Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107130)

marctwain 10-08-2010 13:26

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
A to o tym nie słyszałem, że od Pb pasuje. A 20kkm dla niektórych to nawet więcej niż rok jeżdżenia. ;) Ja olałem

radzique 10-08-2010 13:49

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
SrebnaStrzała gdzie wymieniałeś w Poznaniu napinacz itd. ?

Skompletowałem już czesci, łącznie z rolką tylko myślę gdzie tu pojechać, żeby nie tłumaczyć za dużo ze szlifowaniem kołnierza na alternatorze

SrebnaStrzała 10-08-2010 14:51

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
Generalnie ja sam robię takie rzeczy. Mechanika Ci nie polecę bo nie mam do nich zaufania. Każdy coś w mniejszym lub większym stopniu spieprz* Po prostu albo będziesz miał szczęście, albo nieszczęście:) Mogę Ci polecić gościa od wtrysków ale od reszty to już nie mam kogo...

Chociaż jest jedna osoba która robi w miarę dobrze "takie rzeczy". Kiedyś parę rzeczy u niego robiłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dunkin 10-08-2010 18:27

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
A sam wymieniales, pasek napinacz, kolo pasowe etc?
co jest potrzebne z nietypowych narzedzi, oraz jak z trudnoscia? bo ciagle sie przymierzam i nie wiem czy jechac do mechanika czy brac sie samemu. poki co jakies klocki, tarcze, filtry i inne proste naprawy robilem bez problemu. a teraz jakos nie moge sie przemoc...

SrebnaStrzała 10-08-2010 18:59

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
Tu znajdziesz odpowiedź jak i co ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

betterman 11-08-2010 08:22

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
Panowie,

Wciąż nie mam odpowiedzi czy za krótki pasek mógł być przyczyną uszkodzenia napinacza? I czy to, że mechanik wymienił tylko sprężynę (odkręcając ją od nowego napinacza i przykręcając do starego) mogło mieć jakieś znaczenie?
Potrzebuje tych informacji bo planuje odzyskać chociaż część kasy od "fachowca".
Pozdrawiam.

radzique 11-08-2010 12:11

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1488812)
Mogę Ci polecić gościa od wtrysków ale od reszty to już nie mam kogo...

Jeśli masz kogoś bliżej niż Trzebniak w Świebodzinie, to podeślij namiar na PW, chętnie sprawdzę w jakiej formie są wtryski, choć problemów nie mam.

tlopuc 11-08-2010 14:00

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
Betterman
Odpowiadając na twoje pytanie.
Moim zdaniem pasek trzeba wymieniać na taki jak zalecił producent, wymiana na krótszy spowodowała większe obciążenie dla sprężyny napinacza.
W napinaczu ulega też uszkodzeniu tulejka i wymiana samej sprężyny może nie dać efektu. trzeba wymienić też tulejkę bo napinacz będzie miał bicie.
No i łożyska rolek też muszą być ok.

betterman 12-08-2010 19:42

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
Kolego tlopuc,

Dzieki za odpowiedz.
A tak na marginesie - problem powrocil :( Bez wlaczonej klimy wszystko ok, ale jak wlacze to sie zaczyna... Jakies pomysly co moze byc? Jakas rolka od klimy? Wybieram sie do mechanika ale wolalbym byc przygotowany w temacie :)
Pozdrawiam.

SrebnaStrzała 12-08-2010 19:51

Odp: 2.0 TDCi wymienione 3 napinacze w ciągu roku
 
Cytat:

Napisał betterman (Post 1490026)
Kolego tlopuc,

Dzieki za odpowiedz.
A tak na marginesie - problem powrocil :( Bez wlaczonej klimy wszystko ok, ale jak wlacze to sie zaczyna... Jakies pomysly co moze byc? Jakas rolka od klimy? Wybieram sie do mechanika ale wolalbym byc przygotowany w temacie :)
Pozdrawiam.

No cóż, to jest albo napinacz albo pasek albo koło pasowe. Pewnie wszystko razem jest temu winne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.