Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195511)

apus 18-12-2013 18:14

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Witam.
Jak będziesz mostkował, to jak zrobisz jedną stronę i dalej franca świeci to nie oznacza, że druga strona jest wadliwa a ta nie (wina może być po obu stronach jednocześnie). Pamiętaj o tym i gdyby była taka sytuacja, to zostaw mostek i zmostkuj z drugiej strony. Dlatego pisałem, że lepiej obie strony od razu, żeby było wiadomo, czy wina jest po stronie klocków, czy nie a potem sprawdzał dalej tj. wpinał jedna stronę i sprawdzał, jeśli dalej świeci z powrotem mostek i druga strona. Jak zgaśnie przy mostkowaniu to wina po stronie klocków.
Pozdrawiam

glifiarz 18-12-2013 18:16

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Masz rację, wiem kiedy klocki są skończone, bez sygnalizacji. Samochód robi 16 tysięcy km miesięcznie. Czasem mniej. Zależy mi, żeby samochód był w stanie idealnym. Każda usterka mnie denerwuje.

wojtekjanus 18-12-2013 18:18

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Cytat:

Napisał glifiarz (Post 2126055)
Zależy mi, żeby samochód był w stanie idealnym. Każda usterka mnie denerwuje.

To tak jak mnie - nie znoszę druciarstwa. Robię wszystko na bieżąco...

Cytat:

Napisał glifiarz (Post 2126055)
Samochód robi 16 tysięcy km miesięcznie.

Hm... to bardzo dużo. To oznacza, że ja bym zmieniał klocki co... miesiąc. Ja hebluję tak, że Textary wytrzymują 12 - 13.000 km, a Motorcrafty 17.000 km.
Z drugiej strony co innego jazda szosowa, a co innego... Stolyca.

apus 18-12-2013 18:35

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2126043)
Chyba na odwrót - zmostkowanie równocześnie z dwóch stron spowoduje, że nie będzie wiadomo, gdzie szukać, bo układ - jak pisałem - łączony jest szeregowo (inaczej: jest jeden wspólny obwód). Wpierw warto zewrzeć styki z jednej strony - jak zgaśnie to wiadomo że tutaj - jeżeli nie zgaśnie to zrobić drugą stronę.
Potem dopiero warto zewrzeć obydwie strony jednocześnie - jeżeli są zwalone obie strony...

Dlatego napisałem z lewej i z prawej jednocześnie, żeby wyeliminować problem po stronie przewodów wychodzących z auta. Zapomniałeś napisać, żeby zostawić mostek jak nie zgaśnie sprawdzana strona- nie oznacza to, że sprawdzana strona jest dobra. Myślę, że tłumaczę zainteresowanemu Koledze wystarczająco jasno, żeby nie popełnił błędów.

glifiarz 20-12-2013 09:10

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Niestety, wszystko o czym rozmawiamy zawiodło.
Mostkowanie czyszczenie styków
Kontrolka święci dalej.

wojtekjanus 20-12-2013 09:23

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Z tego wynika, że kontrolka zapaliła się przed wymianą klocków nie dlatego, że czujniki zadziałały (rozwarły obwód), ale gdzieś indziej przerwany został obwód czujników.
Sprawdź może jednak, czy nie idą przewody na tył do tylnych klocków (powinny iść) i czy tam nie są zwarte kostki i czy tam właśnie obwód się nie przerwał.

glifiarz 20-12-2013 11:40

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Już nie mam pomysłów. Sprawdzę w sobotę i się odezwę. Ale wymieniając tył nie było raczej kabli. Jednak żeby wszystko wyeliminować sprawdzę.

apus 20-12-2013 12:26

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Witam.
Kolego nie mam schematu, ale jeśli mostkowanie nie pomogło to niestety trzeba szukać dalej po stronie auta. Sprawdź czy nie ma gdzieś z tyłu podwieszonych przewodów np. z zaizolowaną końcówką. Może ktoś obciął, skręcił przewody i do teraz nie było problemu. No i oczywiście sprawdź też czujnik od poziomu płynu. Też możesz go odpiąć, zmostkować i sprawdzić - od tego bym zaczął.
Pozdrawiam

wojtekjanus 20-12-2013 12:57

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
Cytat:

Napisał apus (Post 2126831)
No i oczywiście sprawdź też czujnik od poziomu płynu. Też możesz go odpiąć, zmostkować i sprawdzić - od tego bym zaczął.
Pozdrawiam

To jest inny czujnik i inny obwód...
I jest jeszcze kontrolka ABS - trzeci obwód kontroli hamulców...


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

apus 20-12-2013 14:32

Odp: kontrolka stanu zużycia klocków hamulcowych
 
[QUOTE=wojtekjanus;2126841]To jest inny czujnik i inny obwód...
I jest jeszcze kontrolka ABS - trzeci obwód kontroli hamulców...

Witam
Tak jak pisałem nie mam schematu. Jeśli jest jak piszesz to zacząć od sprawdzenia z tyłu przewodów - być może gdzieś są.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.