Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88560)

koniu56 21-02-2013 21:24

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Witam!
Ja miałem dzisiaj podobną przygodę w Galaxy mk2. Nie działało mi ogrzewanie tylnej szyby. Dowiedziałem się na forum żeby sprawdzić bezpiecznik 19. Zaglądam do skrzynki a tam nie ma bezpiecznika nr 19 o czym wcześniej nie wiedziałem bo kupiłem auto dwa tygodnie temu a sprzedawca nic o tym nie powiedział. Włożyłem więc bezpiecznik 5A bo taki tam powinien być. Przekręcam stacyjkę i sprawdzam ogrzewanie szyby. Przełącznik się podświetlił więc już jestem zadowolony że działa. Nawet nie sprawdzałem długo może dwa razy po kilka sekund. Wyłączyłem stacyjkę a tu czuję zapach palonego plastiku. Patrzę przed siebie a tu z prawego spryskiwacza płomień jak z zapalniczki gazowej. Wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki a to się pali dalej. Zanim ugasiłem to się trochę podtopiło i przestało dopiero się palić jak usunąłem ten bezpiecznik. Co ciekawe to do tej pory jak włączałem nadmuch na szybę to włączała się klima i podświetlał się włącznik ogrzewania przedniej szyby. Nie sprawdzałem czy szyba się grzeje ale po jakimś czasie wyłącznik ogrzewania się wyłącza. Pisze w instrukcji że podgrzewacze spryskiwaczy włączają się razem z przednią szybą. Jeżeli tak to wcześniej powinny się spalić a nie dopiero przy włączonej szybie tylnej. Zbieg okoliczności? Nie wiem co o tym sądzić. Może ktoś ma jakieś logiczne wytłumaczenie.

benio 08-03-2013 10:16

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Przytaczam fragment odpowiedzi, jaką otrzymałem od FORD'a w sprawie problemów ze spryskiwaczami:

"Uprzejmie dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska Sp. z o.o. Dziękujemy także za informacje na temat usterek związanych z dyszami spryskiwaczy. Przekazaliśmy te informacje inżynierom z naszego działu technicznego. Nie mieli do tej pory sygnałów od dealerów, jakoby podobna usterka występowała w większej ilości samochodów. W związku z Pana zawiadomieniem nasz dział techniczny wysłał do dealerów prośbę o poinformowanie nas o tego typu awariach. Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia. W związku z powyższym możemy jedynie stwierdzić, że wspomniana przez Pana usterka występuje w jednostkowych przypadkach.
Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia będą dla Pana wystarczające. Jednakże w razie jakichkolwiek wątpliwości bądź pytań zapraszamy do ponownego skontaktowania się z Centrum Kontaktu z Klientami Ford Polska ..."
:027:

PS
Oczywiście nie są wystarczajace i napisałem dzisiaj ponownie kilka ciepłych słów.

markotek 30-03-2013 13:38

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Witam
Benio to możesz dopisac kolejny przypadek tzn smród, dym spod maski który znikną zaraz przed tym jak stanołem z gasnicą przed samochodem.
Dojechałem do domu zrzuciłem wytłumienie maski i ... okazało się spalony spriskiwacz. Na szczęście nic więcej sie nie stało kostka odpieta no i czekamy na nowe spryskiwacze.

benio 30-03-2013 15:25

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Markotek dla bezpieczeństwa odłącz również drugi spryskiwacz od zasilania, co by on nie zaczął kopcić - ja tak zrobiłem.

Po ponownym napisaniu kilku ciepłych słów do Ford Polska dostałem odpowiedź, że uwagi te zostały przekazane do działu technicznego Ford Polska.

PS
Może jest ktoś na Forum, kto zna kogoś z tygodnika Auto Świat lub Motor, aby tam mogli opisać problem.
Szczerze powiedziawszy to ja liczę na odpowiednie podejście do tematu przez Ford Polska i wyeliminowanie tych problemów poprzez bezpłatną wymianę spryskiwaczy na nowe jak również dołożenie odpowiedniego czujnika w ich obwodzie elektrycznym, aby nie grzały cały czas bez wzgledu na temperaturę zewnętrzną.

juri2069 30-03-2013 17:44

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Dołączam sie w zimie poszedl dym i zakopcil mi caly samochód na szczescie nic sie nie spalilo poza dysza....

sawekfan 09-05-2013 15:49

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
I mnie dopadł właśnie ten palący problem. Przestał działać tempomat, klima i zaczęło śmierdzieć spalenizną. Po zatrzymaniu się i obwąchaniu auta nic nie wyczułem. Wszedłem na forum aby znaleźć dlaczego nie działa tempomat i trafiłem tutaj do tematu ze spryskiwaczami :) U mnie przepalony był bezpiecznik w kabinie, oznaczony na pokrywie jako tempomat. Patrząc na ten rysunek to bezpiecznik 82 http://img119.imageshack.us/img119/92/59945458mu2.jpg. Wbrew temu co jest tam napisane to 7.5 A a nie 5 A.

Spryski odpiąłem, nie sprawdzałem po wsadzeniu bezpiecznika, który dymi bo nie chcę biegać z gaśnicą w okół auta :) Tempomat i klima działają. Zamówię dwa nowe i wymienię. Wg instrukcji spryski trzeba od dołu wycisnąć ale próbowałem i nie chciało wyjść. Trzeba pchać na siłę, coś podważyć, zsunąć aby wyszły? Dziwne, że spryski cały czas grzeją, myślałem, ze uruchamiają się wraz z podgrzewaną przednią szybą bo tak chyba było w Mondeo MK I.

Ciekawe ile potrzeba przypadków aby Ford się tym zainteresował i nie traktował tego jako jednostkowe usterki.

lr001 16-07-2014 14:55

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Dziś i u mnie dym spod klapy (bezpiecznik 82 wywaliło) uff dobrze, że na postoju. Odłączyłem przewody od spryskiwaczy. Teraz zastanawiam się, czy jest sens wymieniać na nowe :(

benio 16-07-2014 15:20

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Jeżeli wymiana to tylko na nowe, bo używane nie wiadomo jak długo pracowały i mogą być już "nadwyrężone".

sedek 11-04-2024 08:29

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Cytat:

Napisał lr001 (Post 2242380)
Dziś i u mnie dym spod klapy (bezpiecznik 82 wywaliło) uff dobrze, że na postoju. Odłączyłem przewody od spryskiwaczy. Teraz zastanawiam się, czy jest sens wymieniać na nowe

Toż przeca jest napisane, że spod klapy czyli w skrzynce bezpieczników obok akumulatora

Parch 11-04-2024 08:49

Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia
 
Cytat:

Napisał sedek (Post 3490265)
Toż przeca jest napisane, że spod klapy

Jest napisane, że:
Cytat:

Napisał lr001 (Post 2242380)
dym spod klapy

oraz dalej, że:
Cytat:

Napisał lr001 (Post 2242380)
(bezpiecznik 82 wywaliło)

Skąd przeświadczenie, że bezpiecznik nr 82 znajduje się:
Cytat:

Napisał sedek (Post 3490265)
w skrzynce bezpieczników obok akumulatora

???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.