Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273138)

kumpel Fordzika 29-11-2017 20:02

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Cytat:

Napisał Autopros (Post 2894614)
Z europejskich produktów rewelacyjnie wypadł marnie w Polsce dostępny Agip,

O tak tak oleje Agipa jeszcze z Pewexu pamiętam. Potem też był świetne, ale z dystrybucją w Polsce jakaś makabra. Motul z kolei to jak wiemy pierwszy producent olei syntetycznych na świecie gdy nie było technologi HC. Oni to zaczęli. Robią świetne oleje do motocykli, cywilnych wysilonych jak i wyczynowych, tanie byle jakie, drogie świetne :) do samochodów jak widzę po tym specyficu 913 D to zwykły olej.

Autopros 29-11-2017 22:12

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Ja tam osobiście nigdy nie znalazłem oleju Motula, który zrobiłby na mnie jakieś super wrażenie. Jak dla mnie z dostępnych w Polsce najlepsze jest Liqui Moly. Pamiętam jak tylko wszedł ich Leichtlauf 10W40 MoS2. Jakie cuda się na nim działy. Wyciszające się popychacze hydrauliczne, zmniejszone zużycia oleju, no cuda na kiju. Teraz mają wprawdzie dodatek do oleju MoS2, ale może zaszkodzić DPF-owi, więc lepiej zalać ich olej lub jakiegoś Ravenola lub Valvoline, zgodnego ze specyfikacją.
Jeżeli natomiast chodzi o sztywne trzymanie się specyfikacji Forda, to w przypadku silników 1,6 i 2,0 TDCi to tutaj należy spojrzeć z pewnym przymrużeniem oka. Te silniki jeżdżą przecież w grupie PSA. Trochę mi się śmiać chce, jak do swojego Focusa mam w wykazie LM wyłącznie Special Tec F, a do teścia Berlingo 1,6 HDi zalecają Top Tec 4200 lub Top Tec 4300. A że do Citroena oryginalnie zalewają Total (1/3 tańszy od Liqui), toteż za każdym razem dumnie wlatuje bańka i wpis do książki Total INEO ECS. Aż się zastanawiam po co przepłacam za olej do tego samego silnika w Foce. Podobnie śmieszna sytuacja z filtrem oleju. Zazwyczaj ląduje u mnie oryginał Peugeot/Citroen, a jak nie ma w dobrej cenie, to wsadzam Purfluxa, który jest dla nich producentem oryginału.

kumpel Fordzika 30-11-2017 07:45

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Cytat:

Napisał Autopros (Post 2894712)
a jak nie ma w dobrej cenie, to wsadzam Purfluxa, który jest dla nich producentem oryginału.

Purflux moim skromnym zdaniem robi najlepsze filtry w przyzwoitych cenach.

Bump:
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2894775)
Ja tam osobiście nigdy nie znalazłem oleju Motula, który zrobiłby na mnie jakieś super wrażenie. Jak dla mnie z dostępnych w Polsce najlepsze jest Liqui Moly.

No to mamy podobne zdanie :) LM uważam za najuczciwszego producenta, bo nas nie oszukują, że syntetyki, a dwa te ich półsyntetyki są na prawdę pierwsza klasa. Motul zawsze mi się sprawdzał w motocyklach, niestety LM czy Valvoline ten teges niekoniecznie już. Do motocykli robią oleje jak do samochodów z ciut za dużą lepkością na niskich temperaturach. Nie sprawdzało się to przy moich wysilonych silnikach, szczególnie Valvoline dawał sie we znaki precyzyjnemu rozrządowi.
No nic teraz mam chęć na tego Ravenola FDS 5W30.
Jeździ ktoś na nim turbodieslem ?

ccLot 01-12-2017 16:41

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2894638)
Motul z kolei to jak wiemy pierwszy producent olei syntetycznych na świecie

Amsoil też twierdzi, że jest pierwszy...

Autopros 02-12-2017 12:34

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2894775)
Jeździ ktoś na nim turbodieslem ?

A o który element się martwisz? Olej na stabilnej bazie turbosprężarce źle na pewno nie zrobi. A dolnemu paskowi też się powinno lepiej ślizgać po prowadnicach. Poza tym staremu żeliwniakowi 1,8 ciężko będzie zrobić krzywdę :wink:

Cytat:

Napisał ccLot (Post 2895462)
Amsoil też twierdzi, że jest pierwszy...

Twierdzić to każdy może, a ze stwierdzalnych faktów odnośnie oleju, to wspomniany wcześniej Agip jest jednym z chyba trzech producentów na świecie, który produkuje olej od początku do końca. Bo oni sami sobie wydobywają ropę naftową, rafinują, mieszają, hydrokrakują, syntezują, dodają dodatki, rozlewają, pakują i wysyłają do klienta. Nawet moje ukochane Liqui musi od kogoś kupić surowce, a Agip nie.

ccLot 02-12-2017 12:56

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Ale rozmawiamy o tym, który producent pierwszy wprowadził oleje syntetyczne...

Autopros 02-12-2017 13:04

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Chyba będzie ciężko stwierdzić. Aczkolwiek jak znajdę wiarygodną informację, popartą datami wprowadzenia produktw, to podrzucę.

ccLot 02-12-2017 14:02

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
:one:

kumpel Fordzika 02-12-2017 16:48

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Motul
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
źródło o historii firm
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tak czy siak przejdę przy grudniowej wymianie przy przebiegu coś prawie pod 50 tys km na Ravenol FDS 5W30, mam nadzieje, że nie zaszkodzi ;)
wrażeniami się podzielę
Na tą chwilę szukam jakiegoś dobrego oleju 2T aby go do ON dolewać 150-200 gram na 50 litrów ON. dolewałem 100-150 gram tego z Olrenu Platinum 2 T ale jak zgłębiam temat to marny olej

ccLot 02-12-2017 16:53

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Motul trochę szybszy
Znalazłem o Amsoil:
"In 1972, the breakthrough came. AMSOIL 10W-40 Synthetic Motor Oil, the result of years of research and inspired by aerospace technology, became the first synthetic motor oil in the world to meet American Petroleum Institute service requirements"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.