Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Niepokojący odgłos po wyłączaniu silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129377)

danielr 27-04-2011 11:17

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
No tutaj się nie do końca zgodzę. Zresztą określenia "jęczy" albo "bzyczy" są tak precyzyjne, że mogą oznaczać to samo ;).
Koszt diagnostyki i wymiany zaworu w ASO w Warszawie to ok. 600-650 zł z tego co pamiętam.
U mnie bzyczał/jęczał ten, który odpowiadał za sterowanie dawką powietrza jaka jest podawana na turbinę. Dźwięk faktycznie dochodził z centralnej części silnika blisko ściany grodziowej pomiędzy silnikiem a kabiną.

kicek 28-04-2011 10:05

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
dźwięk jest dokładnie taki jakbyście wzięli dwa kable pod napięciem i ze sobą zetknęli na dłużej.Zaczynaja byzczec/trzaskać. :)
Generalnie odgłos utał obecnie. Chociaz pojawilas ie propozycja ,ze moze to byc jakis silniczek od klimy - obecnie musze nabic klime gdyz sa juz resztki plynu. Sąsiad mial takie odglosy w renault jak zabraklo mu plynu w kliamtyacji i bzyczala jakas pomka od klimy.
A pondto odglos pojawialsie rowniez jakwlaczalem auto i wylaczaempo ciwli ,bez dodawania gazu. Elementy turbiny sie zalaczaja wedy ?

yahoo500 27-06-2011 14:01

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Cytat:

Napisał kicek (Post 1645860)
dźwięk jest dokładnie taki jakbyście wzięli dwa kable pod napięciem i ze sobą zetknęli na dłużej.Zaczynaja byzczec/trzaskać. :)

Też to mam - sam tego nie byłem w stanie zauważyć bo dźwięk bardziej dobiega po stronie pasażera, a ja nie zawsze wychodziłem od razu z samochodu.
Ostatnio komuś innemu "zleciłem" zgaszenie silnika a sam nasłuchiwałem...
i rzeczywiście jakby zwarcie...

Czy ktoś już wie co to dokładnie jest?

quantaq 18-08-2011 20:30

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Dziś byłem na przeglądzie 60000 - objawy mam takie: dziwny dźwięk po wyłączeniu przez około 3-4 sekundy (taki jęk brzdęk itp), przy przyspieszaniu na 3 i 4 "falowanie" mocy - taka rzygna fala:) - diagnoza: zaworek podciśnienia sterujący turbiną. W przyszłym tygodniu wymiana bo wczoraj zszedł z serwisu do C-MAXA (to samo) :)) silnik 2,0 TDCI 140KM.
Pozdrawiam

truuski 19-08-2011 09:43

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
U mnie jest ten sam dźwięk po gaszeniu silnika. Nie zawsze, ale często się zdarza. Falowanie obrotów przy prędkościach autostradowych też mam. Dobrze wiedzieć, że to zaworek od turbiny, bo o falowanie obrotów już posądzałem kończące się sprzęgło.
Ciekawe jest to, że jak ostatnio widziałem/słyszałem gaszonego Citroena C4 (1,6 hdi) to był ten sam dźwięk. Francuzi widać wszędzie ładują te same systemy...

keisim 19-08-2011 13:42

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
truuski, IMHO wymiana zaworu podciśnienia nie pomoże przy falowaniu obrotów bo taki objaw wskazuje właśnie na ślizganie sprzęgła. Tutaj mowa jest o falowaniu mocy - przyspieszasz i czujesz, że autko idzie raz lepiej, raz gorzej... nawet podczas jednej "sesji" przyspieszania.

quantaq 19-08-2011 14:12

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
prawda - falowania obrotów nie widać (albo takie małe jest) - tylko falowanie mocy, jak ktoś żegluje to wie co to rzygna fala:)) - tak to czuć.
pozdrawiam

mir200 23-08-2011 15:30

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
a czy Panowie nie wydaje Wam się że była akcja serwisowa na te zaworki turbiny. Coś mi się obiło o uszy ładny czas temu i nawet sprawdzałem ale niby mój Mondek nie należał do akcji. Teraz mam ten sam objaw- jakieś dwa miesiące. Chyba jednak generalnie coś skiepścili w tej materii:)

truuski 23-08-2011 16:40

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Keisim, rzeczywiście niejasno to napisałem. Falowania obrotów nie ma, jest za to, tak jak to napisał quantaq falowanie mocy (dokładnie jak na fali). Czy jest jeszcze szansa, że to nie sprzęgło?

keisim 23-08-2011 22:51

Odp: Niepokojacy odglos po wylaczaniu silnika
 
Mysle ze szansa jest - objawy slizgajacego sprzegla i problemu opisanego w tym watku sa na tyle zblizone ze musielibysmy pewnie wsiasc w kilka osob do jednego autka i komisyjnie stwierdzic co mu jest ;) Patrz na obrotomierz, predkosciomierz (na droge tez ;) ) i wsluc*** sie w dzwiek silnika... Jezeli podczas przyspieszania, zwlaszcza pod duzym obciazeniem (np. 5-ty, 6-ty bieg czy pod gorke) w pewnym momencie czujesz, ze przyspieszenie slabnie, predkosc przestaje wzrastac ale obroty silnika nadal rosna to ewidentnie slizga sprzeglo. Jezeli tylko nierowno przyspiesza - tak jakbys lekko "pompowal" pedalem gazu - to problem tkwi gdzie indziej, byc moze wlasniew zle dzialajacym zaworze podcisnienia sterujacym geometria turbiny.
BTW, dzisiaj zamowilem nowy zawor. Po wymianie dam znac czy pomoglo na "falowanie mocy"... co do odglosu zakladam, ze zniknie ale nie mowie hop ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.