Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Zwiększenie mocy 1.6 16V 90KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129329)

Oktan 05-05-2011 22:55

Odp: Re: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1649716)
Robiłes takie cos? Jezdziłes? Widziałes? Bo jestem przekonany ze Twoja wiedza na ten temat konczy sie na tym co napisales.
A co do swapa to własnie Ty nie wiesz a ja wiem i o to w tym wszystkim chodzi.

Zreszta Twoja wypowiedz nie wnosi nic do tematu wiec daruj sobie.

widziałem,
jeździłem,

przeczytaj uważnie JESZCZE RAZ moją wypowiedź

Rijndael i ja mówimy, że z ...... bata nie ukręcisz !!

jak rozumiem swoje modyfikacje w Escorcie robiłeś parę lat temu,
teraz za rozsądne pieniądze można kupić CAŁY silnik (nomen omen będący teraz traktowany jako cześć zamienna - kiedyś musiałeś "klepać u diagnosty" zmianę silnika)

to po pierwsze

a po drugie: to uważaj z językiem !!

Wojtek 05-05-2011 23:02

Odp: Zwiększenie mocy
 
Ja proponuję panowie , żebyście skończyli te prywatne wycieczki...

Jeżeli macie sobie coś do powiedzenia to piszcie sobie na PW.
Proszę nie śmiecić koledze w temacie.

Oktan 05-05-2011 23:07

Odp: Zwiększenie mocy
 
ok, sorry Wojtek

staram się pomóc - nic więcej -> szkoda aby chłopak się pakował w niepotrzebne koszta ... o nic innego mi nie chodzi

Wojtek 05-05-2011 23:15

Odp: Zwiększenie mocy
 
I masz 100% racji Oktan .
Łatwiej jest kupić silnik 2.0 i mieć dużo więcej mocy niż po przeróbkach domowej roboty.
A tak na marginesie , to cena 600 zł obejmuje własną robotę.
A jeżeli ktoś się na tym nie zna lub nie ma gdzie tego zrobić ? Koszta będą 3 X wyższe.
Jeździłem Mondeo 90 KM i na co dzień mam 1.8 115 KM. To jest zupełnie inna klasa...
Porównanie 90 - 115 , a porównanie 90 - 130 to będzie dopiero różnica odczuwalna.
I najważniejsze niedużym kosztem.

Rijndael 05-05-2011 23:16

Re: Odp: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Oktan (Post 1649951)
staram się pomóc - nic więcej -> szkoda aby chłopak się pakował w niepotrzebne koszta ... o nic innego mi nie chodzi

Dokładnie, jedyna sensowna modyfikacja w tym przypadku to montaż LPG i jazda za grosze. Oczywiście można sobie dłubać każdy silnik, ale tutaj będzie to zabawa dla samej zabawy, a nie dla efektu. Jeśli właściciel lubi spędzać w ten sposób wolny czas to czemu nie, ale koniec końców to i tak nie będzie jeździć.

Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1649955)
Łatwiej jest kupić silnik 2.0 i mieć dużo więcej mocy niż po przeróbkach domowej roboty.

Swap też nie ma raczej sensu, mk1, mk2 z różnymi silnikami chodzą za podobne pieniądze, lepiej sprzedać 1.6 i kupić 2.0 albo najlepiej 2.5.

Oktan 05-05-2011 23:29

Odp: Re: Odp: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1649956)
(...)
Swap też nie ma raczej sensu, mk1, mk2 z różnymi silnikami chodzą za podobne pieniądze, lepiej sprzedać 1.6 i kupić 2.0 albo najlepiej 2.5.

chciałoby się wieś ino kasa gdzieś - nie rozpędzaj się :D


jednego czego mi tu brakuje to WYPOWIEDZI AUTORA TEMATU !!

... a nie: zadał pytanie i chodu, he he he

Wojtek 05-05-2011 23:34

Odp: Re: Odp: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1649956)
Swap też nie ma raczej sensu, mk1, mk2 z różnymi silnikami chodzą za podobne pieniądze, lepiej sprzedać 1.6 i kupić 2.0 albo najlepiej 2.5.

Może być i w ten sposób.
Ale dłubanie w takim silniku to jakaś paranoja. Jeżeli ma to jeździć to albo zmiana silnika , albo samochodu.
Tym bardziej , że silnik z osprzętem kupi za grosze , a jak dołoży trochę grosza to zmieni auto na takie z silnikiem 2.0 lub właśnie 2.5

Rijndael 06-05-2011 00:57

Re: Odp: Re: Odp: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał Oktan (Post 1649959)
chciałoby się wieś ino kasa gdzieś - nie rozpędzaj się :D

Ale przecież zmiana mk1 1.6 na mk1 2.0 wyjdzie taniej (przy odrobinie szczęścia dopłata będzie symboliczna lub żadna) niż swap 2.0. ;) Zakup silnika to tylko niewielka część kosztu przekładki, bo silnik sam pod maskę przecież nie wskoczy. Poza tym po wyjęciu silnika z tak starego auta okaże się zapewne, że wiele innych rzeczy wymaga wymiany lub naprawy. Nie wspomnę już o tym że większy silnik wymaga pewnie przynajmniej innych sprężyn z przodu no i w mk1 1.6 są zapewne te mikrotarczki 260 mm, a z tyłu w ogóle bębny...

...można by tak wyliczać jeszcze długo. ;)

Oktan 06-05-2011 10:40

Odp: Zwiększenie mocy
 
no w sumie tak to wygląda


:)

INVERTER 07-05-2011 01:03

Odp: Zwiększenie mocy
 
Cytat:

Napisał sro3as (Post 1643976)
witam. posiadam mondeo 1 1.6 16V 90KM i chciałbym zwiększyć mu troszkę mocy. jakie działania proponujecie w tym celu????

Hymm..... montujemy 4gazniki motocyklowe od jakiejs 750ki i jest zabawa :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.