Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177763)

KasmarCK 13-03-2013 13:34

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Cytat:

Napisał tasiek (Post 1974626)
funkcja zamykania drzwi podczas jazdy czy jest przydatna ? można powiedzieć że tak, nikt cię nie wyciągnie z samochodu na skrzyżowaniu albo nie gwizdnie ci torby z siedzenia jak często się w naszym kraju zdarza a co do wypadku to przeważnie silnik gaśnie a w tedy zamki się odryglowują no i podczas wypadku to i tak przeważnie coś tam strażacy muszą wyciąć żeby wyciągnąć poszkodowanego bo jak nie ma takiej potrzeby to można powiedzieć że to kolizja.
A jeżeli chodzi o uruchomienie tego ustrojstwa to musisz sprawdzić czy masz taką funkcję najlepiej do jakiegoś szpeca od alarmów i pod kompa podpiąć

Dokładnie tak. Sam miałem taki przypadek jak "dres" na którego spojrzałem się podczas przejazdu przez przejście dla pieszych (oczywiście pojazdy miały zielone światło a piesi czerwone) otworzył mi drzwi i chciał mnie futrować, uporałem się z nim ale co by było gdybym jechał z rodzinką a "dresów" było by kilku... Trzeba uważać i tyle.

maro74 13-03-2013 22:56

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Cytat:

Napisał tasiek (Post 1974626)
funkcja zamykania drzwi podczas jazdy czy jest przydatna ? można powiedzieć że tak, nikt cię nie wyciągnie z samochodu na skrzyżowaniu albo nie gwizdnie ci torby z siedzenia jak często się w naszym kraju zdarza.

A poco miał by ktoś wyciągać mnie z samochodu na skrzyżowaniu. Chyba że CBA ale narazie nie mieli by powodu. Jeśli złodziej będzie chciał ukraść moje Galaxy co trudno mi sobie wyobrazić bo takich autobusów nie kradną to mają bardziej subtelne metody.

alek74 14-03-2013 06:44

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Chociażby dlatego że zobaczy torbę z laptopem albo damską torebkę na siedzeniu nawet nie zdążysz się odpiąć z pasów byłem raz świadkiem czegoś takiego w Krakowie co bardziej chamscy potrafią rozbić szybę w drzwiach i teraz zawsze jak przejeżdżam przez jakieś duże miasto rygluję drzwi.

maro74 14-03-2013 08:03

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Z argumentem na złodzieja laptopa mogę się zgodzić, ale jak sam napisałeś jak rozwalą szybę to i tak po ptakach. Lepiej takie rzeczy bardziej chować w samochodzie.

bartixr 14-03-2013 10:14

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
przyciemniamy szyby, folia zapobiega wypadania szyby podczas wybicia, więc na szybko nic nie ukradną.
zamykamy się od środka, włączamy climatronik, włączamy obieg wewnętrzny jełśi wokół miejski smog, włączamy ulubioną muzyczkę (nie za głosno) i ogień na tłoki 8)

wojtekn 14-03-2013 11:00

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Panowie wracamy na właściwe tory. :!:

P3psi 15-03-2013 11:29

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Cytat:

Napisał P3psi (Post 1974940)
Dla wszystkich szukających magicznej kombinacji automatycznego blokowania drzwi po ruszeniu, znalazłem tak jak pisaliście w dziale S-Max

Sposób 1
1. Przekręcić klucz w pozycję II, zaczekać aż zgasną wszystkie kontrolki - nie zapalać silnika
2. Zablokować i odblokować drzwi - 3 razy
3. Przekręcić klucz w pozycję 0
4. Przekręcić klucz w pozycję I
5. Zablokować i odblokować drzwi - 3 razy
6. Przekręcić klucz w pozycję 0
7. Przekręcić klucz w pozycję II - będzie słychać krótkie beep
8. Zablokować i odblokować drzwi - 1 raz - znów będzie słychać krótkie beep
9. Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają sie ryglować...

Sposób 2
1. Zapłon włączyć
2. Zaryglować drzwi, odblokować ... powtórzyć 3 razy
3. Zapłon wyłączyć
4. Powtórzyć trzykrotnie zabawę z ryglowaniem
5. Ponownie zapłon - ma wydać dźwięk !!
6. Ponownie drzwi zaryglować i otworzyć RAZ!! - ponownie ma być dźwięk
7. Po przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają się ryglować...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale niestety wiedziała ale na pewno sprawdzę u siebie i dam znać!

No i niestety nie działa. Czy ktoś zna jeszcze jakieś sposoby :?::?:

larkowiec 18-03-2013 20:57

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Można uaktywnić przy pomocy kabelka i programu ELMConfig ale gdy typ modułu komfortu zaczyna się co najmniej od "7"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mariusz1810 11-04-2013 14:15

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Witam
U mnie opcja ryglowania już była jak kupiłem auto tylko po ruszeniu zaraz sie ryglują tylko ja chciałbym to dezaktywować i też nic na ten temat nie moge znalezć:(

mayak 14-05-2013 13:49

Odp: Programowanie centralnego zamka, aby się zamykał po ruszaniu jak to zrobić ?
 
Od kilku miesięcy można łatwo aktywować automatyczne zamykanie centralnego zamka po ruszeniu w Monde4/SMax/Galaxy3

Wystarczy adapter ELM327 i świetny rosyjski program do konfiguracji o nazwie ELMConfig, proponuję poczytać:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

UWAGA: funkcja działa tylko w autach z BCMem (zwanym też GEMem lub modułem komfortu) zaczynającym się na 7 - w autach z początku produkcji (do wiosny 2007) z BCM zaczynającym się na 6 automatyczne zamykanie nie działa

Oprócz automatycznego zamykania c. zamka, ELMConfigiem można aktywować np.
- tempomat (trzeba jeszcze wymienić kierownicę lub same klawisze na niej)
- światła dzienne
- moduł bluetooth lub BT/USB (jeśli dołoży się fabryczny)
- nawigację (jeśli wymieniono zwykłe radio na fordowską navi)
- moduł przyczepy, parktronik (po dołożeniu oryginalnego modułu)
- wyłącznik poduszki pasażera

Tym programem można także zrobić diagnostykę: odczytać i skasować kody usterek z poszczególnych modułów Galaxy3


Jeśli ktoś nie czuje się na siłach robić to samemu, a chciałby coś aktywować lub/i zdiagnozować, to zapraszam na priv do kol. tedi_k (Katowice) lub do mnie (Warszawa)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.