Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Plandeka na samochód na zimę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145180)

Lukaszko 29-10-2013 10:47

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
To rzuć przykład takiej plandeki?
A co z otarciami lakieru od plandeki, np przy wietrze.

takitam 29-10-2013 16:25

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 2098266)
To rzuć przykład takiej plandeki?
A co z otarciami lakieru od plandeki, np przy wietrze.

o otarciach nie ma mowy :P
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dla zainteresowanych klubowiczów super cena :619:

Magik123 29-10-2013 21:10

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
Plandeka jest dobra jak przykrywasz czyste auto i stoi przez zimę, do codziennego użytku przykrywanie brudnego auta, zniszczy dosyć mocno i szybko lakier,, piasek, sól i inne. Zdejmowanie plandeki w deszcz czy snieżyce nie należy do przyjemnych.

Chyba że używasz auta raz w miesiącu wtedy owszem, do codziennego użytku nie nadaje się w ogóle. I do mnie nie przemawia to że użytkują ją Niemcy, to jakiś wyznacznik?

wacek_pl 29-10-2013 21:34

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
No ciekawe jak to reklamują, bo jakoś od 20 lat nie spotkałem w Niemczech auta pod plandeką, tak że dla mnie to bzdura.

newpolish 31-10-2013 09:51

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
Cytat:

Napisał wacek_pl (Post 2098672)
bo jakoś od 20 lat nie spotkałem w Niemczech auta pod plandeką, tak że dla mnie to bzdura

Zgadzam sie calkowicie z opinia kolegi. Jak pokrowiec to tylko jak auto ma byc z minimum miesiac nie uzywane. Na przednia szybke najlepsza mata. Sciagniecie czy zalozenie trwa 10 sekund a szyby nie trzeba skrobac.

moser 10-01-2017 22:56

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
Trochę odkopałem temat...

Tak jak i ja jestem tu nowy tak i mój nowy nabytek zaczął parkować na poziomie -1 tj. garaż wspólny. Jest to oczywiście bardzo wygodne zwłaszcza w zimę.
Jednakże... Po wypucowaniu autka na błysk i pozostawieniu go na tydzień w garażu zbiera się na nim kilkumilimetrowa warstwa pyłu/kurzu. Zapewne przez spaliny aut pozostałych użytkowników garażu. Jest to trochę irytujące gdy znowu wyjeżdzam w gości brudny.

Zacząłem szukać plandeki. Głównie zależy mi na dobrej jakości materiału a nie na ochronie przed warunkami atmosferycznymi, przez co przypuszczam że uda mi się kupić taki produkt wydając mniejsze pieniądze. Jednocześnie nie chciałbym kupić czegoś za 25 zł i przekonać się później że to duży woreczek śniadaniowy. Czy ktoś z Was może używa lub używał konkretnej plandeki i mogłby się podzielić wrażeniami? Może ktoś się zna i może coś polecić do 100 zł? Albo z dobrym stosunkiem jakości do ceny?

Plandeka potrzebna mi do stosowania wewnętrznego na zasadzie: myję auto - czekam aż wyschnie - zakładam plandeke(oczywiście w garażu).

VuZeR 11-01-2017 19:17

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
Co do pokrowców to one mnie w ogóle nie przekonują choć rzecz gustu.Sama mata antyszronowa na szybę ok.10zł i spełnia swoją rolę.Odmrażacz jest na bazie alkoholu spirytus itp. i kosztuję również ok.10zł za 500ml nie dość ,ze nie trzeba rano machać na prawo i lewo to jeszcze nie rysuję szyb.Jeżeli komuś zamarzają szyby od środka to nie radzę jechać ich odmrażaczem bo ktoś może wyjść z promilami :P

moser 11-01-2017 21:46

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
No tak ale nie rozwiazuje to na pewno problemu osadzania sie brudu

Marek 12-01-2017 18:10

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
Parkuję dwa auta (czarne) w garażu -1 i nie mam takich problemów. Oczywiście coś tam się zakurzy ale tragedii nie ma. Raz na miesiąc czy półtora mamy mytą posadzkę maszyną w garażu.
Może warto z zarządcą porozmawiać jak utrzymuje czystość w garażu?

moser 13-01-2017 12:58

Odp: Plandeka na samochód na zimę
 
Ja parkuje rowniez dwa. Na srebrnym samochodzie tak tego nie widac. Za to czarny wyglada jak brązowy. U nas garaz czyszczą maszynowo raz na pol roku bo tak zostało przyjęte przez wspólnotę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.