Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122664)

mondi80 13-02-2011 11:07

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Jeżeli mówimy o oryginalnym to co mamy na myśli tamtego roku kupiłem Bosch Motocraft z serwisu i dałem za niego 120 zł tego roku ten sam filtr kosztuje już 180 -200 pytam Pana w ASO dlaczego mówią auto starsze a magazyn kosztuje. Więc kupiłem Boscha za 80 zł i teraz na jesień chce porównać rozetnę tego boscha i porównam go z tym motocraftem. Nie wiem czy mam rozumieć że bosch to oryginał czy tylko bosch motocraft to oryginał ??

Mariusz 13-02-2011 18:46

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Cytat:

Napisał mondi80 (Post 1598002)
Jeżeli mówimy o oryginalnym to co mamy na myśli tamtego roku kupiłem Bosch Motocraft z serwisu i dałem za niego 120 zł tego roku ten sam filtr kosztuje już 180 -200 pytam Pana w ASO dlaczego mówią auto starsze a magazyn kosztuje. Więc kupiłem Boscha za 80 zł i teraz na jesień chce porównać rozetnę tego boscha i porównam go z tym motocraftem. Nie wiem czy mam rozumieć że bosch to oryginał czy tylko bosch motocraft to oryginał ??

Rozetnij, sprawdź i podziel się spostrzeżeniami.

mondi80 13-02-2011 20:04

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Jesienią odświerze temat tego Boscha mam od października więc mniej więcej o tym czasie będę wymieniał postaram się zrobić jakieś fotki to zobaczymy różnice

UKey 16-02-2011 17:52

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Panowie - dziś z kumplem w garażu sami wymieniliśmy filtry - nowy - oryginalny odpalił od strzała - jedna uwaga mi się nasuwa - do wszystkich którzy będą to robić pierwszy raz - jak będziecie zalewać filtr ropą to najlepiej zalewać go przez rurkę od przelewu (tą mniejszą) bo tam paliwo wchodzi bez żadnego oporu... w przypadku zalewania filtra od wejścia/wyjścia trzeba to robić powoli bo łatwo pozornie przelać filtr tzn przy mocniejszym depnięciu na strzykawkę filtr się przelewa ale nie znaczy to że jest już pełny... to było najprawdopodobniej przyczyną brak odpalenia u mechesa... no cóż następnym razem wymienię u niego już tylko olej 8)

marek55 16-02-2011 19:46

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Do naszych mondków, nadaje się tylko i wyłącznie oryginalny filtr fordowski z KROPKĄ [ czarnym oczkiem] na wieczku. Ta kropka jest ponoć bardzo ważna. Jeżeli zamontuje się filtr bez niej, mogą wystąpić problemy z wtryskami. Tego dowiedziałem się od mechanika pracującego w serwisie.

marcin sekula 16-02-2011 20:05

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Witam A ja w tamtym roku wymieniłem na filtr bosha i nie wytrzymał mi nawet roku. Dodam że moje roczne przebiegi są w granicach 12 - 15 tysięcy km samochód chyba nawet raz nie był doprowadzony żeby zapaliła się rezerwa. Teraz nawet nie pamiętam jakiej firmy mam założony przestałem zwracać na to uwagę.

tlopuc 17-02-2011 10:04

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Co masz na myśli mówiąc, że nie wytrzymał nawet roku?

Filtr powinno się zalewać poprzez króciec wejściowy, wtedy paliwo będzie przefiltrowane. Jeżeli zalejemy poprzez wyjściowy to ewentualny syf dostanie się do pompy.

Snajper_881 17-02-2011 10:14

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Cytat:

Napisał marek55 (Post 1600550)
Do naszych mondków, nadaje się tylko i wyłącznie oryginalny filtr fordowski z KROPKĄ [ czarnym oczkiem] na wieczku. Ta kropka jest ponoć bardzo ważna. Jeżeli zamontuje się filtr bez niej, mogą wystąpić problemy z wtryskami. Tego dowiedziałem się od mechanika pracującego w serwisie.

Bardzo ważna, bo ta kropka informuje chyba raczej o kierunku montażu filtra. :one:

marek55 17-02-2011 16:09

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Na pewno nie o kierunku, tylko o rodzaju filtra. W warsztacie specjalizującym się fordami, też zwrócili mi na to uwagę. Są dwa takie same filtry do forda bez kropki i z kropką. Powiedzieli mi, że jeżeli nie chcę mieć problemów z wtryskami mam założyć ten z kropką.

FrogsterPL 17-02-2011 16:20

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Hmm, a ten bez kropki można w takim razie gdzieś stosować, np. do innego silnika? Czy to po prostu jakiś pic na wodę, który trzeba omijać zawsze i wszędzie? Mi to oczywiście niepotrzebne bo mam benzyniaka, ale pytam z ciekawości.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.