak w benzynie, swiece boscha do lpg mają przerwę 0,7mm, tak samo powiedziano mi u gazownika u ktorego instalowałem instalacje, a zakład z bardzo wielkim doświadczeniem, załozyli ponad 20000 instalacji, wierzyć czy nie ale ja zawsze robie przerwe 0,7 i mam cewke orginał.
Pozdrawiam
Odnośnie cewki, to mam cewke bosch i nie mam z nią tych problemow co wiekszość użytkowników mondeo a przejechane mam juz ponad 200kkm, nowa w sklepie w Raciborzu 230zł bo pytałem. polecam

rustin 17-03-2012 10:47

Odp: jaką cewke kupić
 
Nie będę się z wami spierał. Wyłumaczcie mi dwie rzeczy, czym się różnią świece do lpg od zwykłych i dlaczego u większości i u mnie na zwykłej przerwie jest ok?

Bierni. 20-03-2012 20:36

Odp: jaką cewke kupić
 
cewka BERU jest OK , świece wystarczą platynowe z motorcrafta kupisz u tego samego sprzedawcy i przewody tez mają NGK lub LEADER. Solidny sklep też u niego kupowałem tydzień temu i wszystko jest Spox !!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.