Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] nie włącza się webasto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212209)

dikileiden 28-09-2014 11:25

Odp: nie włącza się webasto
 
u mnie da się tylko włączyć przez komputer , po czym po wyłączeniu pojawia się info na conversie + ''ogrzewanie postojowe włączone'' i nie da się tego odznaczyć (wyłączyć) w conversie.

MasterS-MAX 28-09-2014 11:36

Odp: nie włącza się webasto
 
czyli nie mozesz w ogole odznaczyc tego? tak jakby jest wlaczone caly czas ale nie działa? po Zakupie S-maxa w maju mialem to samo kolego. wylaczalem auto i pisalo ze ogrzewaznie postojowe wlaczone i nie dalo sie za cholere tego odznaczyc. wiec pojechalem do serwisu i wylaczyli mi to. Pozniej myslalem ze oni mi cos odlaczyli w taki sposob ze nie da sie wlaczyc wiec pojechalem do nich zeby ponownie mi to wlaczyli ale powiedzieli ze jest wszystko ok, tylko nie da sie wlaczyc bo akumulator słaby i ze za cieplo. i do wczoraj probowalem na wszystkie sposoby jak pisalem i dziala na aktywuj teraz.

kungel 16-03-2023 07:28

Webasto przestało działać
 
Witam,
Mam problem z webasto, przestało startować po tym jak coś przestawiłem w forscanie😟 . Objaw jest taki ,że mogę wszystko ustawiać w liczniku natomiast ogrzewanie nie włącza się. Ktoś kojarzy co może być przestawione ? Z pilota tez się nie uruchamia.

Pozdrawiam

Tombo23 15-01-2024 22:00

Odp: nie włącza się webasto
 
Czy ktoś już zna rozwiązanie tego problemu? Pytam bo walczę z tym co roku u innego gościa i ciągle nic.
Pomóżcie proszę.

mpendzik 19-04-2024 08:00

Odp: Aktualizacja Convers+
 
Witam serdecznie
Mam przedlifta Mdo MK4 z C+ - jeden kolega kiedyś wgrał mi nowy soft do tych zegarów - zamienił ten fabryczny, na taki gdzie się wyświetlają czujniki parkowania, temp. płynu i napięcie aku... no i jest czarny motyw.
Czy zmiana oprogramowania mogła mieć wpływ na to, że przestało działać webasto ?
Pytam, bo przypadkowo odkryłem, że mam ogrzewanie postojowe :-) i próbowałem je uruchamiać i lipa...
Jest ktoś na forum, komu po takiej zmianie softu działa ogrzewanie postojowe w przedliftowym MK 4 ??

Pozdrawiam i dziękuję...

Antej 19-04-2024 08:03

Odp: Aktualizacja Convers+
 
Spełniasz warunki do uruchomienia Webasto?
Poczytaj o tym najpierw.

mpendzik 19-04-2024 08:13

Odp: Aktualizacja Convers+
 
Tak - temperatura poniżej 15st, - dziś było 0st., aku naładowany, paliwo na full...

Antej 19-04-2024 08:18

Odp: Aktualizacja Convers+
 
Poczytaj w tym temacie (o przedliftach też tam jest)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 19-04-2024 09:33

Odp: Aktualizacja Convers+
 
Cytat:

Napisał mpendzik (Post 3490924)
....Pytam, bo przypadkowo odkryłem, że mam ogrzewanie postojowe :-) i próbowałem je uruchamiać i lipa...

Jak Kolega "przypadkowo odkrył" to obstawiam w ciemno, że piec zablokowany.
Podłączyć komputer i sprawdzić czy sterownik ogrzewania widoczny oraz "co chce powiedzieć o swoim stanie"...

BTW - zmodyfikowany soft C+ ma dokładnie nic do działania/nie działania ogrzewania postojowego...

mpendzik 19-04-2024 16:36

Odp: Aktualizacja Convers+
 
1 załącznik(i)
Zrobiłem w Mondeo mk4 2010r restart modułu AHCM, uruchomiłem webasto, pojawił się komunikat na conversie, że dodatkową nagrzewnica uruchomiona, przez chwilę coś słychać jakby za schowkiem i… cisza.
Zczytałem błędy i pojawia się takie coś jak na załączonym rysunku
Pomożecie gdzie szukać, zanim oddam auto do mechaników i wszystko zepsują bardziej…
Jest to kod B1D23:13. Obwód czujnika przegrzania otwarty


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.