Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] kierownica turbo a migająca sprężynka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94300)

jendrekmak 12-03-2010 20:01

Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka
 
nie źle tylko po staremu dlatego pytałem o wiek

wujek75 12-03-2010 20:23

Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka
 
Cytat:

Napisał Duhesz (Post 1385039)
Mechanik stwierdził iż zacina się kierownica turbo.Moje pytanie brzmi czy ma to jakieś znaczenie dla zapalającej się sprężynki? Sprężynka ta włącza się przy mocniejszym wciśnięciu gazu,ale raczej tylko na zimnym silniku.Jestem umówiony z mechanikiem na regeneracje turbo za około 800 zeta.Nie znam się kompletnie na tych rzeczach a nie lubię jak mnie ktoś naciąga

...jak najbardziej przy problemach z zacinającą się kierownicą lub sprzężonymi z nią łopatkami będzie dodatkowo świeciła sprężynka. Co do "regeneracji" turbo to zdaje się, że mechanik chce Cię naciągnąć na kasę. Nie daj sobie też wmówić konieczności "regeneracji" turbo lub "wymiany" sterownika - mowa o tej "czarnej skrzyneczce" z którą sprzężony jest mechanizm zmieniający geometrię łopatek. Problem polega na tym, że trzeba bardzo starannie wyczyścić z nagaru powierzchnie kierownicy i łopatek. W przypadku MK3 jest to o tyle łatwy zabieg, że masz idealny dostęp do turbo, więc nie wyjmujesz całości tylko samą część mechaniczną - korpus zostaje w aucie. Cały zabieg dla jednej średnio wprawnej osoby zajmuje nie więcej jak 2-3h łącznie ze starannym wyczyszczeniem z nagaru. Po tym zabiegu i złożeniu turbo sztanga poruszająca kierownicą ma pracować bez odczuwalnego oporu lub zacięć. Do wykonania tego zabiegu nie potrzeba kanału tylko zestaw podstawowych narzędzi. Powyższą operację robię ze czasami kilka razy w miesiącu w autach różnych marek i prawdę mówiąc nie wiem za co gość chce Cię skasować 800zł?....
Cytat:

Napisał jackoba1 (Post 1385084)
Dodam tylko ze samo sterowanie nie jest dostepne osobno , trzeba kupić z nowa turbiną. sama turbina również nie jest regenerowana choc niektórzy "fachowcy" sie tego podejmują.

...jest dostępne osobno tylko trzeba poszukać i nie słuchać bzdur "że jest to komplet z turbo"....

jacekplacek0808 12-03-2010 21:06

Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka
 
Jakoba1 mial na mysli nowy sterownik,ktorego nie mozna dostac osobno.Uzywany owszem.

jackoba1 13-03-2010 05:09

Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka
 
Cytat:

Napisał wujek75 (Post 1385238)
...jest dostępne osobno tylko trzeba poszukać i nie słuchać bzdur "że jest to komplet z turbo"....

wiesz gdzie mozna kupić nowy sterownik do tego turbo o którym mowa? To daj namiar a dużo osób z forum bedzie ci wdziecznych, pozdrawiam

wujek75 13-03-2010 06:04

Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka
 
Cytat:

Napisał jacekplacek0808 (Post 1385282)
Jakoba1 mial na mysli nowy sterownik,ktorego nie mozna dostac osobno.Uzywany owszem.

...tak jak napisałem wcześniej ów "magiczny" sterownik można bez żadnego problemu kupić nowy osobno i NIE jest integralną częścią nowej turbiny. W tym przypadku jest to produkt Hella i ma własne indywidualne oznaczenie pozwalające zakupić go nowego jako osobną część. Dodatkowo na plastiku znajdziemy napis "garett" ale nie stanowi on osobnego i indywidualnego oznaczenia części, które mogłoby chociażby sugerować, że jest przypisany do konkretnego modelu/typu turbiny...
Cytat:

Napisał jackoba1 (Post 1385411)
wiesz gdzie mozna kupić nowy sterownik do tego turbo o którym mowa? To daj namiar a dużo osób z forum bedzie ci wdziecznych, pozdrawiam

...wystarczy użyć wyszukiwarki i poświęcić trochę czasu - ofert sprzedaży NOWEGO sterownika w necie jest przynajmniej kilka - czasami kilkanaście, ot chociażby:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
...nie będę wlepiał innych stron bo nie ma to większego sensu. Dodam tylko, że zakup NOWEGO sterownika w naszej krainie to wydatek rzędu 500-800zł - w zależności od widzimisię sprzedawcy i tego ile chce z nas zedrzeć. Za naszą zachodnią granicą jego cena waha się w granicach 100 euro....
...prawdę mówiąc zanim zdecydujecie się wyrzucić pieniądze na nowy sterownik sprawdźcie pod względem mechanicznym pracę łopatek i kierownicy turbiny, bo osobiście tylko raz spotkałem się ze zużyciem sterownika polegającym na wytarciu zębów przekładni. a żeby było jeszcze ciekawiej to dodam, że jest możliwość wymiany tych elementów i przywrócenie sterownikowi pełnej sprawności...

tlopuc 13-03-2010 14:39

Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka
 
Cytat:

Napisał wujek75 (Post 1385414)
Za naszą zachodnią granicą jego cena waha się w granicach 100 euro....
...prawdę mówiąc zanim zdecydujecie się wyrzucić pieniądze na nowy sterownik sprawdźcie pod względem mechanicznym pracę łopatek i kierownicy turbiny, bo osobiście tylko raz spotkałem się ze zużyciem sterownika polegającym na wytarciu zębów przekładni. a żeby było jeszcze ciekawiej to dodam, że jest możliwość wymiany tych elementów i przywrócenie sterownikowi pełnej sprawności...

Piszesz, że jest możliwa wymiana elementów sterownika, tylko gdzie dostać części zamienne??? Zainteresowany jestem zakupem silniczka. Może ktoś
"niemiecko języczny" poszuka możliwości zakupu części do tego sterownika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.