Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jaki olej do 1.8 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111279)

Vadero 21-02-2010 21:23

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
Cytat:

Napisał arturob (Post 1368873)
polecasz go, bo jest lepszy? bo jest chodzi o cene, to wlasnie widzialem promo na Castrole w pobliskim markecie, dlatego zapytalem...

to JEST castrol.

jak chcesz wiedzieć jaki jest dany olej to się nie sugeruj ładnymi błyszczącymi nalepkami, firmami jakie robią ten olej, tylko normami jakie dany olej spełnia:
Specyfikacja powyższego:

WSS-M2C917-A;
API SM/CF;
ACEA A3/B4

10 sekund w google i już masz dużo lektury co oznacza dana specyfikacja :)

W skrócie - tak jest to dobry olej, który spełnia a wręcz znacznie przewyższa zalecenia co do oleju jaki powinien być w archaicznym 1.8 tdci projektowany do bycia smarowanym przez roztopiony smalec ;)

arturob 21-02-2010 21:30

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
Cytat:

Napisał Vadero (Post 1368877)
W skrócie - tak jest to dobry olej, który spełnia a wręcz znacznie przewyższa zalecenia co do oleju jaki powinien być w archaicznym 1.8 tdci projektowany do bycia smarowanym przez roztopiony smalec ;)

fair enough!
dzieki wiec.

ADIAS 21-02-2010 21:47

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
ford nie jest producentem oleju formula!!!zleca produkcje nalepek na butelkach !!!!xxx oleju!!!

SMUTNYINDYK 22-02-2010 00:06

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
Z uwagi na prędkości jakie osiąga turbina zaleca sie te oleje które mają5w-....., te z 10W-...podobno do turbin VNT już są ciut za gęste.

iekr 24-05-2010 17:46

Odp: Jaki olej do 1.8TDCI 115KM????
 
Ja wlałem 5W40 mobil 1.

Paweł & 24-05-2010 18:03

Odp: Jaki olej do 1.8TDCI 115KM????
 
Ja zalewam CASTROL EGDE TURBO DIESEL 5W/40. Auto chodzi ciszej jak na innych, a od wymiany do wymiany nie dolewam ani kropli, a jeśli coś ubyło to śladowe, prawie nie widoczne ilości.
Ale każdy chwali swoje i zależy ile kasy kto chce wydać.
Ale mam dwa TDCi i każdy ma w/w Castrol i jest :D

Lelon 24-05-2010 20:16

Odp: Jaki olej do 1.8TDCI 115KM????
 
Cytat:

Napisał woj441 (Post 1150256)
Ja stosuję olej Ford Formula S/SD 5W/40. Jest to olej technologii syntetycznej o klasie jakościowej A3/B4 lub w/g API SL/CF przewyższającej wymagania dla tego silnika.


No niestety, nie przewyższa wymagań, a najzupełniej nie pasuje do tego silnika...

Producent zaleca (conajmniej) A1/B1, zamiennikiem o znacznie lepszej jakości jest A5/B5, a nie A3/B3 czy A3/B4!!!

tdj 17-08-2010 21:12

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
podepne sie do tematu poniewaz nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi,
Ford zaleca do swoich silnikow olej FORMULA F 5W-30, wyzej czytam, ze lepiej wlac FORD FORMULA S/SD 5W-40, dlaczego? Czy lepiej zabezpiecza on silnij, czy to prawda, ze przy 5w40 moze byc wieksza spalanie?
Ktory jest lepszy dla 1,8TDCI?

wiwaldy 17-08-2010 21:40

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
Od niecałego roku używam Castrol EDGE TD 5W40, jest w specyfikacji Forda, niezanatto drogi. Jestem z niego zadowolony.
Producent silnika zaleca stosowanie 5W30 lub 5W40, warunek muszą być w specyfikacji Forda

petep 19-08-2010 11:40

Odp: Pytanie o alternatywny (do zalecanego) OLEJ silnikowy
 
Cytat:

Napisał tdj (Post 1492556)
Czy lepiej zabezpiecza on silnij, czy to prawda, ze przy 5w40 moze byc wieksza spalanie?
Ktory jest lepszy dla 1,8TDCI?

Witam
Mialem nieprzyjemna przygode z filtrem DPF(zapchany),Bach! Czerwona kontrolka, tryb serwisowy, ledwo do 100km/h !
W warsztacie zalecili wymiane oleju na 5W40 z formula S/SD(wczesniej byl 5W30) dedykowany dla Forda. Kasacja bledow i jazda przez 40min ze stala predkoscia na 4 biegu zrobila swoje i szczesliwie do dzis jest ok a zrobilem okolo 3 tys km. Niestety ma wrazenie ze autko pali o jakies 0,5L -1 L wiecej. Wiec moze rzeczywiscie olej ma wplyw na spalanie.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.