Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138898)

mk1wawa 05-02-2012 14:45

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Wcześniej zapalała się raz i gasła a teraz zapala się dwa razy, po przekręceniu kluczyka raz i gaśnie i drugi raz w momencie rozruchu i gaśnie.

do Bourne: z twojej odpowiedzi wynika, że układ testowany jest w moim samochodzie dwukrotnie ??? wg mnie to nie jest prawidłowy objaw testowania układu ponieważ wcześniej tak nie było. pzdr

Voxal 05-02-2012 17:04

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Dwie sprawy, po przekręceniu kluczyka na zapłon kontrolki świeca po czym gasną, przy próbie rozruchu w mojej foce zapalała się kontrolka abs'u oraz btcs'u co było związane ze spadkiem napięcia, nie od dziś wiadomo ze Abs jest wrażliwy na takie rzeczy, miałem vectre b w której posypał się regulator napięcia, sterownik abs'u dostał za dużo woltów i kontrolka świeciła się a sam układ nie działał aż do ich wykasowania przez interfejs diagnostyczny mimo naprawy altka.
Wracajac do Forda to wymianie akumulatora na nowy objaw zniknął.

walek77 15-02-2012 19:39

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Nie szukajcie dziury w całym,bo naprawdę tak ma być. Zagłębiając się w budowę układów ABS ATE produkowanych przez firmę Teves (takich jak zastosowany w Focusie) można stwierdzić, że zaświecanie się kontrolki ABS podczas rozruchu jest rzeczą normalną wynikającą z budowy tego typu układów.
Gdy zapłon jest włączony, lampka kontrolna ABS zaświeca się na kilka sekund niezbędnych,aby elektroniczny zespół sterujący dokonał kontroli obwodu elektrycznego i obwodu hydraulicznego. Jeżeli brak jest uszkodzeń lampka gaśnie.

W fazie rozruchu samochodu lampka kontrolna ABS się zaświeca, gdyż w tej fazie elektroniczny zespół sterujący nie jest zasilany przez przekaźniki i nie działa przepięciowy układ zabezpieczający. Po dwóch sekundach od chwili rozruchu samochodu lampka gaśnie.

mk1wawa 15-02-2012 20:55

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
dziękuję i pozdrawiam:one:

skw82 16-02-2012 23:52

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Jestem pewny, że po wymianie akumulatora wszystko wróci do normy. U mnie przed wymianą akumulatora były podobne objawy.

VoyTasS 17-02-2012 06:56

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
To nie są żadne objawy. Normalne działanie kontrolki.

Kamil33 17-02-2012 07:11

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
1000% prawda sam to przerabiałem dwa lata, teraz po wymianie akumulatora wszystko jest ok i nic się nie zapala.

marco1980 18-02-2012 20:54

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
U mnie w aucie jest różnie. Jak przekręcę kluczyk i szybko odpalę, zanim jeszcze kontrolka nie zgaśnie, to nie zapali się drugi raz. Jeśli poczekam do zgaśnięcia, to przy zapłonie na 0,5 sekundy zapali się ponownie. Akumulator sprawny na 100%.

tomamaj 13-03-2012 16:32

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
Mam to samo.Jeszcze dwa miesiące temu kontrolka raz się zapalała a teraz już dwa razy. Trochę się wkurzyłem bo akumulator mam w miarę świeży (ma rok) i kręci jak szalony więc przez kontrolkę nie będę go przecież wymieniał. Ale przynajmniej wiem w czym jest problem. Pozdro.

fxgold 13-03-2012 17:26

Odp: kontrolka ABS zapala się w momencie rozruchu silnika
 
to czyli ja mam aku do wymiany, bo opisane objawy mam dziennie. powiem tylko tyle że aku mam nowe, no chyba że od grudnia zeszłego roku już się zestarzał?
gośc wam wytlumaczyl co i jak jest zbudowane, ale wszyscy tłuką swoje.
a czy przy rozruchu przestaje grać radio? pewnie tak, bo układ podczas rozruchu odcina wszystkie odbiorniki prądu i cały prąd leci na rozrusznik.
wyciągnijcie bezpiecznik z abs-u, pewnie sie zaświci bo nie będzie mial napięcia. podczas rozwuchu tez jest odcinane napięcie, żeby nie było strat prau
wyjaśnione?
mam nadzieje, ale osły niech dalej wymieniaja akumulatory


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.