Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   Nawigacja fordowska VNR9000 i mapa Polski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=1490)

panas 10-11-2005 17:02

Cytat:

Napisał JacekII
A czy ktoś próbował podłączyć zestaw głośnomówiący tak aby współdziałał z wyświetlaczem audionawigacji VNR9000. Zgodnie z instrukcją jest taka możliwość ale czy z każdym zestawem.

Jest taka możliwość jednak potrzebny jest dodatkowy moduł "Telematics". Niestety praktycznie niedostępny !

alfatech 14-12-2005 13:18

Cytat:

Napisał mirras13
a jeszcze jedno mam pytanie czy do tego radia VNR 9000 w wyposazeniu powinien byc pilot zdalengo sterowania? bo na radiu w gornej czesci nad miejscem zaladunku plyt jest cos w rodzaju odbiornika podczerwieni w dodotaku w ilosci dwuch sztuk!

to oko jest od automatycznego ściemniania/rozjaśniania monitorka poza tym w instrukcji nima nic o pilocie (instrukcja w języku niemieckim :evil: )

Cytat:

Napisał JacekII
A nawiązując do map czy ktoś posiada mapę Niemiec i Austrii ????

ja mam po niemiecku tzn mapę Niemiec :)
jak cóś na na priv

Pozdrowionka

Pzy 15-12-2005 08:41

Cytat:

Napisał alfatech
Cytat:

Napisał mirras13
a jeszcze jedno mam pytanie czy do tego radia VNR 9000 w wyposazeniu powinien byc pilot zdalengo sterowania? bo na radiu w gornej czesci nad miejscem zaladunku plyt jest cos w rodzaju odbiornika podczerwieni w dodotaku w ilosci dwuch sztuk!

to oko jest od automatycznego ściemniania/rozjaśniania monitorka poza tym w instrukcji nima nic o pilocie (instrukcja w języku niemieckim :evil: )

W wyposażeniu fabrycznym pilota nie ma, ale VNR może współpracować z pilotem :!:
Pilot takowy jest wyposażeniem opcjonalnym (na obudowie są dwa "okienka" - jedno jak pisze alfatech służy do automatycznej regulacji jasności wyświetlacza, drugie jest właśnie odbiornikiem IR).

P.S.
Jak ktoś by usilnie potrzebował - to dysponuję polską instrukcją do VNR...

kryho79 07-03-2006 11:59

no i jak? ma ktos te mape juz czy wciaz sa jakies problemy z uzyskaniem dostepu do niej?

[ Dodano: 2006-03-15, 20:39 ]
O mapy juz pytalem ale teraz mam inny problem, wiec... a instrukcje obslugi ktos moze ma po polsku? prosze o link, przeslanie na email cokolwiek

BigMaras 08-05-2006 22:27

Czy są już jakieś informacje na temat mapy do VNR 9000? I czy ktoś ma może w formie elektronicznej instrukcję do tej nawigacji (j. polski bądź angielski)?

kryho79 09-05-2006 08:52

Moze to Ci niewiele pomoze, ale map z tego co wiem nadal nie ma, a jesli wlozysz jakakolwiek plyte cd z mapami masz mozliwosc zmiany jezyka i mozesz wybrac sobie wtedy np angielski(obsluga jest intuicyjna wiec raczej nie ma problemow - to oczywiscie na wypadek gdybys mial ustawiony np jezyk z ktorym w ogole nie dajesz sobie rady)

tomkk 07-08-2006 16:09

Oto jaką odpowiedź otrzymałem z Navteq:


"Thank you for contacting NAVTEQ.

At the moment Navteq has a limited coverage of Poland in their database.
When these data will become available on the market, however, is decided by
Ford."

Czyli nadal nie wiadomo kiedy będą mapki :(

alfatech 07-08-2006 16:37

.... czyli trzeba szukać porządniejszej nawigacji (czyt. takiej która działa w PL) :)
ehh Polska jak zwykle na szarym końcu

misiek 07-08-2006 18:16

a moze tu ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pzy 08-08-2006 23:39

No prosze - tak a'propos.
Zerknijcie na ten link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest to mapa Polski produkcji Navtech czyli Navteq - tej samej firmy, ktora robi mapy dla Visteon VNR 9000. Tyle tylko, ze prezentowana mapa jest przeznaczona do innego systemu.
Jaki z tego wniosek? Navteq jest w posiadaniu cyfrowej mapy Polski, malo tego, ma ja opracowana dla innych systemow nawigacji, wiec jej wydanie w formacie rozpoznawanym przez VNR nie jest pewnie duzym problemem.
Ciekawe co stoi na przeszkodzie... Moze to po prostu od Forda zalezy, czy zamowi wydanie takiej mapy dla swojego systemu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.