Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Kolizja drogowa - pytanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196101)

RedFord 06-01-2014 11:18

jgrz - a jak ta historia się skończyła?

Wysłane z Latającego Holendra ;)

martinez07 06-01-2014 11:33

Odp: Kolizja drogowa - pytanie
 
W głowie mi się to wszystko nie mieści...
Czyli że co - sąd ma rozpatrywać ponownie (pomimo że zrobiła to już Policja) czyja była wina?
Bo nawet jeśli ten Niemiec doznał jakiegoś uszczerbku na zdrowiu, to tylko i wyłącznie ze swojej winy, a nie z winy tego Polaka.
Więc naprawdę nie rozumiem...

A w moim przypadku to nawet jeśli moja Hestia spuści ich z wodą klozetową (bo sprawca jest oczywisty), to nie będzie dla mnie koniec, tylko mogę spodziewać się wezwania do sądu?
To jakaś masakra.
Czyli że jak mamy jakieś stłuczki nawet w naszym kraju, to co - przyjmujemy mandat, a potem zgłaszamy do TU, że to jednak nie było tak?
To na .... ta Policja?

RedFord 06-01-2014 13:04

No właśnie. Bo przecież najpierw policja a dopiero jak sie nie zgadzamy, to sąd. Ale jeśli sprawca przyjmuje mandat, to na jakiej podstawie chce teraz dochodzić swoich praw? Przypadki nieco się różnią, bo tu Niemiec w swoim kraju a tu Czech na terenie Polski. Wiec jak to rozumieć? Pepiczek wątpi w nasze prawo (jakie by nie było) i zgłasza wniosek a Niemiec? Nie zgadza się z prawem własnego kraju?

Wysłane z Latającego Holendra ;)

kacper69 06-01-2014 18:38

Odp: Kolizja drogowa - pytanie
 
A ja właśnie , żeby nie mieć takich problemów ,wczoraj kupiłem rejestrator jazdy.
w auchanie, są takie już od 66 zł, ja kupiłem za 79 zł.
A że sporo jeżdżę, to sporo filmów, które nakręcę mam nadzieję zobaczycie.

RedFord 06-01-2014 18:45

Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2135130)
A ja właśnie , żeby nie mieć takich problemów ,wczoraj kupiłem rejestrator jazdy.
w auchanie, są takie już od 66 zł, ja kupiłem za 79 zł.
A że sporo jeżdżę, to sporo filmów, które nakręcę mam nadzieję zobaczycie.

A to już tutaj zapraszamy;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z Latającego Holendra ;)

Forfiter2012 06-01-2014 19:15

Odp: Kolizja drogowa - pytanie
 
Przecież to jakaś paranoja! Czyli wychodzi na to że winny wg. policji a winny wg. sądu to mogą być dwie różne osoby? Dobrze wiedzieć bo robię od kilku lat służbowo 15tys. km rocznie po drogach poza Polską. Widać można się zdziwić...

jgrz 08-01-2014 12:34

Odp: Kolizja drogowa - pytanie
 
Cytat:

Napisał RedFord (Post 2134878)
. Wiec jak to rozumieć? Pepiczek wątpi w nasze prawo (jakie by nie było) i zgłasza wniosek a Niemiec? Nie zgadza się z prawem własnego kraju?

Przepraszam za zwłokę w uzupełnieniu mej informacji o interesujące Was dane, dot. zakończenia tej sprawy. By to ustalić, musiałem pogadać z tym poszkodowanym a to trochę czasu zajeło. Więc tak - RedFord słuchaj ON DOSKONALE znał prawo swego kraju. Wykorzystał po prostu procedurę stanowiąca o tym, że mimo wyroku skazującego czy to w postępowaniu karnym, czy administracyjnym, niezależnie MA PRAWO składać pozew cywilny przeciwko nawet uznanemu niewinnym w tamtych procesach. Jak mnie poinformował ten pokrzywdzony, Niemiec liczył na to, że na jakiejś sprawie, gdzie OBOWIĄZKOWO muszą osobiście stawić się obie strony, Polak się nie pojawi. Moglo to skutkować zasądzeniem odszkodowania. Polak dwa razy jezdził do Berlina na sprawy. Pozew oddalono, ale co się nadenerwował, to jego! Sąd zasądził na szczęście zwrot kosztów przejazdu, plus 10 euro za godzinę za dniówkę siedmiogodzinną z kieszeni tego dojcza :P. A tak nawiasem - kiedyś śledziłem proces O.J.Simpsona w USA ( tego koszykarza co zabił żonę - pamiętacie?). Tam w procesie karnym uznano go za niewinnego, ale rodzina zamordowanej wytoczyła mu pozew cywilny i WYGRAŁA! Pusciła Simpsona " w skarpetkach". Odszkodowanie opiewało na kilkanaście baniek plus dozywotnie renty itd. Co kraj to obyczaj (prawo). martinez07 - mam nadzieję, że pepikowi tylko się tak czknęło i nie będziesz miał więcej żadnych kłopotów w swojej sprawie. Życzę Ci tego serdecznie. Pozdrawiam.janusz

RedFord 08-01-2014 16:19

Dobrze wiedzieć. Zastanawiam się teraz kogo by tu dopaść wnioskiem cywlinym;) dzięki za wyjaśnienie. Na szczęście Niemiec się przeliczył!

Wysłane z Latającego Holendra ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.