Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303371)

Mariusz.S 22-01-2024 12:54

Odp: Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM
 
Pytam bo powietrze w paliwie to standardowa wada w silnikach HDI vel TDCI który nasila się w mroźne dni i .... zostaje.
Na szybko przychodzi mi do głowy klapa gasząca czy EGR.
Ale bez diagnostyki na miejscu to wróżenie z fusów.

Damian87 22-01-2024 13:25

Odp: Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM
 
Czyli to powietrze które zauwarzyłem w przewodzie to standard i raczej to nie to jest przyczyną?
Co do egr to wydaje się być ok, ostatnio go odkręcałe i przemywałem( był tylko lekki nalot sadzy) przy okazji wymiany świec. Co d egr jeszcze wyczytałem że można go sprawdzić poprzez pid EGR_ERR, u mnie po rozgrzaniu jest 99-100% czyli chyba dobrze?
Natomiast klapa gasząca czyli przepustnica? Jak ją zdignozować?
Przyznaję że to mój pierwszy diesel i dopiero uczę się tego silnika..

Damian87 22-01-2024 18:56

Odp: Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM
 
Cytat:

Napisał Mariusz.S (Post 3482369)
Pytam bo powietrze w paliwie to standardowa wada w silnikach HDI vel TDCI który nasila się w mroźne dni i .... zostaje.
.

Jeżeli to standardowa wada to wiadomo jak powietrze dostaje się do układu paliwowego ?
Dziś znów miałem problem z odpaleniem, podjechałem do sklepu zrobiłem zakupy i już miał ciężko zapalić, efekt taki jak by paliwa nie dostawał( jak by był zapowietrzony właśnie)

Mariusz.S 23-01-2024 07:37

Odp: Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM
 
2 załącznik(i)
Wszystko jest na forum, poświęć swój czas, czytaj i chłoń wiedzę.
Mnie usterka z rozszczelnieniem układu zasilającego wyszła w największe mrozy... potem się ociepliło ale paliwo cofało się nadal.
Do wymiany poszły:
- Pokrywa filtra filtra paliwa PSA 190442
- Przewód paliwowy Ford 1682272
- Śruby odpowietrzenia filtra PSA 191727.
- Filtr paliwa Purflux - był w zapasie.
Po dwóch tygodniach od wymiany powietrza w przewodach niema, na jak długo pomoże tego nie wiem.

ghostlukas 26-03-2024 16:57

Odp: Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM
 
Witam,

Pacjent: Ford Mondeo 2.0TDCI 163KM (DW10C).
Objawy: nierówna praca silnika po uruchomieniu.
Opis: silnik nie ma problemów z zapaleniem, można powiedzieć, że pali od "strzała". Po około 1s/2s od uruchomienia silnika, silnik zaczyna nierówno pracować przez 10s-30s ("zależy od dnia"). Zauważyłem wspólnie z mechanikiem, że w układzie paliwowym znajduje się powietrze tj. powietrze widać w przewodzie paliwowym, który idzie od filtra paliwa do pompy wtryskowej. W czasie jazdy nie zauważyłem żadnego szarpania, spadku mocy.
Naprawa: Mechanik wymienił pokrywę filtra paliwa, filtr paliwa, dwa zaworki odpowietrzające, przewód paliwowy od filtra paliwa do pompy wtryskowej. Wszystkie cześć oryginalne.

Po naprawie nadal występuje nierówna praca silnika, nadal widać powietrze w przewodzie paliwowym.
Proszę o sugestie co sprawdzić? co wymienić? gdzie szukać usterki? w jaki sposób może dostawać się powietrze do układu paliwowego?

rajman 27-03-2024 07:01

Odp: Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM
 
nie ma wyjścia, uszczelniać trzeba do skutku...

luckyboy 27-03-2024 08:07

Odp: Zapowietrzający się układ paliwowy 2.0 TDCI 140 KM
 
Powietrze w przewodzie paliwowym widać w nowych samochodach które wyjechały z salonu. Kwestia wielkości tych pęcherzyków. Nie mogą być większe niż 3-4mm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.