Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czym różnią sie łożyska do auta z ABS i bez ABS? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103087)

Bux 28-01-2011 18:20

Odp: Czym różnią sie łożyska do auta z ABS i bez ABS?
 
tu znajdziesz szczegóły co do montażu i demontażu łacznie z siłami dokręcaania: focus.korona-pl.com/TIS/index.html#top działa pod IE. Jest napewno bo sam szukałem i korzystałem tylko pamięć zawodzi

colagor1 01-04-2011 23:20

Odp: Czym różnią sie łożyska do auta z ABS i bez ABS?
 
Witam! Po wymianie łożyska nie mam abs-u. łożysko kupiłem na allegro i miało być do wersji z abs. jeszcze nigdzie z tym nie byłem ale co mi przychodzi na myśl to to że odwrotnie włożyłem. Jedyną różnice jaką zauważyłem to były dwa różne kolory uszczelniaczy w łożysku. z jednej strony był czerwony z drugiej czarny. czy ktoś może mi powiedzieć jak powinno być założone?

Marek-B 02-04-2011 20:52

Odp: Czym różnią sie łożyska do auta z ABS i bez ABS?
 
Z jednej strony ,powinien być pierścień ABS.
Taki z pionowymi karbami po obwodzie. Tym pierścieniem montujesz łożysko w stronę czujnika. Gdy kupiłem moją foczkę nie miała ABS-u , choć powinna . Ktoś założył łożysko bez ABS-u , właśnie z takim czerwonym uszczelniaczem z jednej strony.
Czy pierścień ma wkładkę abs, łatwo sprawdzić , wystarczy przyłożyć do boku łożyska coś metalowego , np. żyletkę , czy równie coś metalowego i lekkiego..

colagor1 03-04-2011 08:57

Odp: Czym różnią sie łożyska do auta z ABS i bez ABS?
 
Dzieki! Czyli sprzedali mi łożysko bez abs-u.

kristof833 05-04-2011 16:28

Odp: Czym różnią sie łożyska do auta z ABS i bez ABS?
 
Witam panowie,
Mam pytanie czy łożyska przednie i tylne z ABS do Forda Focusa mk1 kombi różnią się rozmiarem? Czy tylne pasuje do przedniego?
I jeszcze jedna sprawa a mianowicie w jaki sposób wymienia się łożysko z przodu czy ma ktoś jakiś schemat, albo czy mógłby krok po kroku wytłumaczyć jak to zrobić. Sam wymieniałem łożyska z tyłu i tam wystarczyło wybić stare i założyć wtłoczyć nowe. Czy tak samo jest z przodu? Dajcie znać z góry dzięki....najlepiej na priv albo na tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]....Krzysiek

Marek-B 05-04-2011 20:55

Odp: Czym różnią sie łożyska do auta z ABS i bez ABS?
 
Cytat:

Napisał kristof833 (Post 1632421)
Witam panowie,
Mam pytanie czy łożyska przednie i tylne z ABS do Forda Focusa mk1 kombi różnią się rozmiarem? Czy tylne pasuje do przedniego?

Przód i tył ..to całkiem inne łożyska.Nie zamienne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.