Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Światła do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238866)

Lilu13 09-04-2010 22:15

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Ja już przy zamawianiu wozu (pazdziernik 2008r) zostałem uświadomiony, że pojazd posiada światła do jazdy dziennej czyli pala sie pozycyjne i mijania z mniejsza intensywnoscia co widac golym okiem np. w garazu. Może kiedyś z nudow wybiore sie z miernikiem i zmierze plynacy prad w pozycji 0 i pozycji mijania.

Ps. W Polsce do czerwca 2009 r musiały palic sie swiatla pozycyjne i do jazdy dziennej ktore wylaczaly sie po wlaczeniu swiatel mijania, obecnie swiatla do jazdy dziennej moga sie palic same tylko z przodu i powinny sie wylaczyc po wlaczeniu swiatel mijania.

Leonzaw 10-04-2010 01:07

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
no właśnie ja też w garażu parkuję i jakoś nie zwróciłem uwagi że słabiej świecą ... no ale może moje oko jest kiepskie ;)

takitam 10-04-2010 05:43

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
czytam ten temat i nie wiem w czym problem ? wsiadam do auta włącznik świateł mam na auto i czy dzień czy noc wszystko świeci , nie trzeba nic kręcić przy światłach , tak powinno być

TOMAS 10-04-2010 07:16

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1409482)
TOM jak jeździsz na "skandynawach" świecą one słabiej?? ... nic nie słyszałem żeby takie coś było?!?!?

Convers swieci słabiej, zegary są niepodświetlone , nie działa doświetlenie zakrętów i są słabsze światła

Leonzaw 12-04-2010 15:58

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Convers swieci słabiej - to własne spostrzeżenia? ... bo wg mnie nie widać różnicy
zegary są niepodświetlone - tak
nie działa doświetlenie zakrętów - tak
i są słabsze światła - własne spostrzeżenia?

ceicam 12-04-2010 18:37

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Hm... dziwię się temu o czym piszecie. U mnie czy w pozycji 0 czy "mijania" to ksenony świecą tak samo, podświetlenie zegarów, przycisków itp. zawsze świeci, jedyna różnica jaką zauważyłem to to, że w pozycji 0 nie można załączyć na stałe świateł drogowych.
Mylę się, czy dzienne występują tylko ze standardowymi reflektorami?

b@rth 12-04-2010 20:20

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał ceicam (Post 1412118)
Hm... dziwię się temu o czym piszecie. U mnie czy w pozycji 0 czy "mijania" to ksenony świecą tak samo, podświetlenie zegarów, przycisków itp. zawsze świeci, jedyna różnica jaką zauważyłem to to, że w pozycji 0 nie można załączyć na stałe świateł drogowych.
Mylę się, czy dzienne występują tylko ze standardowymi reflektorami?

czytaj temat dokladnie ... napisalem dwukrotnie ... identyczna sytuacja (brak mozliwosci wylaczenia swiatel, wlaczenia dziennych - typowo dziennych) wystepuje rowniez przy swiatlach standartowych - czytaj nie ksenonach

jednak ktos napisal ze jest roznica w ... natezeniu swiatla ... sprawdzilem ... fakt u mnie przy zwyklych swiatlach jest to jedyna roznica ... pomiedzy ustawieniem 0 a wlaczeniem swiatel ... slup swiatla jest mocniejszy, nie wiem czy jest to 30%, ale jest... poza tym nie ma zadnej roznicy, cala deska, wszystkie zegary swieca identycznie

ceicam 12-04-2010 20:46

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
no cóż krótko mówiąc moim zdaniem Ford takimi "trickami" zapełnił sobie 2 strony ;) opcji do wyboru :P
dzięki za wyjaśnienie, dla mnie akurat najważniejsze jest, że nie trzeba pamiętać o włączaniu/wyłączaniu świateł mijania, a więc jestem jak najbardziej za jazdą 24h na światełkach :)

b@rth 12-04-2010 20:57

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
Cytat:

Napisał ceicam (Post 1412302)
no cóż krótko mówiąc moim zdaniem Ford takimi "trickami" zapełnił sobie 2 strony ;) opcji do wyboru :P
dzięki za wyjaśnienie, dla mnie akurat najważniejsze jest, że nie trzeba pamiętać o włączaniu/wyłączaniu świateł mijania, a więc jestem jak najbardziej za jazdą 24h na światełkach :)

rozmawiamy teraz faktycznie o szczegole ...

ale jestem pewien ze i tak nie jest to w stanie zniechecic Cie do tego auta ...
fura jest zajeb... i nic tego nie zmieni ... ani to ze ktos napisze ze kiepsko jemu akurat hamuje, ani to ze swiatla dzialaja caly czas (ja i tak jezdze zawsze na swiatlach, nawet na parkingu) ani to ze mu dywaniki inne pasuja bardziej ...
my wlasciciele/uzytkownicy ... kochamy to auto ... i nic tego nie zmieni ...

ceicam 12-04-2010 21:11

Odp: Światła dzienne w Kudze
 
lejesz miód na moje serce... 8)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.