Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112483)

wojtekjanus 21-10-2010 21:52

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Trochę moja wina - nie zakumałem od razu, że masz Lucas Epic-a, bo zajmowaliśmy się nie układem paliwowym, ale wiatrakiem. A tylko małe literki TD mówią o tym, że masz Epica. A jak Epic - to w otworze na kołek koła zamachowego siedzi czujnik....Nie musiałeś wiedzieć o tym... W pozostałych nie ma tam czujnika...
Jeżeli wtyk czujnika będzie przeszkadzał ci w odkręceniu śruby, to z wtyczki trzeba wpierw wyjąć zawleczkę sprężystą (nie zgub!) szczypcami. Najlepiej od razu po zdjęciu wtyku włóż z powrotem do niego zawleczkę. Przypatrz się, jak to działa we wtyczce na obudowie termostatu. Żeby założyć wtyk z powrotem, WPIERW zakładasz sprężystą zawleczkę i POTEM wciskasz wtyk na czujnik.

Co do wtyku pompy - jeżeli masz zacięcie zegarmistrzowskie i dobrą żywicę epoksydową - to naprawisz wtyk.

toro30 21-10-2010 22:00

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1527388)
Trochę moja wina - nie zakumałem od razu, że masz Lucas Epic-a, bo zajmowaliśmy się nie układem paliwowym, ale wiatrakiem. A tylko małe literki TD mówią o tym, że masz Epica. A jak Epic - to w otworze na kołek koła zamachowego siedzi czujnik....Nie musiałeś wiedzieć o tym... W pozostałych nie ma tam czujnika...
Jeżeli wtyk czujnika będzie przeszkadzał ci w odkręceniu śruby, to z etyczki trzeba wpierw wyjąć zawleczkę sprężystą (nie zgub!) szczypcami. Przypatrz się, jak to działa we wtyczce na obudowie termostatu.

Co do wtyku pompy - jeżeli masz zacięcie zegarmistrzowskie i dobrą żywicę epoksydową - to naprawisz wtyk.

Dwa dni zwlekałem żeby na głupa nie wyjść zanim napisałem o tym problemie z odnalezieniem otworu. Jednak dobrze zrobiłem że w końcu się przemogłem i teraz powinno pójść bez problemów. Jak będę nabywał części to zabiorę wtyczkę ze sobą może cosik poradzą. Jak to to dobrze że są tacy ludzie !!!!!! Niebawem kolejny odcinek walki o reanimację mojego biednego fordzika

wojtekjanus 22-10-2010 15:04

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Doczytałem się jeszcze, że masz klimę. Ta uszkodzona wtyczka jest od sprzęgła sprężarki klimy, a nie od serwa. http://emotikona.pl/emotikony/pic/0blush2.gif

tadek55 22-10-2010 18:21

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Mam pytanko,troche mi słychac to łożysko co założony jest wiatrak ,czy ja go wymienie samo czy to jest z całą pokrywa?

wojtekjanus 22-10-2010 18:36

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Ja ci nie pomogę, bo nigdy tego łożyska nie dotykałem. Prawdopodobnie jest wciśnięte w gniazdo (w ten kominek) i zabezpieczone jakimś pierścieniem... Od spodu (od strony pompy oleju) jest pełna ścianka.

tadek55 22-10-2010 18:47

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Aczy chcąc go wymienic muszę zdjąc pokrywe?

wojtekjanus 22-10-2010 18:51

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Cytat:

Napisał tadek55 (Post 1527792)
Aczy chcąc go wymienic muszę zdjąc pokrywe?

Hm... Ja bym zdjął i... wymienił na inną z dobrym łożyskiem.

Skąd wiesz, że łożysko wiatraka hałasuje?

tadek55 22-10-2010 19:27

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Bo robiłem rozrząd i sprawdzałem obracając ręcznie,i troche go słychac,po prostu troche się zacina.

wojtekjanus 22-10-2010 19:47

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Może któryś z kolegów ruszał to łożysko i coś doradzi. Ja bym rozglądał się za nową pokrywą, dzwonił po Allegro i szykował się do wymiany całej pokrywy. I tak jest to mniej roboty, niż wymiana samego łożyska - bo pokrywę i tak trzeba zdjąć (moim zdaniem).

tadek55 22-10-2010 19:51

Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)
 
Dzięki Wojtek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.