Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138443)

tedi_k 25-10-2012 14:30

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
Myślę, że problem jest prostszy - ktoś wyłączył w GEM parametr przedniej szyby ogrzewanej. Po wyłączeniu tego parametru mamy takie zachowanie jak opisano. Włączyć można najprościej programem ELMconfig (3 strona parametrów GEM - 'Heated front window feature').

mjprzem 26-10-2012 07:27

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
oczywiscie moze tak byc...

seta691 27-10-2012 23:26

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
Uah, witam. Kolejnego tematu nie warto zakładać więc postanowiłem tutaj wspomnieć. Problem się tyczy też mnie, tylko tylnej szyby. Kontrolka się świeci a tylna jest zaparowana, przednia działa ok a ta z tyłu jakby kompletnie bez życia. Bezpieczniki? Wada szyby? Nie mam zielonego pojęcia, co polecacie żeby sprawdzić?

Pozdrawiam!

mjprzem 28-10-2012 20:20

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
polecam zaczac od bezpiecznikow, ewentulanie wsluchac sie czy przekaznik sie zalacza, i sprawdzic czy szyba nie zostala podrapana.
jak jest podrapana to
"nie pomalujesz tego...to jest amelinium"
ewentualnie jakies zaprawki do szyby.

michu182 02-11-2012 17:14

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
U mnie rowniez jest problem z ogrzewaniem przedniej szyby.
Kontrolka na przycisku swieci, nie slychac cykniecia przekaznika.
Ida za radami z forum sprawdzilem tasiemki pod podszybiem. Okazalo sie ze od strony kierowcy tasiemka jest urwana.

Jak naprawic taka tasiemke ?? Czy wystarczy ze wprawionyelektronik polutuje odpowiednio czy trzeba ja wymienic ?? Zbytnio nie zagladalem pod podszybie wiec nie wiem czy jest tak jakas wtyczka i wystarczy podmienic tasme.

Adventure 04-11-2012 22:11

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
Czy po włączeniu ogrzewania przedniej szyby powinna być na tyle ciepła, aby wyczuć to dotykając ręką?

tedi_k 05-11-2012 09:33

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
Cytat:

Napisał michu182 (Post 1899056)
Jak naprawic taka tasiemke ??

Wystarczy zapytać naszą szukajkę i już się ma odpowiedź - nawet ze zdjęciami... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do "nie słyszenia cykania przekaźnika" - już raz napisałem, że jest on w skrzynce bezpieczników w komorze silnika - jak więc chcesz usłyszeć jego "cykanie"?

Cytat:

Napisał Adventure (Post 1900289)
Czy po włączeniu ogrzewania przedniej szyby powinna być na tyle ciepła, aby wyczuć to dotykając ręką?

Wystarczy włączyć jak szyba jest zaparowana - po kilkudziesięciu sekundach już widać bardzo wyraźnie gdzie grzeje...

michu182 06-11-2012 01:41

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
Cytat:

Co do "nie słyszenia cykania przekaźnika" - już raz napisałem, że jest on w skrzynce bezpieczników w komorze silnika - jak więc chcesz usłyszeć jego "cykanie"?
przykladaja do niego ucho w czasie gdy drug osoba naciska przycisk ??

jezeli jest urwana jedna tasiemka to czy strona pasazera powinna dzialas i powinno byc slychac przekaznik ??


za link oczywiscie dziekuje

adalbert68 09-10-2013 14:41

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
A u mnie niestety nie działa podgrzewanie lewej części szyby. Tasiemka dostaje prąd (nie wygląda nigdzie na uszkodzoną), a grzać nie grzeje. Czy to znaczy, że to coś w samej szybie jest nie tak?

tedi_k 09-10-2013 19:41

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby - nie działa
 
:one:
Cytat:

Napisał michu182 (Post 1900881)
przykladaja do niego ucho w czasie gdy drug osoba naciska przycisk ??

Grzanie szyb działa tylko na włączonym silniku. Życzę sukcesów "drugiej osobie" w usłyszeniu "cykania" przekaźnika w komorze silnika przy włączonym silniku:one:

Cytat:

Napisał adalbert68 (Post 2087707)
A u mnie niestety nie działa podgrzewanie lewej części szyby. Tasiemka dostaje prąd (nie wygląda nigdzie na uszkodzoną), a grzać nie grzeje. Czy to znaczy, że to coś w samej szybie jest nie tak?

Sprawdź jeszce masę szyby - jest u góry za lampką oświetlenia kabiny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.