Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Gaśnica gdzią ją umieścić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106831)

Slartibartfast 08-12-2010 16:05

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Cytat:

Napisał bart07 (Post 1488689)
salonu dostałem gasnice w bagazniku luzem i niebyła nigdzie przykręcona

W moim eSiu gaśnica leży od nowości w schowku pod podłogą bagażnika (gdzie inne samochody mają koło zapasowe). Galaxy MK3 też powinien mieć taki schowek. Duuużo się tam zmieści, koło nie...

devaluator 09-12-2010 12:40

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Cytat:

BTW Jadąc za granicę trzeba nieźle doposażyć auto:
- apteczka
- komplet żarówek
- 2 kamizelki pod ręką
- 2ga para okularów
- worek na zwłoki
a po co okulary? słoneczne?

bart07 09-12-2010 13:10

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Jak nie masz pierwszej, to druga ci nie potrzebna. Bodajże w Hiszpanii potrzebujesz zapasową parę okularów korekcyjnych.

Bart

taxidriver 13-12-2010 11:31

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
nie wiem jak wygląda rama fotela w mk 3 ale jeśli jest podobna do mk 2 to weź małe wkręty i przykręć za 3 rzędem foteli do stalowej ramy tegoż że lub po prostu leć do obi i kup rzepa samoklejącego na metry i przyklej do gaśnicy kawałek i na podłogę do tapicerki nic nie lata a rzep to pewne mocowanie.

bart07 13-12-2010 12:37

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
na detali.ru znalazłem "mocowanie gaśnicy" do sharana (7M0 862 259) . W opisie było, że część występuje w wersji na Polskę.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niestety nie ma informacji jak ją przykręcić.

Lector 23-12-2015 07:07

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
No to będę archelogiem roku :P

Jak poradziłeś sobie z tą gaśnicą?
Sam sobie jakiś czas temu uświadomiłem ze jej chyba po prostu nie mam :D
W dodatku miejsca na nią brak.
Pod fotelem kierowcy zmieniarka, pod pasażera wzmacniacz nr1. W drugim rzędzie pod podłogą po lewej lewarek + dwa trójkąty (po mam hak), po prawej drugi wzmacniacz. W bagażniku pod podłogą nie mam schowka (3 rząd + 3 strefa klimy).

Jakiś czas temu byłem na przeglądzie technicznym i się nie pytali, tylko pytanie jak nasza szanowna policja się zachowa przy pierwszej lepszej kontroli.

Slartibartfast 23-12-2015 15:10

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Ja przeniosłem gaśnicę ze schowka pod podłogą bagażnika (bo jest kiepsko dostępny przy położonych fotelach lub załadowanym bagażniku) na bok bagażnika, pod ten łatwo zdejmowany boczek. Może i w Galaxy się tam gaśnica zmieści

Jarek G. 23-12-2015 17:24

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Zależy jaką dużą macie. Ja mam chyba standardową - czyli małą - i schowałem ją w bagażniku tuż przy tylnym zderzaku. Podniosłem ten luźny koniec podłogi/tyłu oparcia złożonego fotela 3 rzędu i leży idealnie.
Pozdro. :one:

Lector 23-12-2015 18:40

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Dzięki Jarku za info, luknę jak to tam u mnie wygląda :)

Niestety w bocznych schowkach kiepsko z miejscem :P
W lewym rękawiczki + kable zapłonowe - trzeba dmuchać na zimne :D
A w prawym olej na dolewkę + mechanizm od haka.

Roercik 24-12-2015 14:16

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
u mnie jest zamontowana w prawym bocznym schowku z tyłu. Ma się tam dobrze i w niczym nie przeszkadza. Dostęp do niej jest bardzo dobry w razie jakby co. Przy pożarze na maxa nawet 10 gaśnic nie da rady więc upychanie jej pod przednie siedzenie według mnie jest kompletnie bezsensu. Tym bardziej, że nie ma tam na nią miejsca.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.