Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Turbina - okopcenie. DPF? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331350)

edmun 12-10-2022 09:47

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Jak chcesz tylko czytać parametry to bierzesz Bluetootha. Jak chcesz się bawić w zapisywanie, to bierzesz kabel.

CzarnyPietrek 13-10-2022 09:08

Re: Turbina - okopcenie. DPF?
 
DonDeWU , mam podobny problem jak Ty. Pacjent Focus 1,5 TDCI 120 km.
Turbina puściła podczas wypalania DPF na parkingu. Nieszczelność się zrobiła na ośce sztangi do regulacji geometrii. Nie miałem wcześniej żadnych problemów z DPF ani komunikatów. Pewnie filtr trzeba oddać do myci + turbo regen. Generalnie w tej chwili czuje że jest lekki muł z dołu. Wypalanie teraz się odbywa co jakieś 600-800 km w zależności ile miasta. Wychodzi na to że turbulum siadło przy lekkim przypchaniu DPF-a. A przelot mój w tej chwili to 210 tkm. Pozdro
Piotr

technikibart 14-10-2022 07:34

Odp: Re: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Opaska pomiędzy turbo / DPF mogła popuścić, zdejmij osłonę i sprawdź czy jest luźna, często potrafi okopcić sztangę. Jeżeli DPF się zapchał to nie bez powodu.

CzarnyPietrek 14-10-2022 08:33

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Zweryfikowałem to na samym początku bo też myślałem że opaska puściła ale niestety nieszczelność przy ośce sztangi ( pieni się przy spryskaniu wodą z mydłem ). Notabene to turbo jest takie same jak w 1,6 HDi 115 km i wyższych wersji mocy pochodnych.

mtok 15-10-2022 15:30

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
A ja w swoim MK3 2.0 dw10c zrobiłem DPF off, EGR off, mapa 190 KM. Auto zbiera się nieziemsko...Polecam każdemu nie zdecydowanemu.

technikibart 06-01-2024 11:18

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Cytat:

Napisał CzarnyPietrek (Post 3428350)
Zweryfikowałem to na samym początku bo też myślałem że opaska puściła ale niestety nieszczelność przy ośce sztangi ( pieni się przy spryskaniu wodą z mydłem ). Notabene to turbo jest takie same jak w 1,6 HDi 115 km i wyższych wersji mocy pochodnych.

Czy wymieniłeś turbosprężarkę w tej sytuacji? Bo przy tym samym przebiegu mam podobny problem i teraz spaliny czuć w kabinie. :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DonDeWU 06-01-2024 20:45

Odp: Turbina - okopcenie. DPF?
 
Ja już też jestem po zabiegu ekologii :) od razu z 95 km na 115 km i też jest mega różnica przy zbieraniu się. Turbo nie zmieniłem ale zbiera mi się trochę oleju więc pewnie niedługo coś będę musiał zacząć z tym robić.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.