Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186226)

radekg32 18-07-2013 23:08

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Streets8282 (Post 2047367)
Kolego mam ten sam silnik nawet ten sam rok produkcji mi klima i chłodzenie działało na 2 biegu jak u ciebie.W ogóle nie miałem wtyczki wpiętej w rezystor tylko te kabelki były razem zmostkowane.U mnie rezystor ten co pokazałeś był mocno pordzewiały-zaśniedziały,poczyściłem kupiłem końcówki męskie-żeńskie i po wpięciu okazało się że wszystko działa jak należy klima działa na 1 biegu praktycznie nawet jej nie słychać,chłodzenie tak samo 1 bieg cichutko także tak to powinno działać pozdrawiam.

Hmmmmm to wg Ciebie kiedy Ci sie wlacza II bieg w wiatraku ? Wcale ? g:galy

Zrozum,ze II bieg wlacza sie tylko i wylacznie przy prawidlowym dzialaniu calego ukladu klimatyzacji :!!: Tak samo sprezarka zalacza sie i wlacza co jakis czas.
I tutaj w chwili kiedy sprezarka sie wylacza to wentylator sie zalacza i analogicznie tak samo.
Ale skoro twierdzisz,ze tak nie ma byc to wlasnie kolego u Ciebie jest raczej cos nie tak.
Proponuje podjechac do mechanika i spytac dlaczego nie dziala Ci II bieg wiatraka.
Tak na marginesie,to jesli wlasnie wiatrak chodzi tylko na II biegu,jest to uklad awaryjny chlodzenia ukladu wlaczany przez ECU.

NERON81 19-07-2013 04:34

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
Dzieki waszym postom zastanawiam się jak to wkońcu powinno być? bo już sam nie wiem.Zwykły mechanik może wymienić element i tyle.Przydała by się opinia kogoś kumatego co jest że tak powiem w temacie, jak to powinno prawidłowo działać? Jedni piszą że tak ma być inni że nie...
Pzdr.

Bump: Tak pomyślałem sobie że jest na forum spora grupa użytkowników mondeo mk3 może wiecej osób by sie podzieliło informacją jak u niego to działa.

jakubzawarty 19-07-2013 07:02

Re: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
Ostatnio stałem na światłach, na dworze 34 stopnie, klima na maksa. Zielone, ruszam, a auto zgasło. W moim mondeo tddi 90km jest odczuwalny spadek mocy na klimie. Trzeba depnąć więcej gazu i się nie przejmować :) W pracy jeżdże citroenem i na takiej jednej górce bez klimy na 4 biegu bez problemu z klimą ledwo się wdrapuje.

1olek 19-07-2013 07:08

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał NERON81 (Post 2047423)
Tak pomyślałem sobie że jest na forum spora grupa użytkowników mondeo mk3 może wiecej osób by sie podzieliło informacją jak u niego to działa.

kazdy ci pisze ze tak jest w mondeo a ty dalej swoje ;)

enjoypoznan 19-07-2013 07:17

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
U mnie po włączeniu klimy tez minimalnie czuć że przy wyprzedzaniu gorzej się zbiera. Jednak opór sprężarki jakiś tam jest. ;)

A co do pracy cyklicznej wentylatora i sprężarki. U mnie sprzęgło sprężarki i wentylator chłodnicy są cały czas załączone. Nie ma pracy cyklicznej. Do momentu aż nie wyłączę na panelu. I jestem tego pewny bo obserwowałem to wiele razy.
Czyli tak długo jak przycisk AC jest włączony tak też chodzą wentylator chłodnicy i sprężarka. Wentylator na 1 biegu. Nawet w korkach.

1olek 19-07-2013 07:44

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
to znaczy ze masz slabe cisnienie, niesprawny czujnik cisnienia w ukladzie, lub sprezarka slabo juz kompresuje, praca cyklicznay jest dlatego ze sprezarka nabija i sie wylancya i tak w kolo, jak by pompowala non stop to by rozerwalo uklad.

enjoypoznan 19-07-2013 11:41

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
Nie wiem nie chce się spierać ale w innych autach min. Audi A6 tez nie zaobserwowałem pracy cyklicznej. A czynnik dobity na max.

MaXyM 19-07-2013 12:08

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
ja wiem ze piszecie o mdo mk3. Ale czy to nie zalezy od konstrukcji ukladu klimatyzacji? (tak slyszalem) no i pewnie tez od performance jaki daje silnik.

Pamietam ze w FF1 1.6 benzyna, czulem bardzo wplyw klimy. Czasem jadac pod gorke z paroma osobami na pokladzie, wylaczenie klimy bylo jak wlaczenie turba. Za to w FF2 1.8 TDCi w ogole nie odczuwam roznicy z wlaczona i wylaczona klima. To samo w obecnie posiadanym mdo.
Przypuszczam ze w 2 ostatnich przypadkach nadmiar momentu jest wystarczajacy aby przy normalnej jezdzie tego nie odczuwac

NERON81 19-07-2013 14:28

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
Jesli faktycznie tak jest ze auto tak slabnie to wina jest zla konstrukcja ukladu klimtyzacji a nie slabego silnika.W slabszych autach od mojego jest to mniej odczuwalne.Natomiast jesli chodzi o wiatrak nie jestem przekonany czy on ma dzialac tylko na II biegu.

wojtekp27 19-07-2013 16:28

Odp: Auto traci moc przy włączonej klimatyzacji
 
Witam
Mam mondeo 2.0 TDDI 115Hp i klimę manualną i potwierdzam że załączenie klimy jest odczuwalne gdyż sprężarka klimatyzacji w momencie pracy to obciążenie ok 5Hp co może być odczuwalne.:619: Przy klimatronicu tego tak nie odczujemy. Jesli chodzi o wentylator to powinien się włączyć na 1 bieg przy załączeniu sprężarki a potem po jej wyłączeniu przelączyć na 2 bieg.:pomysl: Jeżeli tak się nie dzieje to winny jest ten właśnie rezystor albo jak go czasem nazywają regulator obrotów wentylatora chłodnicy. Dla rozśmieszenia powiem że nawet w serwisie forda nie zawsze wiedzą kiedy i jak to się włącza:shock: A sprężarka pracuje po to żeby sprężyć czynnik i żeby wiało nam zimnym więc my włączając nawiew odbieramy efekt jej pracy i następuje rozprężenie czynnika i przy klimatyzacji manualnej stała praca sprężarki jest rzeczą normalną ponieważ nie mamy układu regulacji termicznej tak jak w przypadku klimatronica, który reguluje ciepło zimno.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.