Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129419)

kicaj 26-04-2011 19:03

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1644639)
CD daje dźwięk,który słychać pod maską ??? od kiedy???

od kiedy do glosu doszli ksiegowi ;)
o ile zmieniarka nie jest pod siedzeniem/w bagazniku...
;)
choc osobiscie bym przygladnal sie sterowaniu kierunkami nawiewu...
lepiej to wykluczyc niz po ciemku szukac...

kalachan 26-04-2011 19:42

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Witam.
Najprawdopodobniej jest to silnik sterujący zaworu EGR. Zazwyczaj dzieje się tak po jeździe w korkach lub po pracy silnika na postoju kiedy warunki tzn. temp, obroty itd. nie pozwalają komputerowi na otwarcie tego zaworu.
1 Komputer zamyka i otwiera zawór kontrolując jego położenie czujnikiem Hala. Sprawdza jego położenie i czy jest OK. Wtedy słychać takie parokrotne cykanie.

2 Normalna sprawa czyli buczenie tego silnika co jednak może wskazywać że sinik ma problem z otwarciem, albo raczej zamknięciem zaworu EGR.

Powiedzmy że 90 % tego co napisałem to domysły, ale te pozostałe 10% już nie.

Pozdrawiam

eclipse 26-04-2011 20:43

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Chyba chodzi o te dwa małe ustrojstwa (brązowe) przy silniku po prawej stronie patrząc od przodu.ostatnio pytałem w jednym z warsztatów ,odpowiedż była taka że po wyłączeniu silnika to ustrojstwo wyrównuje ciśnienie i jest to ponoć normalne .

RafałB 27-04-2011 08:49

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1644797)
o ile zmieniarka nie jest pod siedzeniem/w bagazniku...

No właśnie jest pod siedzeniem :D

PoleApart 27-04-2011 17:36

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
W nowszych uturbionych beemkach buczy od czasu do czasu pompa oleju, która jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu silnika przepycha olej przez turbinę żeby się nie skoksował. Możliwe, że w S-Maxie też tak jest?

pbobek 27-04-2011 17:39

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
nie tylko w nowy BMW ale też w renault dCi. Jakiś czas po zgaszeniu silnika chłodzona jest turbinka więc ryzyko uszkodzenia troszkę maleje.

Dinar 28-04-2011 08:24

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Może parownik klimy jeszcze przez chwilę przedmuc***e,klima chyba od nowości nie napełniana.Dzisiaj nie włączam klimy i zobaczę.

Dinar 01-05-2011 11:08

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1645794)
Może parownik klimy jeszcze przez chwilę przedmuc***e

Sprawdzone klima nie ma nic wspólnego,jest to związane z temperaturą silnika,na razie dam spokój jak się coś zatrze albo padnie to będzie wiadomo,wychodzi że to ma tak być.

przemo* 02-05-2011 08:50

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 1644894)
Chyba chodzi o te dwa małe ustrojstwa (brązowe) przy silniku po prawej stronie patrząc od przodu.ostatnio pytałem w jednym z warsztatów ,odpowiedż była taka że po wyłączeniu silnika to ustrojstwo wyrównuje ciśnienie i jest to ponoć normalne .

Witam,
Spróbuj zamienić ze sobą zawory sterujące (małe brązowe ustrojstwa) jeden jest od sterowania turbiną a drugi od sterowania EGR. Prawdopodobnie dzieje się coś z zaworem od sterowania turbiną. To ten umieszczony głębiej.
Miałem taki sam problem u siebie. Po zamienieniu zaworów buczenie po wyłączeniu zapłonu znikło.

Pozdrawiam
przemo*

eclipse 02-05-2011 13:43

Odp: Po wyłączeniu silnika buczy coś - nagrany dzwięk.
 
Właśnie -muszę się za to zabrać choć nie przeszkadza mi wcale ale chciałbym się wpierw dowiedzieć jak najwięcej w tym temacie .ciekawi mnie jak wogule to sprawdzić czy to jest rozbieralne .bo sama zamiana- przełożenie tych silniczków to nie jestem pewien że załatwi wszystko .Aczkowiek poruszałem juz ten temat kiedyś i jest zbierznośc opinii [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.