Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Dołożenie świateł do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119136)

arczi_75 22-01-2011 19:59

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał kalachan (Post 1582888)
Witam
Alternator w s-maxie ma sporo pracy, więc tej jesieni zakupiłem ledy do jazdy dziennej. Najpierw miały one profil prosty, lecz po przymiarkach okazało się że montaż ich w kratce wlotu powietrza chłodnicy(dolne skrajne pola kratki) to po pierwsze będzie za mały rozstęp od wew. krawędzi LED-ów, po drugie wygląda trochę tandetnie i już z daleka wiadomo że to samoróbka.
W miejscu, które wybrałem gdyż na mój gust wydawało się najlepsze, lampy o prostym profilu nie pasowały. Były za długie w stosunku do wytłoczenia, a co ważniejsze montaż w miejscu krzywizny i zgodnie z nią powoduje że świecą poza osią samochodu. :shock: :027: UF, ale mi się napisało dobra teraz prościej: ledy mają mocno skupione światło, a to powoduje że lampy LED o prostym profilu musimy montować w miejscach prostopadłych do osi samochodu bo inaczej kierowca jadący z przeciwka nie zobaczy naszych świateł. :wink: Wybaczcie , ale miałem cholernie ciężki tydzień i dlatego wena do pisania jest tragiczna.
Mi udało się wymienić na takie z profilem zaokrąglonym i mogłem zamontować tam gdzie wydawało się to najlepsze

Kolejna sprawa to podłączenie takich LED-ów. Ten typ, który posiadam przynajmniej nie sieje zakłóceniami w pasmach radiowych, i można dalej używać radia w naszym samochodzie. Przestrzegam przed kupnem jakiejś tanizny z allegro.
Lampy, które kupiłem mają własny przekaźnik dzięki czemu " rach ciach" powinniśmy je podłączyć i sie cieszyć ......................
G...... prawda
Może i tak jest w Małym Fiacie :619: ale nie w fordzie z szyna CAN podłączenie żółtego przewodu do świateł pozycyjnych powoduje:

- wyłączone światła pozycyjne i mijania (krótkie ) Nie pełne świecenie Lamp LED + komunikat o błędach podawany przez komp.
- Włączenie pozycyjnych lub mijania ( dzienne LED-y winny zgasnąć, po to jest żółty przewód) ledy migają niczym radiowóz policji.

Oczywiście sposobem na to wszystko okazała się metoda znana z czasów 126P czyli:osobny przekaźnik za około 6zł ( numeru nie pamiętam)
Maska i zderzak w moim s-maxie są mocno poobijane od kamieni taki już kupiłem. Lakiernik na wiosnę umówiony,dlatego wycinałem otwory w zderzaku pod ledy i ryzykowałem bo w razie jakby efekt był "Fo-pa" to można to naprawić
O założeniu lamp LED decydowały względy wyłącznie praktyczne.

Jesli uda sie włożyć zdjęcia to efekt jest taki:

No i podkładasz się Krajanie naszej Policji pod nóż, łamiąc wszystkie zalecenia dot. położenia LED-ów :-) Mandacik prawie gotowy:-)

kalachan 22-01-2011 20:27

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał arczi_75 (Post 1582907)
No i podkładasz się Krajanie naszej Policji pod nóż, łamiąc wszystkie zalecenia dot. położenia LED-ów :-) Mandacik prawie gotowy:-)




???
Nie rozumiem o czym piszesz
- wszystkie wymiary, odległości od obrysu, podłoża itp.itd. są zgodne z normą
- odpalenie silnika powoduje załączenie świateł dziennych LED
- włączenie świateł pozycyjnych, mijania i drogowych powoduje wyłączenie dziennych LED-ów
- światła posiadają odpowiednią chomologację

Od czasu kiedy je posiadam mam włączony automat zmierzchowy i po sprawie.

Więc ????

