Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Bardzo częste wypalanie filtra DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283307)

rafal3230 09-07-2018 12:16

Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Od dłuższego czasu w moim samochodzie (Mondeo MK4 2.0 tdci 2011 r.) bardzo często wypala się filtr DPF. Niezależnie czy jeżdżę po mieście czy w trasie, filtr wypala się co ok. 30-50 km. Musiało zacząć się to dosyć nagle, wcześniej nie byłem praktycznie świadomy istnienia tego ustrojstwa w moim aucie :)

Samochód podłączony został niejednokrotnie pod komputer - jedyny błąd, który czasem się pojawia to P246B.

- zawsze pozwalam dopalić mu się do końca (nie tylko na postoju),
- ilość oleju nie zmienia się od wymiany do wymiany (co 10 tys. km),
- auto ma prawidłową moc, nie kopci,
- wykonane zostało wypalanie serwisowe/statyczne (po wypaleniu serwisowym, po 20 km, dpf zaczął się wypalać),

Jest to jednak dosyć męczące i chciałbym się zająć naprawą - nie chcę go usuwać. Jak myślicie, czy jest to kwestia zapchanego dpfa? a może padnięte czujniki?

Dziękuję za każdą odpowiedź.

mszh725 09-07-2018 14:51

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Poziom oleju Ci nie wzrośnie, bo to jest dw10c, więc jest świeca dopalająca. Sprawdź wężyki wychodzące z dpf, bo może jeden jest przerwany i jest nieszczelność, sprawdź też świecę dopalająca i cały układ wypalania

klocolus 09-07-2018 15:50

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Egr też minimum do czyszczenia jeśli nic z tym nie robiłeś do tej pory. Jak popuszcza to może to prowadzić do nadmiernej produkcji sadzy. I szczelność dolotu w szczególności za turbiną do sprawdzenia.

kirhoff 09-07-2018 17:05

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Cytat:

Napisał rafal3230 (Post 3003185)

Samochód podłączony został niejednokrotnie pod komputer - jedyny błąd, który czasem się pojawia to P246B.



Musisz podłaczyć się pod komputer u kogoś kto wie czego szukać i na co spojrzeć.:568: Z twojego opisu bardziej skłonił by się w stronę czujnika różnicy ciśnień.

atari 09-07-2018 17:33

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
tez mialem ten blad, po nim wymienilem modul par (dopalacz DPF), zawor EGR i czujnik roznicy cisnien. Na poczatek spr co pokazuje czujnik roznicy na wolnych obr i na 3tys obr, przy okazji spr wezyki do niego czy nie sa popekane. jak tutaj nic nie znajdziesz to mozesz zaslepic EGR na probe

rafal3230 10-07-2018 09:31

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Dziękuję Panowie za szybkie, rzeczowe odpowiedzi.

Mam pytanie odnośnie EGR - jeśli produkowałby nadmierną ilość sadzy to, na chłopski rozum, po wypaleniu statycznym interwał wypaleń, chociaż na chwilę, zwiększyłby się?

Nawet jeśli DPF się zapycha to jeśli standardowo wypala się on co 50 km to po wypalaniu serwisowym powinien on się wypalić po MINIMUM 50 km, nie wcześniej, dobrze rozumuje?

Wejdę dzisiaj pod auto to sprawdzę wężyki. Jak sprawdzić świecę dopalającą i czujnik różnicy ciśnień? U kogoś na komputerze czy podmianka części?

atari 10-07-2018 09:58

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Czujnik na wl zapłonie ma mieć 0,na wolnych obr 0-1, na 3k mam około 3-4 kpa. Spr jaki ma nr modułu dopalania, końcówka BE miała wadę i zaptchal się sądzą.

rafal3230 10-07-2018 10:15

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Jaką zaślepkę EGR zakupić? Czy wystarczy fizyczne zaślepienie EGR-a?

Edi 10-07-2018 13:22

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Nie wystarczy tylko fizycznie zaslepić bo błąd wywali trzeba jeszcze w komputerze wyciąć.

atari 10-07-2018 13:25

Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF
 
Nie nie trzeba więcej robić, jeśli egr jest sprawny elektrycznie nie będzie żadnego problemu, ja mam tak już pół roku i jest git


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.