Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCI ekodiesel, biodiesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46403)

Kondzio 07-08-2008 07:20

Re: [MKIII] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
zapytam jeszcze brata bo jego kumpel pracuje na Orlenie czy wie coś na ten temat więcej

robal 07-08-2008 07:54

Re: [MKIII] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
Nie pamiętam już dokładnych specyfikacji paliw z czasów jak pracowałem na stacji, ale...

W każdym ON jest ok. 5% dodatków (estrów). W tzw. bio-dieslu jest ich ok. 20% bodajże.

W Orlenie nazwa ekodiesel (ekodiesel plus 50) dotyczy najzwyklejszego ON. Handlowa nazwa biodiesla w Orlenie to bodajże bioester.

mszary 09-12-2008 11:23

Re: [MKIII] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
mi się wydaje że ostatnio zalałem calutki bak Ekodieslem :fcp8
Na Orlenie tankowałem i chyba była tabliczka Ekodiesel - wiem dokładnie na którym stanowisku stałem, to aż dzisiaj pojadę sprawdzić to.
k...a :fcp7 :fcp7 :fcp24 :fcp24

Sam cholera nie wiem jaką stacje wybrać. Tyle różnych opinii nt. stacji co samych stacji...
Benzyniaka tankowałem gdzie popadło ale najczęściej na Statoil a odkąd mam diesla to nie wiem na jakiej stacji tankować.

ogodaw 09-12-2008 17:58

Re: [MKIII] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
Witam, ostatnio rozmawiałem ze znajomych który posiada pasata b5 FL na pompowtryskiwaczach 130 Km. I okazało się że od 4 lat jeździ na bio czyli około 20% i wszystko jest ok, nic nie naprawiał. Ja także jeżdżę na bio, ale ja mam TDDI.
Pozdrawiam

robal 10-12-2008 08:28

Re: [MKIII] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
Cytat:

Napisał mszary
mi się wydaje że ostatnio zalałem calutki bak Ekodieslem :fcp8
Na Orlenie tankowałem i chyba była tabliczka Ekodiesel - wiem dokładnie na którym stanowisku stałem, to aż dzisiaj pojadę sprawdzić to.
k...a :fcp7 :fcp7 :fcp24 :fcp24

Jeśli zalałeś ekodiesla to zalałeś najzwyklejszy w świecie ON - taką nazwę nosi ON w Orlenie.

Vega85 22-03-2011 11:49

Odp: [MK3] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
Podsumowujac- chodzi mi o biodisla a nie "eko".
Mozemy go lac? Eko czy Bio moze miec te 5%?
Jest obok mojego domu stacja "HL" (niemiecka) ceny benzyny i ropy maja takie same jak na Shellu czy BP, maja jednak w swojej ofercie "BIODISEL 100" troche tanszy niz zwykla ropa. Mozna go stosowac czy nie? (prosze o konkretna odpowiedz).
Na uczelni uczylem sie o biodislu i z tego co pamietam to nie ma prawa on niszczyc silnika (jezeli producent deklaruje, ze mozna go stosowac w danym aucie) jednak nie oplaca sie go u nas stosowac ze wzgledu na jego wysoka cene (ze niby jest wysze na nim spalanie i lacznie wychodzi on drozej)...

a_iverson 22-03-2011 15:39

Odp: [MK3] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
Na TVN Turbo jest taki program Turbo Kamera. Jakiś rok temu pokazywali co się stało z silnikiem w Citroenie C5 2.0 HDi po zalaniu biodiesla na stacji "bliska".
Tak w skrócie, właściciel kupił nowy silnik na własny koszt, a silnik HDI to to samo co TDCi.

bandik19 22-03-2011 19:04

Odp: [MK3] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
Witam. Apytałem w dwóch serwisach aso i panowie powiedzieli krutko i zwięźle NIE Wolno stosować BIO ON . Bo jest za Suche . Cytuje co mi powiedziano .

Ar2rB 22-03-2011 19:04

Odp: [MK3] TDCi ekodiesel, biodiesel
 
Biodiesel to nic innego jak bioestry. robią to w rafinerii Trzebinia i nie ma nic wspólnego z wydobywana ropą naftową. Jest bardziej geste niz zwykły ON, kolor ma ciemny. W zimie potrafi się rozwarstwić na kilka frakcji w zbiorniku na stacji. Zapach ma podobny do oleju roślinnego - tylko takiego z 30 tłoczenia ;-). Występuje to to głownie na stacjach "Bliska". do diesli starszej generacji można to ponoć lać - do TDCI w życiu bym się nie odważył. Już nawet różnica w cenie jest zbyt mała żeby ryzykować.

badyllek1993 27-04-2011 19:43

Odp: TDCI ekodiesel, biodiesel
 
Tankuj verve. Ja zawsze tankuje i nie mam problemów. Nie używam biodiesla ; )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.