Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana tulei wahacza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122425)

t nowak 03-10-2011 18:53

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Witam,nie nie uporalem sie bo samochod sprzedalem w czerwcu!Nowy wlasciciel zrobil to w warsztacie

czarnygda 20-04-2015 19:31

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
2 załącznik(i)
podepne się pod temat , czy ktoś dysponuje zdjęciem gdzie jest ten znak? oglądałem nowe wahacze i każda firma febi i coś tam jeszcze ma inaczej ustawione tuleje. jutro się za to zabieram i nie wiem jak je ustawić. wieczorem wstawie zdjęcia samych tulei mam dwa kpl i każdy producent inaczej oznacz tuleje mam TRW i Meyle
zdjęcie lewe Meyle znak trójkąt na gumie godzina 12
zdjęcie prawe znak nadlew na metalowej części godzina 12

DDiablo 20-04-2015 20:19

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Nie pamiętam już czy był znak, ale chyba był, montujesz tak jak stare i nie będzie problemu.

czarnygda 20-04-2015 20:31

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
w tym problem że każda jest inaczej ustawiona może ktoś posiada zdjęcie lub opisze miejsce gdzie szukać znaku na wahaczu

DDiablo 20-04-2015 21:26

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Ten znak na tulei trójkąt ( meyle ) trzeba ustawić tam gdzie w wahaczu jest też znak. Chyba taki prostokąt, nie pamiętam już. Ta druga tuleja trw to nie jest odwrotnie zrobione zdjęcie? bo coś wydaje mi się, że tak. Ja wymieniałem na meyle hd i u mnie był znak jak na Twoim zdjęciu więc, problemów nie miałem,.

czarnygda 20-04-2015 21:40

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
1 załącznik(i)
o to chodzi gdzie jest znak na wahaczu? w jakiej okolicy go szukać

DDiablo 20-04-2015 21:57

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
1 albo 3, ale dokładnie to już nie pamiętam. W każdym razie jak zdejmiesz to będzie widoczny na bank tylko jeden jest, więc się nie pomylisz.

czarnygda 21-04-2015 17:42

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
no i wymieniłem .potwierdzam znak w okolicy oznaczonej 3. można wymienić bez kanału tylko trzeba po prawej stronie lekko podlewarować silnik aby wyjąć śrube z wahacza.no i dobre klucze to podstawa bo trzyma mocno. pozdrawiam i dziękuje za pomoc

devaluator 21-04-2015 18:11

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Witam, ja walczę ze sworzniem. Dwie śruby odkręcone a ten nadal siedzi, ściągacz zeskakuje mi z wahacza, mniejszy nie dawał rady na wysokość a ten jest akurat tylko o jakieś 2mm za szeroki, jak na razie poddałem się i czekam na podpowiedź. Jak zwalić wahacz ze sworzniem skoro już 2 śruby odkręcone?

DDiablo 21-04-2015 22:33

Odp: Wymiana tulei wahacza
 
Nie rozumiem, jak to jak? Ja normalnie zdjąłem ze sworzniem cały wahacz odkręcając tylko w imbusy. Chcesz sworzeń wymienić bo nie rozumiem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.