Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Brak świateł postojowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107446)

sandrew88 14-07-2013 14:21

Odp: Nie ma świateł mijania tylnych oraz podświetlenia deski pomóżcie
 
Dzięki za pomoc. Po oczyszczeniu przekaźników jest wszystko ok.

suchy_13 08-09-2013 12:23

Odp: Brak świateł postojowych
 
Witam.
W mojej kaczce również zgasły światła postojowe oraz nie świeciła się deska rozdzielcza.
Nie zdejmowałem kapturka z przełącznika świateł - odchyliłem go tylko i WD !!!
Po kilku obrotach przełącznikiem wszysko działa w jak najlepszym porządku.

mcbonczek 04-12-2014 15:01

Brak tylnych świateł pozycyjnych.
 
Witam. Mam problem, w mojej kaczce przestały działać tylne światła pozycyjne. Wszystko inne działa, przeciwmgłowe, cofania itp. Z przodu miód bajka, też wszystko działa jak i podświetlenie kabiny i rejestracji. Wymieniłem żarówki, nic to nie dało. Przeczyściłem zespolony, i nic. Dalej nie świecą. Proszę o porady co robić, bez tylnych świateł jestem nikim.

lukaszek_socho 04-12-2014 16:42

Odp: Brak tylnych świateł pozycyjnych.
 
Podświetlenie rejestracji działa więc do tyłu auta przychodzi plus przynajmniej od jednej ze stron bo stąd łapane jest światło na tablicę. Z bagażnika wychodzą 2 przewody na podświetlenie, idź tymi przewodami w stronę lamp. Tą drogą musisz trafić do przewodu na pozycyjne. Na 100% plus przychodzi od kabiny, usterka jest od miejsca łączenia z podświetleniem do lampy. Sprawdź czy w kostce dochodzącej do lamp nie wypaliły się styki.

mcbonczek 06-12-2014 10:35

Odp: Brak tylnych świateł pozycyjnych.
 
Problem rozwiązany. Okazało się że... Zmieniłem złe żarówki.

MisztuTMP 20-09-2018 17:05

Odp: Brak świateł postojowych
 
Czołem!

Dzięki temu tematowi szybko uporałem się z problemem braku świateł w Kaczuszce.
Doraźnie pomogło psiknięcie preparatem a'la WD40, jednak wolałbym porządnie przeczyścić przełącznik.

Niestety plastikowa końcówka nie bardzo chce zejść. Póki co wolę się nie siłować, żeby przypadkiem czegoś nie połamać.
Jakaś porada, jak bezpiecznie dostać się do wnętrza przełącznika świateł?

PS. Wiem, że temat mocno archiwalny, ale nie chciałem od razu zakładać nowego wątku.

DOHC16v 26-09-2018 06:57

Odp: Brak świateł postojowych
 
nowe kosztują grosze niecałe 100 zł jest sens się szarpać cudować?? zaraz przestanąkierunki odbijać, przy odbijaniu kierunku długie mrygaja. Lepiej kupić nowy i zapomnieć o problemie

MisztuTMP 26-09-2018 14:58

Odp: Brak świateł postojowych
 
DOHC16v, manetka póki co (odpukać!) działa w porządku, także przeczyszczenie tylko przełącznika świateł będzie mniej kłopotliwe niż wymiana całej manetki.

A pytam jak to delikatnie zrobić, żeby przypadkiem czegoś nie urwać lub nie zgubić.

Sielock 03-01-2020 12:12

Odp: Brak świateł postojowych
 
Witam mam pytanie jak zdjąć ten kapturek odkręca się czy ma jakieś zatrzaski ??

DOHC16v 25-01-2020 08:48

Odp: Brak świateł postojowych
 
nie odkręca się go, trzeba wsadzić najlepiej srubokrecik i umiejętnie podważać i zejdzie.

A co do samej wymiany przełącznika to 15 minut dla laika 5 dla kogos kto to robił...

czasami popsikanie i papierek pomaga lecz albo na chwile albo nadal macie 90 % niesprawne. światłą się zapalają ale przy włączeniu kierunku mrygacie długimi, kierunki nie odbijaja od kierownicy, albo odbijaja i mrugacie długimi :D albo po kilku przekręceniach swiatłą działają :D

lepiej sobie za te kilka złotych wsadzić nowy zespolony i święty spokój.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.