Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] kod Błędu P0251 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140689)

ministerq 01-02-2012 14:13

Odp: kod Błędu P0251
 
A nie wystarczy zainstalować jakiś przepływowy podgrzewacz paliwa? Chociażby taki który wpina się w układ chłodzenia silnika... Wiadomo że nie rozwiąże on problemów jak parafina wytrąci się na postoju, ale jak już silnik się uruchomi, i zacznie nagrzewać, to zaoszczędzi groteski pt. "czy w trakcie jazdy mi paliwo zacznie zamarzać czy nie"...

wojtekjanus 01-02-2012 15:45

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał ministerq (Post 1775601)
A nie wystarczy zainstalować jakiś przepływowy podgrzewacz paliwa?

Niby tak, z tym że zanim silnik się nagrzeje w nowoczesnym dieslu, to już może być zatkany filtr. W starszych dieslach to jeszcze działało, w nowszych potrzebny byłby elektryczny.
W starszych modelach samochodów stosowany był przelew do zbiorniczka wyrównawczego z obudowy termostatu - ciecz cieknąca cienkim strumyczkiem bardzo szybko była gorąca. Tą cieczą można było zasilić miedzianą spiralę nakładaną na filtr paliwa - działało...

Boblo 01-02-2012 23:11

Odp: kod Błędu P0251
 
W zasadzoe wszytkie filtry paliwa są obecnie podgrzewane. Jak odpali to potem powinno byc coraz lepiej ( choć bywa, że nie jest :) ) Przecież ciepłe paliwo z przelewów z wtrysków i pompy CR wraca do układu częściowo przez filtr paliwa. Właśnie po to aby rozgrzane już paliwo ogrzewało filtr mieszając się z w nim z zimnym paliwem ze zbiornika. Dlatego uważam, że warto po uruchomieniu silnika dać mu 2-3 minuty popracowac na wolnych obrotach,.. właśnie po to aby filtr się nieco rogrzał.

wojtekjanus 02-02-2012 11:45

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał Boblo (Post 1775938)
Przecież ciepłe paliwo z przelewów z wtrysków i pompy CR wraca do układu częściowo przez filtr paliwa.

Moim zdaniem nie. Na drodze zbiornik-filtr nie ma żadnych odejść od przewodu... Paliwo wraca przewodem powrotnym do zbiornika i stąd dopiero idzie do filtra. Co więcej - często na powrocie paliwa znajduje się mała nieomijalna chłodniczka paliwa - na okoliczność... upałów.

Boblo 02-02-2012 20:21

Odp: kod Błędu P0251
 
w mondeo przelew wraca na filtr i idzie dalej do zbiornika,.. częściowo mieszając się z paliwem w filtrze

FUCKER 03-05-2013 10:25

Odp: kod Błędu P0251
 
Witam

Sorry za odkop tematu. Poczytałem co nieco o tej usterce i opisze u mnie objawy.

Silnik bardzo często wpada w awaryjny podczas obciążenia i jak wiadomo zaczyna mrugać sprężynka informując o błędzie w ecu.

Po odczytaniu błędów, widnieje słynny błąd "Pompa wtryskowa-regulacja dawki paliwa obwód A - P0251"

Po sprawdzeniu parametrów w trybie statycznym ciśnienie na listwie wynosi 24,3Mpa (243bar), po dodaniu gazu przeskakuje od razu na ponad 1000bar. Korekcja wtrysków wynosi "0".

Filtr paliwa nowy, auto pali bez problemu. Zero dymu, jest żwawe.

Od czego najlepiej zacząć ?

dmisieekk 03-05-2013 10:29

Odp: kod Błędu P0251
 
sprawdz przelewy.

wojtekjanus 03-05-2013 14:07

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał dmisieekk (Post 2006473)
sprawdz przelewy.

Od tego zacznij. Przelewy - jeżeli znacznie będą przekraczać dopuszczalne wartości, to jest duża szansa, że pomoże regeneracja wtrysków. Warto zrobić je kompleksowo - i wymienić nie tylko zaworki, ale także końcówki. To duży wydatek... Ale mój Transit 2,0 tdci jeszcze nigdy tak nie chodził, jak po całkowitej regeneracji wtryskiwaczy. Potwierdzają to nie tylko wrażenia z jazdy, ale także pomiary na hamowni.

Jeżeli przelewy będą w normie, to prawie na 100% czeka cię regeneracja pompy... Koszty zbliżone jak przy wtryskach.

zaksiu1985 03-05-2013 18:13

Odp: kod Błędu P0251
 
Korekcja wtrysków wynosi "0".


DZiwna sprawa z tą korektą mimo wszystko, przy takich objawach jak twoje mieć korekcje "0".
Wygląda że tak jak chłopaki piszą, kłaniają się wtryski.

Mimo wszytko jeżeli da się to robiłbym tylko wymianę zaworków, szczególnie że piszesz że nie kopci.
Wymianę rozpylaczy sobie odpuść, wydasz na nie pewnie koło 1000zł a będzie mniej palił może 0,5L/100km, a moze i nawet nie.

wojtekjanus 03-05-2013 19:36

Odp: kod Błędu P0251
 
Cytat:

Napisał zaksiu1985 (Post 2006658)
Wymianę rozpylaczy sobie odpuść, wydasz na nie pewnie koło 1000zł a będzie mniej palił może 0,5L/100km, a moze i nawet nie.

Doświadczeni pompiarze - stare repy mówią, że... nie ma wtrysków które nie leją. http://emotikona.pl/emotikony/pic/dziadek.gif
I mają rację, pytanie tylko, jak bardzo.

Jeżeli zaworki zmienia się (najczęściej) po ok. 200.000 - 250.000 km, to moim zdaniem warto już wymienić końcówki. Tak się składa, że ja też wpierw wymieniłem same zaworki (220.000 km) i po następnych 30.000 km końcówki. I przyrost osiągów - zwłaszcza wkręcanie się na obroty powyżej 3.000 oraz szybkości maksymalnej jest wyraźny. Także silnik przedtem czasami stukający przy mocnym depnięciu - teraz całkowicie jest pozbawiony tego objawu.
Ja - w każdym razie - byłem bardzo pozytywnie zaskoczony aż tak dużą różnicą...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.