Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki hak zamontować (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147932)

Rolem 13-01-2012 20:04

Odp: Jaki hak zamontować
 
Teraz ceny spadły. Ja kupiłem hak wyczepiany wraz z wiązką za 718 pln. Jeszcze jestem przed montażem więc ceny za uslugę jeszcze nie znam.

jakintos 13-01-2012 22:26

Odp: Jaki hak zamontować
 
Cytat:

Napisał Rolem (Post 1765887)
Teraz ceny spadły. Ja kupiłem hak wyczepiany wraz z wiązką za 718 pln. Jeszcze jestem przed montażem więc ceny za uslugę jeszcze nie znam.

A jakiej marki hak kupiłeś kolego Rolem?

roger 17-03-2014 13:48

Odp: Jaki hak zamontować
 
Witam i odświeżam temat. Czy ktos z Was montował hak do wersji Titanium Sport? Jak wygląda temat wycinania otworu w dyfuzorze? Da rade zrobic to jakoś schludnie? Pozdrawiam

tombalt 17-03-2014 14:59

Re: Jaki hak zamontować
 
stosując westfalię wydaje mi się że tak

wikt00r 17-03-2014 21:36

Odp: Jaki hak zamontować
 
5 załącznik(i)
Ja osobiście polecam czeską Galię.
W poprzednim samochodzie miałem odkręcany na śruby - zdjąłem hak może ze dwa razy, a potem już mi się nie chciało. Dlatego teraz szukałem takiego, który się łatwo wypina. Nie chciałem też wydać 2tys na Westfalię. Znalazłem Galię i to był strzał w dziesiątkę. Za ok. 1000zł masz wypinany bez żadnych śrub. Co ciekawe, ocynkowana jest nie tylko kula, ale także stała rama montażowa.

Ja wożę na tym platformę rowerową. Dzięki montażowi poziomemu, nie obawiam się nacisku pionowego jaki generują rowery.
Cały mechanizm ukryty jest w kuli, dzięki czemu po jej wypięciu nie ma ryzyka, że mechanizm zardzewieje gdyby pozostał w części stałej na zewnątrz.
Dodatkowo elektryka jest chowana.

Podaję link, gdzie są filmy pokazujące montaż: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hak nie ma zabezpieczenia przed kradzieżą. Moim zdaniem nie jest to potrzebne. Kiedy nie potrzebuję, to go po prostu nie zakładam.
Kiedy jest już założony, to aby go zdjąć trzeba zrobić obrót o 90 stopni. Konia z rzędem temu, kto to zrobi z założoną przyczepą lub platformą rowerową :) Nie ma po prostu fizycznej możliwości. Nawet jakby Pudzian mi rowery z paltformą ukraść, to platforma rowerowa opiera się o podłoże uniemożliwiając zrobienie pełnego potrzebnego obrotu do wyjęcia. A tak przy okazji jeden kluczyk mniej do zgubienia ;)

Zrobiłem jakiś czas temu kilka fotek jak wygląda kula i tył samochodu kiedy jest zdjęta - jeszcze było dużo śniegu i samochód lekko brudny ;)

tygrysex 20-03-2014 16:33

Odp: Jaki hak zamontować
 
Ja tydzien temu zalozylem Westfalie... ale moim priorytetem byl zupelny brak czegokolwiek od haka po jego wypieciu. Fakt, ze tak jak mowisz 1900zl poszlo, ale efekt jest swietny! Nie widac zupelnie nic, trzeba wlozyc glowe besposrednio pod auto.

Co do pytania o Titanium S i Westfalia, to jak zamawialem hak to pytali czy to wersja z przestawnym zawieszeniem... Ja mam Titanium z przestawnym zawieszeniem... wiec wniosek z tego, ze sa chyba dwa rozne haki do eSka (jesli chodzi o ten wypinany). Ale powiedziano mi, ze przy kazdym jest adnotacja - Titanium S/Individual widoczne ciecie zderzaka... Bo pytalem z 10 razy czy aby napewno nie bedzie widac ciecia u mnie ;)

Yt prawde ci powie ... znalazlem wlasnie...

Zwykly zderzak:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zderzak w Titanium S:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

transportowiec87 10-04-2019 12:38

Odp: Jaki hak zamontować
 
Witam wszystkich,
podobno nie ma głupich pytań... Kupiłem jakiś czas temu fordzinę z zamontowanym hakiem... Hak Westfalia demontowalny. Pomijam, że nie był wbity w kartę pojazdu ani dowód, ale to nieistotne :P Hak jest zamknięty na kluczyk i elegancko. Gdyby jednak przyszedł mi pomysł, aby zdjąć ten hak... gdzie może być kluczyk?:) Jest gdzieś na niego miejsce w aucie czy to taki luźny kluczyk, który powinien mi dać sprzedający razem z kluczykami do stacyjki?

krzyspvfr 12-04-2019 09:29

Odp: Jaki hak zamontować
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał transportowiec87 (Post 3116905)
Witam wszystkich,
Hak jest zamknięty na kluczyk i elegancko. Gdyby jednak przyszedł mi pomysł, aby zdjąć ten hak... gdzie może być kluczyk?:) Jest gdzieś na niego miejsce w aucie czy to taki luźny kluczyk, który powinien mi dać sprzedający razem z kluczykami do stacyjki?

Nie ma żadnego specjalnego miejsca w aucie na kluczyk. Ja wożę go włożonego w zamek, kiedy kula jest zdjęta a po założeniu na samochód i zamknięciu klucz chowam do worka i do schowka z tyłu w podłodze. Jak hak jest założony, na jego zamek wtedy powinna być założona specjalna osłonka. Kluczyk i osłonka wyglądają tak, jak na załączonym zdjęciu.
Z tego co wiem, oryginalnie z hakiem przychodzą 2 kluczyki.

Tokarz 24-02-2020 22:19

Hak do samodzielnego montażu.
 
Witam,
jaki polecacie haki i wiązki do samodzielnego montażu?
Dokładniej chodzi mi o wiązkę i instrukcje montażu, oczywiście tak żeby kwota z butów nie wyrwała.

Dzięki, pozdrawiam 😊

markiz323 24-02-2020 23:26

Odp: Hak do samodzielnego montażu.
 
Kup ori Westfalia.
Na alledrogo wyrwiesz juz za 550 zł , komplet z wiązką.
Instrukcja montażu jest w necie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.