Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2015- ] Jak domontować kamerę cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271673)

lukaszooo 17-11-2019 10:22

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
Niestety wiazka kamery nie jest zawsze przy sync3... wszystko zalezy od wyposazenia. Z tego co zaobserwowalem to wiazka kamery jest zawsze gdy auto ma keyfree w innych przypadkach to loteria ale im wyzsze wyposazenie tym wieksze prawdopodobieństwo ale nie jest to regułą.

Ponczo24q 22-12-2019 11:03

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
A gdzie zlokalizować wtyczkę kamery?

Codee13 25-12-2019 14:31

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
Szykuje się do tematu i zauważyłem że wiązka na klapę wychodzi już z kompletem okablowania. Podsufitki jeszcze nie rozbierałem - tam gdzie wiązka zaczyna bieg.

Codee13 23-03-2020 14:35

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
Aktualizacja tematu

W mojej wersji samochodu miałem:
- wtyczkę w bagażniku (z prawej strony jak się maskownicę ściągnie to widać).
- wtyczka z bagażnika kończy się kostką pod schowkiem - jest zaczepiona, widoczna, ale nie podpięta,
- wtyczka z "radia" była zawinięta taśmą do wiązki pod schowkiem,
- przetwornicę DT1T 14B526 BA która nie daje napięcia na bezpiecznik F28 (brązowy 7.5A) w komorze silnika.

Do instalacji potrzebne było mi:
- kamerka w obudowie (otwór w blendzie wyciąłem sam),
- wiązka klapy - potrzeba wiązkę z prawej strony (odpowiednią do wyposażenia np. inna jest do automatycznej klapy),
- przetwornicę DT1T 14B526 AA.

Co robimy?
- podmieniamy wiązkę w klapie tył z prawej strony,
- wycinamy otwór, montujemy kamerkę i okablowanie przepuszczamy,
- demontujemy schowek i podmieniamy przetwornice ( wtedy i tylko wtedy gdy na bezpieczniku F28 nie mamy napięcia - jeśli jest mamy dobrą przetwornicę),
- spinamy wtyczki kamerki pod schowkiem,
- aktywujemy programowo.


Tyle ode mnie i powodzenia

lukaszooo 23-03-2020 15:25

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
o jakiej przetwornicy piszesz ????

SRS 23-03-2020 16:39

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 3193899)
Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika gdzie milo by to być wpięta.

wtyczka C495 est z prawej strony na podłodze , w Grandzie jest na prawym słupku D

Codee13 26-03-2020 10:16

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3236851)
o jakiej przetwornicy piszesz ????

Moduł stabilizacji napięcia występujący w dwóch wersjach. Tak jak napisałem powyżej.
Numery finis ford to 1769267 i 1769268.

tomm76 08-12-2020 11:53

Kamera cofania
 
Cześć,

Czy schemat podłączenia kamery cofania w C-max z Sync3 będzie taki sam jak w Kuga ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Potrzebuje schematu podłączenia kamery, bardzo,bardzo proszę o pomoc.

Ewentualnie o namiary kto mi może kamerkę na śląsku podłączyć.

baniol13 29-01-2021 10:57

Odp: Kamera cofnia Nie mogę zlokalizować kostki w okolicach bagażnika
 
Cytat:

W mojej wersji samochodu miałem:
- wtyczkę w bagażniku (z prawej strony jak się maskownicę ściągnie to widać).
- wtyczka z bagażnika kończy się kostką pod schowkiem - jest zaczepiona, widoczna, ale nie podpięta,
- wtyczka z "radia" była zawinięta taśmą do wiązki pod schowkiem,
- przetwornicę DT1T 14B526 BA która nie daje napięcia na bezpiecznik F28 (brązowy 7.5A) w komorze silnika.

Do instalacji potrzebne było mi:
- kamerka w obudowie (otwór w blendzie wyciąłem sam),
- wiązka klapy - potrzeba wiązkę z prawej strony (odpowiednią do wyposażenia np. inna jest do automatycznej klapy),
- przetwornicę DT1T 14B526 AA.

Co robimy?
- podmieniamy wiązkę w klapie tył z prawej strony,
- wycinamy otwór, montujemy kamerkę i okablowanie przepuszczamy,
- demontujemy schowek i podmieniamy przetwornice ( wtedy i tylko wtedy gdy na bezpieczniku F28 nie mamy napięcia - jeśli jest mamy dobrą przetwornicę),
- spinamy wtyczki kamerki pod schowkiem,
- aktywujemy programowo.
Witam, wiem że temat stary ale chciałem żebyś podpowiedział mi w kwestii zamontowania kamery cofania C-max 2015- wersja poliftowa.
Pierwsza sprawa to nie wiem czy mam kostkę w bagażniku ponieważ za maskownicą nic z prawej strony nie znalazłem, natomiast pod prawym tylnym siedzeniem znalazłem coś takiego, czy może chodzi o tą kostkę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy nie a jeśli nie to jak ten problem można rozwiązać (chodzi mi o to czy samemu mogę przciągnąć wiązkę i jak ją ewentualnie podłączyć) .
Pozostałe rzeczy dość dokładnie opisałeś to myśle że bym sobie poradził, aha tutaj nie występuje żaden moduł ? oczywiście przetwornicę już sprawdziłem i muszę zmienić bo na tym bezpieczniku napięcia brak.
i jeszcze jedno bo w przypadku gdybym nie miał wiązki z bagażnika do podschowka i musiałbym ją ciągnąć to pojawia się następne pytanie czy będzie ''wtyczka z radia'' jeśli tak to ok a jeśli nie to znowu pytanie jak i jaką poprowadzić, ale napewno jakaś wolna kostka albo wtyczka pod schowkiem jest bo widać ją bez demontażu schowka to myślę że tu będzie ok.
I ostatnia sprawa to mógłbyś dać jakiś namiar na wiązke klapy ponieważ te które są gdzieś dostępne czy to na olx czy na alegro to niby do wersji poliftowej a przy każdej są wtyczki które wpinane są w moduł ponieważ jest kostka plus osobny pojedyńczy przewód antenowy chyba video [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tu znowu jest zonk.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam Krzysztof

davids1987 23-10-2021 22:44

Sync 3 kamera cofania
 
Witam serdecznie.Podlaczylem nie oryginalna kamerę cofania do Forda.Czy trzeba ją jakoś aktywować? Po podłączeniu nie działa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.