GregB 22-01-2011 20:53

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Czy ktoś próbował podłączyć światła pod automat do świateł (włączający światła po zmroku)?
tak że jak jest widno i światła mijania są wyłączone to zapalają się światła dzienne.
Czy jest możliwe takie ustawienie ( podłączenie ) świateł?

arczi_75 23-01-2011 11:36

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał kalachan (Post 1582929)
???
Nie rozumiem o czym piszesz
- wszystkie wymiary, odległości od obrysu, podłoża itp.itd. są zgodne z normą
- odpalenie silnika powoduje załączenie świateł dziennych LED
- włączenie świateł pozycyjnych, mijania i drogowych powoduje wyłączenie dziennych LED-ów
- światła posiadają odpowiednią chomologację

Od czasu kiedy je posiadam mam włączony automat zmierzchowy i po sprawie.

Więc ????

Sorki, ale już doczytałem odpowiednią ustawę co do rozmieszczenia świateł do jazdy dziennej - położenie nie dalej (gdzieś wcześniej wyczytałem, że nie bliżej) niż 400 mm od bocznego obrysu samochodu. No i wyszło, że masz rację :-)

eclipse 24-01-2011 10:14

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał GregB (Post 1582946)
Czy ktoś próbował podłączyć światła pod automat do świateł (włączający światła po zmroku)?
tak że jak jest widno i światła mijania są wyłączone to zapalają się światła dzienne.
Czy jest możliwe takie ustawienie ( podłączenie ) świateł?

To jest najlepsze rozwiazanie tylko dodatkowo powinny gasnąć po otwarciu dżwi.W przypadku napraw , regulacji na uruchomionym silniku wystarczyło by tylko uchylić dżwi i światła by przygasły .
Co do rzeżby w zderzaku to na fotce kalachana wydają się być te światła trochę małe wg. mnie powinny być większe . ja zamontował bym je wyżej na zderzaku na tej wypukłej listwie . były by bardziej podobne do ori.

pxl 24-01-2011 18:47

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał kalachan (Post 1582888)
...Mi udało się wymienić na takie z profilem zaokrąglonym i mogłem zamontować tam gdzie wydawało się to najlepsze...

Czy mógłbyś podac typ, producenta oraz 'źródło' tak cennej zdobyczy;) ??

Pozdrawiam XPrzemo

Slartibartfast 16-02-2011 01:01

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał GregB (Post 1582946)
Czy ktoś próbował podłączyć światła pod automat do świateł (włączający światła po zmroku)? tak że jak jest widno i światła mijania są wyłączone to zapalają się światła dzienne. Czy jest możliwe takie ustawienie ( podłączenie ) świateł?

Tak jest po lifcie. W pozycji Auto jak jest jasno świecą się LEDy, jak się ściemnia włącza mijania
Na "0" tylko LEDy

mayak 24-02-2011 08:28

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
kalachan
gdzie kupiłeś te lampy?
napisz szczegółowo jak je podłączyłeś

dzięki!

Dmu 25-03-2011 12:03

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam,

od pewnego czasu denerwowało mnie ciągłe zapalanie świateł mijania bo i prąd pobiera cała masa żarówek i jeszcze się przepalają co oczywiście napędza koszty no i trzeba pamiętać aby zapalić światła. Rozglądałem się za LEDami , ale kształt S-MAXa nie sprzyja montowaniu czegokolwiek. Przez przypadek więc odkryłem inną możliwość. Po co dokładać lampy jak można wykorzystać już istniejące. Na allegro znalazłem osobę która sprzedaje automat do włączania świateł drogowych na 30% ich mocy. Po włączeniu pozycyjnych długie są wyłączane. Wszystko działa poprawnie, ja się nie martwię o włączanie świateł, nie palą się żarówki oświetlenia tablicy, tyłu i przodu pozycyjnych, oświetlania wskaźników wewnętrznych, nie oślepiam bo światło słabo świeci a jednak jest widoczne. Mam założone od 3 dni i mam na razie święty spokój.
Poniżej użytkownik który sprzedaje regulator, może się komuś przyda. W razie pytań mogę pomóc.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Darek

mayak 25-03-2011 12:54

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz na myśli to?
urządzenie wygląda na całkiem fajne i dzięki niemu oszczędzałbym palniki xenonów, ale mam wątpliwości co do legalnosci świateł długich robiących na 30% mocy za dzienne - nie mają homologacji! :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.