Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263900)

adamek2828 10-08-2017 11:57

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Temat ruszył do przodu.

Fiesta ma centralną configurację zapisaną w zegarach czyli strowniku IPC.
Po zmianie widoczny jest samochodzik z czujnikami;)
Niestety trzeba zmienić moduł komfortu na DN1T 15K600 J ostatnia literka to data produkcji.
Moduł komfortu DN1T 15K600 EE nie posiada pinów do czujników.


Miejsce podłączenia to szara wtyka nr według schematu który wczesniej zalaczyłem chyba 14 , 15,16 i 17 pin.


Czujniki idą takie cv1T15k859ABW-2 szt
oraz CV1T 15K859-BB-2 szt.

Dziś biorę się za przekładkę.

adamek2828 17-08-2017 08:44

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Wymiana modułu komfortu-powodzenie czas około 5min:) 2 kołki i dwie śrubki pod nogami pasażera.

Utknałem na kodwaniu pilota bo miałem starą instrukcję.

Zgodnie z nową trzeba przekręcić kluczyk 8 razy i wtedy da sie zakodować piloty otwierania drzwi.

Czujniki tmps kodujemy poprzez radio. Wchodzimy w inicjalizację czujników kół.

Zostało tylko podłączyć czujniki i modlić sie żeby zadziałały:)

Fererro 17-08-2017 11:58

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Zadziała zadziała masz moją zdrowaśkę :)

Bump: Zadziała zadziała masz moją zdrowaśkę :)

adamek2828 18-08-2017 09:29

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Przyszła paczka i jeden połamany w chińskie 8.
Ja to mam pecha. Muszę zamówić w innym miejscu.

adamek2828 14-09-2017 20:28

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
No dobra próba zakończyła się sukcesem!!!!!

Czujniki działają i działa też samochodzik na wyświetlaczu środkowym.

Okazuje się że czujniki które są po rogach działają też w środku wiec możecie kupować 4 środkowe i pomalować bo są te same.

Jak ktoś potrzebuje to mam sporo pinów do bcma:) bo tylko z tym jest problem bo trzeba dolutowywać do nich kabelki i puszczac na tył.
4 do czujników
1 do masy
1 do plusa

Pozdrowionka i zachęcam do dłubania

Dziękuję też @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo to głównie jego zasluga bo dał mi kilka inforamcji którymi mogłem się z wami podzielić.


Pozdrawiam

kacpi_be 23-05-2018 12:45

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Cześć jestem nowy na forum , czy mógłbyś napisać mi dokładnie co muszę kupić, zrobić żeby założyć oryginalne czujniki??? dodam że mam czujniki i całą elektrykę która jest w bagażniku ale nie posiadam części kabli które powinny iść do modułu.

aprox99 27-05-2018 08:42

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Ja dołożyłem z Ebaya za 20 Euro i super funkcjonuje

K@mix 20-03-2019 07:38

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Witam, posiadam Fiestę z 2010 roku z czujnikami parkowania przód + tył. Czujniki fabryczne. Mam problem, tył dział, przód nie :/ Wrzucam wsteczny - czujniki się aktywują cofam do tyłu i ładnie sygnalizuje o przeszkodzie. Do przodu nie reaguje mimo włączenia ręcznie przyciskiem systemu. Po uruchomieniu systemu i przejściu z przodu pojazdu czasami wejdzie w tryb awaryjny - 1 ciągły sygnał i 8 bipów... po czym mruga tylko kontrolka na przycisku i system już jest niekatywny. Wiesz może jak zdiagnozować ten system? Komputer nic nie pokazuje :/ Jest jakiś sposób aby dostać się przez komputer - forscan albo inny program którym można dobrać się do modułu PDC w fieście?

boncio 20-03-2019 14:28

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na początek sprawdź wtyczki do każdego czujnika, wypnij, przeczyść styki. Nawet 1 odpięty odłącza system. Włączenie przyciskiem nie powoduje błędu do czasu, aż któryś czujnik nie wykryje przeszkody.
Oczywiście można/trzeba sprawdzić błędy np. Forscanem.

K@mix 20-03-2019 18:50

Odp: montaż fabrycznych czujników cofania PDC tył
 
Wiązka sprawdzona od A do Z. Wiązka już połatana - były 2 przetarcia + ktoś już kombinował, ale wyprostowałem wszystko do fabryki. Wiązki jestem pewny. Forscan nie wykrywa mi modułu od czujników :/ I tu jest problem bo tak bym wiedział który czujnik uważać za uszkodzony. Może centralka świruje? Jak sprawdzić samą centralkę? Tył działa tak jak mówisz, do czasu aż nie wykryje przeszkody przy skrajnie prawym czujniku z PRZODU. Na resztę czujników z przodu 0 reakcji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.