Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Gdzie szukać przyczyny parowania szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146327)

Probo 18-12-2011 11:48

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
darmodziej , jeżeli występuje coś takiego
Cytat:

Napisał Dziobaksc (Post 1753694)
(w tym momencie brak możliwości zmiany temperatury, na LO dmucha gorącym powietrzem, pojawia się dziwny zapach), po jakimś czasie znów para zaczyna znikać zapach też i temp robi się zgodna z tym co na wyświetlaczu, a za jakiś czas znów pojawia się para, zapach jakby wilgoci i tak na okrągło jakby się coś zawieszało, przytykało...

to raczej nie będzie czujnik temperatury ponieważ na LO nie ma znaczenia temp. wewnętrzna. Stawiał bym na uszkodzony panel .

darmodziej 18-12-2011 13:09

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
Cytat:

Napisał Probo (Post 1753759)
darmodziej , jeżeli występuje coś takiego.

To skąd sterownik wie, jaka jest aktualnie temperatura?

aprox99 18-12-2011 18:32

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
Sprawdz po stronie pasazera na przodzie wykladzine pod nogami,odciagnij ja ,pod nia jest gabka z tworzywa sztucznego,na pewno mokra,mialem tak samo i ciagle zaparowane szyby

Mariusz 19-12-2011 11:48

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
A może ktoś nadgorliwy (poprzedni właściciel) zasłonił/zaślepił kratkę wentylacyjną? Mieści się ona po lewej stronie tylnego zderzaka, czyli za tylnym, lewym kołem.

nkluivert 19-12-2011 13:55

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
Ja myślę że może być źle założone podszybie po wymianie filtra kabinowego i dostaje się na niego woda(filtr mokry) i po włączeniu nagrzewania szyby parują, zrób też test klimatronika i będzie wiadomo co jest uszkodzone.

dirk79 19-12-2011 17:45

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
Może masz walnięty osuszacz w układzie klimatyzacji i klima nie wyłapuje Ci wilgoci z powietrza (dlatego nie leci Ci woda ze skraplacza).

Probo 21-12-2011 07:29

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 1753797)
To skąd sterownik wie, jaka jest aktualnie temperatura?

Chodziło mi tylko o to , że na LO powinno dmuchać maksymalnie zimnym powietrzem ( na ile to możliwe ) bez względu na temp. . Kolega opisuje ,że dmucha gorącym !!!

Dziobaksc 29-12-2011 10:59

Odp: Gdzie szukać przyczyny parowania szyb
 
Cytat:

Napisał Probo (Post 1753759)
darmodziej , jeżeli występuje coś takiego to raczej nie będzie czujnik temperatury ponieważ na LO nie ma znaczenia temp. wewnętrzna. Stawiał bym na uszkodzony panel .

Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1753939)
Sprawdz po stronie pasazera na przodzie wykladzine pod nogami,odciagnij ja ,pod nia jest gabka z tworzywa sztucznego,na pewno mokra,mialem tak samo i ciagle zaparowane szyby

Wykładzina suchutka

Cytat:

Napisał nkluivert (Post 1754238)
Ja myślę że może być źle założone podszybie po wymianie filtra kabinowego i dostaje się na niego woda(filtr mokry) i po włączeniu nagrzewania szyby parują, zrób też test klimatronika i będzie wiadomo co jest uszkodzone.

Podszybie dobrze złożone filtr suchutki


Wymieniłem panel klimatronika na ten nowszy z żółtą szybą i napisem max i od paru dni wydaje się że problem ustąpił.
Dziękuję za zainteresowanie tematem i sugestie gdzie poszukiwać problemu
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.