Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224152)

kubaw20055 09-07-2015 21:05

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2426156)
Porada dla Fusiona 2003 trafna, jednak w poliftowych samochodach procedura już chyba nie działa? W każdym razie z poliftowej instrukcji obsługi zginęła...
Generalnie Ford wycofał się już ok. 2003 roku z metody dopisywania dodatkowych kluczy przy pomocy 2 kluczy zaprogramowanych. Np. w Focusie Mk1 przedliftowym taka metoda działała, w MK1 poliftowym już nie, a w FF2 nie pozostał po niej nawet ślad...

We wszystkich Fusionach i Fiestach mk6 ten sposób działa - ja mam model po fl i dodatkowo zakodowałem dwa kluczyki z immo ;) W Focusie mk1 z wszystkich roczników, Mondeo mk3, Ka mk1 ten sposób działa;) Niestety wszystkie nowsze modele mają już usunięte to "niedopatrzenie" producenta i zarabiają na tym tylko serwisy autoryzowane, jakby sam samochód był kupowany za pól darmo... :(

cbrman 10-07-2015 07:07

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2426156)
Np. w Focusie Mk1 przedliftowym taka metoda działała, w MK1 poliftowym już nie, a w FF2 nie pozostał po niej nawet ślad...

Nie dawniej jak rok temu programowałem tą metodą trzeci kluczyk w Focusie MK1 po lifcie (wyprodukowany w końcówce 2003 roku).

Antej 11-07-2015 14:39

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Witam,
coś nie daję rady z zakodowaniem IMO
w Fusion z 2004, z centalnym zamkiem, bez pilota, GEM z końcówką Bx.

GEM Cx jest w drodze, więc do kodowania pilota jeszcze chwila minie.

Po kolei:
-mam dwa (teoretycznie)oryginalne klucze do Fusiona kupionego w Polskim salonie. Mają logo Forda, nie podejrzewam też właściciela o dorabianie kluczyka, nie wyglądają na klony.

http://static.pokazywarka.pl/i/59150...711-152321.jpg

-mam używany kluczyk 3przyciskowy z poprawnie dociętym grotem (grot sam dociąłem, więc coś tam potrafię, obycie z elektroniką też mam, wniosek instrukcje zazwyczaj potrafię czytać)

http://static.pokazywarka.pl/i/59150...711-152511.jpg


-chciałem dziś dodać trzeci transponder do bazy (transpondery podobno można kodować wielokrotnie)

-wykonałem procedurę zgodną z instrukcją obsługi Fusiona (załącznik)
http://static.pokazywarka.pl/i/59150.../kodowanie.jpg

-brak sygnałów dźwiękowych o wejściu w tryb kodowania

Efekt: nadal nie mam trzeciego kluczyka który odpali auto,

Pokornie więc pytam bardziej doświadczonych. Co robię źle?

kubaw20055 11-07-2015 15:32

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Procedura jest wykonywana poprawnie i dwa klucze W1 są oryginalne. Jednak wkradł się tutaj mały błąd - zakupiony kluczyk ma inny transponder (4d60 zamiast 4d63). Kluczyk 98AG 15K601 AD pasuje do Mondeo mk3 i Focusa mk1, Fusion wymaga klucza 2S6T 15K601 AA/AB lub najnowszego 2S6T 15K601 BA i wówczas transponder zaprogramuje się bez problemu;)

Antej 11-07-2015 15:48

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Dzięki za odpowiedź, tak czułem że pastylka jest zła lub uszkodzona.

Znalazłem już wcześniej że 4D63 zadziała też w dół, ale przy zakupie na odległość ciężko ocenić typ kluczyka.

W takim razie co z elektroniką pilota do GEM Cx?

Transponder mogę dokupić osobno i wkleić w kluczyk, ale czy pilot będzie działał?

Znalazłem sobie sam :)
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 2103687)
Tylko i wyłącznie przy użyciu 2 oryginalnych kluczy samodzielnie da się zaprogramować immo, ale też jedynie w kluczykach o oznaczeniach 2S6T 15K601 AB lub 2S6T 15K601 AA Jeśli jest tylko 1 to tę operację należy wykonać za pomocą odpowiedniego urządzenia i wówczas programuje się minimum 2 klucze od nowa ;)

Oczywiście można dokupić sam pilot 3 przyciskowy i mogą to być:

98 BG 15K601 AA

98 AG 15K601 AB

98 AG 15K601 AD

98 AG 15K601 AC

2S6T 15K601 AB

2S6T 15K601 AA

3M5T 15K601 AB

i 2 przyciskowy pilot YS6T 15K601 AA


Te wszystkie mogą spełniać funkcję pilota i pasują bez problemu do Fusiona, ale immo to już tylko te, które podałem wyżej ;)


GEM zamontowany, mój pilot zakodowany :) czekam na przesyłkę z Immo

IMO za 25zł przyszło, zaprogramowane bez problemu.

Koniec przeróbki.

seba235 07-11-2015 20:16

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Mam pytanie czy na module 4S6T-15K600-BA 5WK4 8756A T83SA też można tak zrobić ?

Antej 07-11-2015 21:43

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Nie.

gilmore103 27-09-2016 12:02

Re: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Odgrzeję trochę

A czy taki klucz by pasował do mojej Fuzji?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie mogę w opisie znaleźć typu pilota (czy to jest 3m5t 15k601), jest jedynie informacja o transponderze (4d63). Szukam czegoś oczywiście mniej chińskiego, ale jak na razie tyle mi się udało.

asterix78 05-10-2016 12:44

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Witam.
Mam pytanie czy próbował ktoś może zastosować uniwersalny pilot do centralnego zamka? Chodzi mi po głowie pomysł żeby zakupić układ do sterowania bezprzewodowego zamkiem centralnym i wpiąć go w obwód zamka kierowcy, w teorii wygląda to prosto i koszt tez stosunkowo mniejszy niż wymiana modułu i programowanie immo.

zajman 14-10-2016 13:52

Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka
 
Cytat:

Odgrzeję trochę

A czy taki klucz by pasował do mojej Fuzji?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie mogę w opisie znaleźć typu pilota (czy to jest 3m5t 15k601), jest jedynie informacja o transponderze (4d63). Szukam czegoś oczywiście mniej chińskiego, ale jak na razie tyle mi się udało.
Cytat:

Witam.
Mam pytanie czy próbował ktoś może zastosować uniwersalny pilot do centralnego zamka? Chodzi mi po głowie pomysł żeby zakupić układ do sterowania bezprzewodowego zamkiem centralnym i wpiąć go w obwód zamka kierowcy, w teorii wygląda to prosto i koszt tez stosunkowo mniejszy niż wymiana modułu i programowanie immo.

I co panowie, zadziałao wam ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.