Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Stan akumlatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319315)

DeTomaso 13-04-2021 14:26

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał DeTomaso (Post 3335157)
Okej znalazłem instrukcje temat nieaktualny. Dzi¶ postaram się przeprowadzić aktualizację bo faktycznie taka występuje do mojego auta, a potem się zobaczy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Samochód jednak miał najnowsze oprogramowanie z 13 kwietnia. Także prawdopodobnie w przyszłym tygodniu odwiedzę serwis na diagnostykę aku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

galasi 15-04-2021 20:26

Odp: Stan akumlatora
 
Potwierdzam to samo. Już pisałem. Ja po zakupie autka i przyjeĽdzie do domu na drugi dzień nie odpaliłem już (mhev ST-lineX). Auto wróciło do serwisu - diagnostyka i aku wymienili. Teraz auto może stać 10 dni (sprawdziłem) i odpala bez zaj±knięcia.

woj_tek 25-04-2021 13:03

Odp: Stan akumlatora
 
Rownież miałem problemy z monitami o przej¶ciu auta w stan głębokiego u¶pienia i to co chwila. Trzy razy byłem w serwisie, raz nawet aku do zera padł w garażu przez noc. Przyczynę odkryłem przypadkowo - raz auto zostało na zewn±trz a nie w garażu - pomimo zamknięcia auta ¶wiecił się ekran zegarów (gasł bezpo¶rednio po zamknięciu auta, ale po jakim¶ czasie zaczynał ¶wiecić).

Probowałem aktualizować Sync, ale nic to nie pomagało.

Dopiero zgłaszaj±c to serwis stwierdził, że problemem jest oprogramowanie jednego z modułów. Po jego aktualizacji problem nie powrócił.

Przed aktualizacj± modułu start-stop w nigdy nie wł±czał się, auto dziennie pokonywało ok. 60km w dwóch kursach. Raz czy dwa prostownikiem ładowałem do pełna co pomagało na bardzo krótki czas...

Tu o tym pisałem:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BarKac 04-10-2022 19:32

Odp: Stan akumlatora
 
Hej.

Ja odebrałem auto w salonie 12.09.22 (rok produkcji 04.2022).
Po około 2 dniach miałem cały czas informacje w aplikacji "tryb głębokiego u¶pienia", bagażnik nie chciał się otwierać ani zamykać (jedynie przy wł±czonym silniku działał).

Dzisiaj (04.10.22) byłem w serwisie i wymienili akumulator. Pan z serwisu jeszcze mi powiedział, że hybrydy dosyć często maj± taki komunikat. Na ten moment (po kilku godzinach) nie ma komunikatu, więc jest dobrze :).

Mirkozi 17-04-2024 16:20

Odp: Stan akumlatora
 
Dzień dobry. Podł±czam się pod temat "głębokiego u¶pienia akumulatora" Zakupiłem używan± Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesi±ca jestem jej wła¶cicielem. Komunikat o u¶pieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni wła¶ciciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdż±c w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb u¶pienia i zaprasza na dalsz± wycieczkę.
Ok, przegoniłem j± żeby wyj¶ć z trybu u¶pienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem j± do najnowszej SYNC 4. co¶ tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb u¶pienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb u¶pienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodz±. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "u¶pieniami" bo tak co¶ się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodz± ... czy jednak to o czym ¶wiadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy u¶pieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretn± odpowiedĽ. Pozdrawiam

tomaszjan31 17-04-2024 18:14

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał Mirkozi (Post 3490814)
akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V

To nie s± już najlepsze parametry akumulatora

smokeh 17-04-2024 19:50

Odp: Stan akumlatora
 
Cytat:

Napisał Mirkozi (Post 3490814)
Dzień dobry. Podł±czam się pod temat "głębokiego u¶pienia akumulatora" Zakupiłem używan± Kugę z silnikiem 1,5 ecobost rocznik 2021. Od miesi±ca jestem jej wła¶cicielem. Komunikat o u¶pieniu akumulatora był już trzykrotnie. Poprzedni wła¶ciciel twierdzi, że miał takie komunikaty i że nic złego się nie dzieje, że jeżdż±c w koło komina dom/ praca / zakupy dom to auto przechodzi w tryb u¶pienia i zaprasza na dalsz± wycieczkę.
Ok, przegoniłem j± żeby wyj¶ć z trybu u¶pienia, pobrałem aktualizację i zrobiłem j± do najnowszej SYNC 4. co¶ tam .. pomogło na dwa tygodnie. Nadal przychodzi komunikat o przeniesieniu w tryb u¶pienia. Wyczytałem e system przenosi w tryb u¶pienia w trzech przypadkach 1 kiedy auto nie jest uruchamiane dłużej niż 14 dni .. 2 kiedy napięcie akumulatora spadnie poniżej 9,5 V .. 3 w przypadku ekstremalnych temperatur.
W moi przypadku wszystkie trzy czynniki nie zachodz±. Auto jest używane każdego dnia, mrozów nie mamy, a akumulator zawsze mierzę miernikiem przd odpaleniem i każdego dnia napięcie jest zawsze wzorowe 12,2 V
Dzwoniłem do ASO, żeby porozmawiać o tym ale nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi.
Zatem pytam. Czy nie przejmować się tymi komunikatami "u¶pieniami" bo tak co¶ się czasami zadzieje, bo apki, systemy, oprogramowania czasami zawodz± ... czy jednak to o czym ¶wiadczy i należy szukać przyczyny ...
Zaznaczam że auto przy u¶pieniach sprawuje się dobrze, nie ma problemu z odpaleniem. Proszę o konkretn± odpowiedĽ. Pozdrawiam

Mam Kugę od nowo¶ci, jak po 2 latach jako¶ przestało działać otwieranie/zamykanie dotykowe na wszystkich klamkach poza kierowcy i nie uruchamiał się ASS to zgłosiłem do ASO i wymienili na nowy w ramach gwarancji. Za następny za 2 lata pewnie będę musiał wyłożyć kasę :(
P.S. Mimo tego autko nie miało nigdy problemów z uruchamianiem, poprostu wycięło rozszerzone opcje pr±dożerne :lol:

wkris 17-04-2024 20:57

Odp: Stan akumlatora
 
Witam.
Miałem podobnie, dosyć częste komunikaty w aplikacji, żadnych problemów z odpaleniem, pomiar ładowania i stan akumulatora ok. Zgłosiłem to przy okazji przegl±du w ASO na pocz±tku marca.
Sprawdzili i okazało się że winny był moduł akumulatora zamontowany na minusowej klemie i to on wysyłał błędne dane. Wymienili moduł razem z klem± na gwarancji i jak na razie problemy się skończyły wszystko działa bez zarzutów.
Podobno znaj± problem i mieli na to jak±¶ akcje serwisow±.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.