Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] wymiana filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130577)

wrzoch 30-05-2011 18:24

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał MMarcin76 (Post 1653621)
Ja płacę za wymianę wszystkich filtrów razem z olejem 40 zł (mowa tu o robociźnie)

Mi się ostatnio udało wymienić "za darmo" przy małej *zakup filtra na miejscu przy okazji serwisu klimatyzacji. Koleś po wymianie powiedział, że dopisze **nie dotyczy Forda Focusa Mk2, Mk3 i C-Maxów :)
Przedostatnio wymieniałem sam i nie było aż tak strasznie. Jak to ktoś napisał najważniejsze to dobre narzędzia i troszkę zapału.

jaco67 31-05-2011 06:00

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Pozwolę sobie się dołączyć do dyskusji, aby nie powielać pytań.
Kierunek strzałki na filtrze kabinowym powinien wskazywać na przód czy na tył samochodu?

konrad_b 31-05-2011 06:24

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
kierunek przepływu powietrza ... chyba od przodu do tyłu
ja daje strzałką w kierunku tyłu

jaco67 31-05-2011 09:56

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
dzięki za odpowiedź

wiktor20501 17-08-2011 13:55

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Z tą strzałka ,,Air Flow,, to niezła jazda. Na naszym forum widziałem dwie relacje wzajemnie się wykluczające odnośnie kierunku strzałki. Mianowicie jedni twierdzą iż strzałka powinna wskazywać kierunek przepływu powietrza (od silnika w głąb samochodu ) inni natomiast polecają montować filtr tak aby strzałka była zgodna z kierunkiem jazdy(czyli strzałka wskazuje skąd leci powietrze)Trochę poszukałem i znalazłem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A więc sprawa jest prosta w naszych c-max filtr powinien być umieszczany strzałką skierowaną w kierunku tyłu samochodu, natomiast odwrotnie w fiest i fusion

robaror 22-08-2011 10:32

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Ja wymieniałem osobiście wszystkie filtry . Najwięcej problemów miałem z firltrem paliwa ( nie zatkałem zatyczkami końcowki wężów i mi się paliwowy zapowietrzył , bez pompki wtedy ani rusz) . A do kabinowego miałe tylko kluczyk oczkowy. Baaaardzo długo się odkrecalo , ale szybko zakręciłem .

Frajda z własnoręcznej wymieniony filtra - bezcenna :lol:

Koyot. 31-08-2011 20:46

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
ja na początku z wymianą filtra kabinowego miałem problemy ale teraz zajmuje mi to nie więcej niż 20 minut. kwestia wprawy.

kawiecDIY 06-09-2011 20:26

Re: wymiana filtra kabinowego
 
Nie wiem jak w C-maxie ale u mnie nie bylo mozliwosci wlozenia wkladu zle czy to odwrotnie, do gory tzw. nogami czy tez tylem do przodu.
Jakis czas temu wymienialem go u siebie i np filtr Knecht-a ma jedna scianke z jednej strony szersza doslownie o 5mm a wneka posiada odpowiednie wyciecie na ten patent.
Orginal ktory wyciagnelem no niestety tego nie posiadal, byl skierowany strzalka w strone lewarka skrzyni biegow.

Biperek 07-09-2011 11:04

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Ja rozszyfrowałem kierunek strzałki po zabrudzeniu wyjętego filtra. Mi wyszło, że powietrze jest zasysane z kabiny.

wiktor20501 09-09-2011 11:50

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał wiktor20501 (Post 1706372)
Ja rozszyfrowałem kierunek strzałki po zabrudzeniu wyjętego filtra. Mi wyszło, że powietrze jest zasysane z kabin

czyli jak zamontowałeś nowy filtr ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.