Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129413)

pxl 30-04-2011 07:54

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał technisat (Post 1646748)
?Co to jest za skrzyneczka z bezpiecznikami pod schowkiem?

to jest CJB -centralna skrzynka połączeniowa z komputerem, tam masz zapisane oprogramowanie obsługi peryferii Twojego autka (oprócz kompa sterowania silnikiem).

Bardzo duże AUUUŁA! -> kierunek ASO lub baaaardzo dobry autoelektronik z dostępem do fordEtis (z bardzo dobrym i dużym doświadczeniem).

pozdr!
XPrzemo

Radek S-MAX 30-04-2011 09:00

Odp: Nie działa klima
 
Nie przyglądałem się jak to wygląda, ale jak można to wymontować i rozebrać, albo choć wytargać i wsadzić do naczynia ze spirytusem! To ci to polecam, bo może tylko porobiły się tak zwane ścieżki zwarcia i wystarczy to pomoczyć w spirytusie, najlepiej to pędzelkiem przemyć i często po takim zabiegu elektronika działa! Stary sposób elektroników!
Ja w ten sposób nawet naprawiłem telefon po wylaniu baterii i zalaniu głównego procesora kwasem aż do pojawienia się korozji. Potem spiryt paruje i element wygląda jak "nówka sztuka"


Czasem czyni cuda :D

Kayu 30-04-2011 11:02

Odp: Nie działa klima
 
Izopropanol ponoć lepiej się do tego nadaje.

technisat 01-05-2011 10:22

Odp: Nie działa klima
 
wymontowałem ten sterownik rozebrałem.W najgorszym stanie był procek -cały biały,ale inne elementy też.Wymyłem wszystko(w pracy mam lutownicę standardowom i do lutowania ciepłym powietrzem i mikroskop)przelutowałem,co mogłem pomierzyłem.Po zamontowaniu działa wszystko,ale nadal nie mogę otworzyć klapy bagażnika.Może to wina alarmu,po zdjęciu klemy może zgłupiał.Komp nie pokazuje żadnych błędów.
Zastanawiam się ,czy nie wymontować stera jeszcze raz ,nie wyczyścić ultradźwiękowo płytki,przelutować i zalać plastikiem.Płytka i tak była czymś zalana,dlaczego elementy zardzewiały,środek chem.wg certyfikatu ma odczyn obojętny w stosunku do elektroniki,jest zalecany przez forda ,vw i inne marki,a jak para wodna mogła przedostać się przez warstwę ochronną płytki?

technisat 01-05-2011 10:50

Odp: Nie działa klima
 
Chciałbym nadmienić,że przy zamykaniu lub otwieraniu nie słyszę działania elektromagnesu w tylnym zamku.W skrzynce bezpieczników nie mam bezp.od ryglowania tylnej klapy(10a),ale do tej pory wszystko działało.
przedwczoraj klapa sama się otworzyła na parkingu,pokazał to piszczący alarm i info na wyświetlaczu i w tym czasie tylny spryskiwacz opróżnił mi cały zbiornik płynu,może zalało zamek lub czujnik?

ALOSZA 01-05-2011 17:55

Odp: Nie działa klima
 
Witam Wszystkich!!!!!
Mam prośbę odnośnie sprawdzenia i ewentualnie wymiany tej wiązki elektrycznej/ wadliwej/ , która ma wpływ na nie działanie klimatyzacji, aby opisać , który przewód sprawdzić od kont do kont ma być przejście ? Jak wcześniej pisałem w mojej klimie oprócz niedziałania wszystko jest ok / ciśnienie, wentylator na krótko działa , test zero błędu, sprężarka po zmostkowaniu pod przekaźnikiem działa / Pozdrawiam

technisat 01-05-2011 18:47

Odp: Nie działa klima
 
u mnie było jak pisałem wcześniej:
fioletowy kabelek od wtyczki wentylatora(we wtyczce są dwa kable grube i jeden cienki-fioletowy)do wtyczki do sterownika będącego w plastikowej skrzynce zamontowanej do zderzaka pod nadkolem lewego przedniego koła(trzeba częściowo odkręcić nadkole).
należy uważać bo do sterownika wchodzą 3 kostki:2 duże szara i brązowa i jedna mniejsza czarna.fioletowy kabel jest w szarej,ale nas nie interesuje.interesuje nas ten w czarnej,mniejszej wtyczce.u mnie pomogło

ALOSZA 01-05-2011 21:56

Odp: Nie działa klima
 
Witaj !!!!!
Dzięki - ja wszystko rozumie, ale wcześniej jak zrozumiałem, to klima chodziła po zresetowaniu błędu przez parę sekund i znów wyskoczył błąd / po tych Twoich naprawach / . jeszcze , ktoś pisał , że trzeba sprawdzić przejście o sterownika wentylatora pod przekaźnik wentyl. Pozdrawiam.

ALOSZA 02-05-2011 08:17

Odp: Nie działa klima
 
Witam!!!
Proszę mi napisać Technisat, czy do skrzynki , która nas interesuje nie dostanę się z góry , czy tylko z nadkola po stronie lewej / od strony kierowcy/ ?Pozdrawiam

zbyso42200 02-05-2011 09:13

Odp: Nie działa klima
 
Cytat:

Napisał Radek S-MAX (Post 1646434)
I tak się zastanawiam, czy to przypadkiem nie ten kabelek, tylko kolega pisze że musiał błąd wykasować, u mnie nie było takiej opcji, bo jak w czasie jazdy.

Przy padniętej wiązce podczas testu klimatronika, nie ma żadnego komunikatu o błędzie.
pzdr.
edit: @ALOSZA: choć nie pytany - odpowiadam; spokojnie można się dobrać do przekaźnika na wentylatorze od góry.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.