Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Spryskiwacze reflektorów - jak je uruchomic?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65800)

hubert007 30-03-2009 19:04

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Tylko nie wydaje dzwięku:(

zapłon znaczy kluczyk w II?

VEG 31-03-2009 12:39

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Cytat:

Napisał Zawika (Post 1126168)
Zbiorniczek płynu spryskiwacza, w samochodzie ze spryskiwaczami reflektorów ma dwie pompki. Jedna podaje płyn na spryskiwacze szyb, druga wysokociśnieniowa podaje płyn na spryskiwacze reflektorów, które wysuwają się samoczynnie od samego ciśnienia pompowanego płynu.
Możesz nie mieć pompki wysokociśnieniowej.Może ta pompka być zepsuta.

Zbiornik na spryski i dwie pompki jest większy od tego normalnego i mieści jakieś 5 litrów płynu. Być może pompka od sprysków nie działa albo kabel "wyleciał" z gniazda. Po założeniu sprysków u mnie słychać jak pracują dwie pompki i dodatkowo przekaźnik pod kierownicą jak przełącza sygnał :)

Zbiorniczek i pompki masz na tej fotce:

http://www.veg.pmail.pl/zbiornik_spryskiwacze.jpg

Andys 31-03-2009 13:01

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Na naszych forach jest mnóstwo identycznych opisów tej czynności. Niestety wszystkie te opisy zawierają jeden błąd, który ostatnio udało się wyeliminować dzięki komuś kto niedawno wstawił angielską instrukcję jak to zrobić (nie pamiętam nicka). Po tłumaczeniu będzie to tak:
1. Przekręcić klucz w pozycję II, zaczekać aż zgasną wszystkie kontrolki - nie zapalać silnika
2. Zablokować i odblokować drzwi - 3 razy
3. Przekręcić klucz w pozycję 0
4. Przekręcić klucz w pozycję I
5. Zablokować i odblokować drzwi - 3 razy
6. Przekręcić klucz w pozycję 0
7. Przekręcić klucz w pozycję II - będzie słychać krótkie beep
8. Zablokować i odblokować drzwi - 1 raz - znów będzie słychać krótkie beep
GOTOWE

hubert007 04-04-2009 17:08

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Kabel łączący spryskiwacze tak jak na zdjęciu jest. Nie odczepił się żaden od pompki bo nie cieknie płyn.
Możliwe że przekaźnik jest popsuty?

Zawika 04-04-2009 22:56

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Na postoju włącz światła i uruchom spryskiwacze. Gdy pracuje pompka wysokociśnieniowa i jest "cicho" na pewno ją usłyszysz. Jak nie ...kup nową pompkę :) .

realista100 05-04-2009 19:42

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Witam,

mam od tygodnia Mondeo i po przeczytaniu tego postu zaglądnąłem pod moje (myślałem, że zaślepki), a tam też widzę, że są spryskiwacze, ale nie wiem jak je uruchomić. Rozumiem, że nie ma jakiegoś oddzielnego włącznika tych spryskiwaczy? Próbowałem, też przytrzymać 3-4 sek. spryskiwacz od szyb ale nie zadziałało. Jak sprawdzić czy sąwszystkie elementy sprawne tzn. ta pompka od sprysków, kabel? Co to jest ten przekażnik pod kierownicą? Niczego takiego nie widzę u siebie.

Cinkciarz 28-08-2009 20:18

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Witam. czy ktoś mi powie jak podłaczyć spryskiwacze reflektorów? Mam mondeo 2,0 TDCi w wersji ST mam zaslepki w zderzaku ale nie mam sprysków. Czy ktoś wie czy już seryjnie jest podciągnięte okablowanie do spryskiwaczy reflektorów nie mam xenonów.

eng 28-08-2009 21:34

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
realista100 działanie sprysków sprawdza się tylko i wylącznie na wlączonch światłach. Wciskasz i trzymasz ten guzik od spryskiwaczy przedniej szyby i już. Cinkciarz zapytaj Wojoo on robil to od podstaw.

scarylukas 23-11-2009 20:22

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Witam, postanowiłem podłaczyc sie do tematu niedziałających spryskiwaczy reflektorów, bezpiecznik sprawdziłem, natomiast odnośnie przekaznika pod skrzynką bezpiecznikow kolo kierownicy mam tylko puste gniazdo na przekaznik w kolorze niebieskim i brązowym i one są puste czy z tego powodu mogą spryskiwacze nie działac? nigdzie nie moge znalezc schematu wiec nie wiem czy one mają jakis zwiazek z tym. chciał bym jeszcze dodac ze posiadam reflektory xenonowe i teraz mam problem podczas rejestracji

mario13 23-11-2009 22:31

Odp: Spryskiwacze reflektorów
 
Cytat:

Napisał scarylukas (Post 1296492)
nigdzie nie moge znalezc schematu wiec nie wiem czy one mają jakis zwiazek z tym.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Post czwarty od kolegi cosmo80
Nastepnym razem urzyj szukajki
Pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.