Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Wentylator chłodnicy-czy można gdzieś dokupić sam rezystor? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187026)

bobas_81 06-08-2013 18:21

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Witam.Panowie przy jakiej temperaturze włącza Wam się wentylator chłodnicy?U mnie po wymianie wentylatora siedzi na połowie,chciałem go dobrze zagrzać i na postoju kręciłem go wysoko przez ok 10 min.Wskazówka na połowie lub delikatnie zaa ale wiatrak nie załączył się.Wiatrak był sprawdzany jest sprawny,termostat również .Podłączyłem go u mechaniora pod kompa i nie wykazał błędów...Z tego co się orientuję to transita ciężko przegrzać ale nie wiem czy to jest u mnie normalne...Pzdr

wojtekjanus 06-08-2013 19:23

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Cytat:

Napisał bobas_81 (Post 2056013)
Z tego co się orientuję to transita ciężko przegrzać

Odwrotnie - bardzo łatwo, a skutki są fatalne...

Sprawdź raczej go jadąc dosyć ostro i zatrzymaj się - wentylator w taki upał powinien chodzić. Jeżeli się nie włączy - to raczej czujnik może być zwalony...

Przy prawidłowo działającym czujniku przegrzany silnik jest chroniony - przy zbyt wysokiej temperaturze ograniczana jest moc, wentylator chodzi na full i wyłączana jest klima (jeżeli jest).

Sprawdzałeś przekaźniki wentylatorów - R12 małej prędkości i skraplacza klimy oraz AR7 (w skrzynce pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika) do dużej prędkości wentylatora głównego? Bezpieczniki ok?

bobas_81 06-08-2013 19:32

Odp: Wentylator chłodnicy
 
A czy komp nie powinien tego wykazać?Jechałem z Pruszkowa S8 cały czas ok 130 km/h i zatrzymałem się na światłach po ok 23 km i cisza...W sobotę wyjeżdżam na urlop będę w trasie 1200 km...Co radzisz?

Bump:
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2056044)
Odwrotnie - bardzo łatwo, a skutki są fatalne...

Sprawdź raczej go jadąc dosyć ostro i zatrzymaj się - wentylator w taki upał powinien chodzić. Jeżeli się nie włączy - to raczej czujnik może być zwalony...

Przy prawidłowo działającym czujniku przegrzany silnik jest chroniony - przy zbyt wysokiej temperaturze ograniczana jest moc, wentylator chodzi na full i wyłączana jest klima (jeżeli jest).

Sprawdzałeś przekaźniki wentylatorów - R12 małej prędkości i skraplacza klimy oraz AR7 (w skrzynce pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika) do dużej prędkości wentylatora głównego? Bezpieczniki ok?

Mechanik sprawdzał ponoć ok.Wcześniej pisałem urwał mi się rezystor w wentylatorze i zrobił dziurę w chłodnicy.Zakupiłem nowy(sprawdzony) wentylator i cicza.Wojtek a u Ciebie przy jakiej temp załącza się wiatrak?

wojtekjanus 06-08-2013 19:57

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Cytat:

Napisał bobas_81 (Post 2056050)
Wojtek a u Ciebie przy jakiej temp załącza się wiatrak?

Trudno powiedzieć, ale kiedy dzisiaj przyjechałem po jeździe A2 z Grodziska na Lazurową, to słyszałem wentylatory obydwa. Ale przy klimie zawsze działa przynajmniej jeden...
Jutro rano jadąc do pracy sprawdzę kiedy włączy się wentylator - mam do pracy bliziutko, 5 km, ale w taki gorąc nawet rano powinien się włączyć.

Masz klimę?
Pojadę bez klimy...

bobas_81 06-08-2013 20:05

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Nie,nie mam klimy.Powiedz mi a czy jest to możliwe ,że go nie słychać?.Powiem tak ,że odkąd go kupiłem a jeżdżę już nim 3,5 roku nigdy go nie słyszałem a może inaczej nie zastanawiałem się nad tym czy chodzi(głupio to brzmi ale tak jest).

rysz 06-08-2013 20:43

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Jeżdżę ponad 6lat i o jego istnieniu dowiedziałem się gdy padła pompa wodna, wtedy się włączył.Jeżdżę z małym ładunkiem -do tony.Dziś 200km ponad 30stopni w Krakowie wskazówka temp. na "11,30"

wojtekjanus 06-08-2013 21:10

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Cytat:

Napisał rysz (Post 2056103)
Jeżdżę ponad 6lat i o jego istnieniu dowiedziałem się gdy padła pompa wodna, wtedy się włączył.

W trasie tak, ale w ruchu miejskim, stojąc pod światłami lub w korku - musi się włączyć...
Cytat:

Napisał bobas_81 (Post 2056069)
Powiedz mi a czy jest to możliwe ,że go nie słychać?

W kabinie podczas jazdy nie słychać, ale kiedy parkujesz (manewry, cofanie) i masz uchylone okno - to ja słyszę...

wojtekjanus 07-08-2013 08:04

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2056065)
Masz klimę?
Pojadę bez klimy...

Pojechałem ostrzej do pracy (bez klimy), szybko strzałka stanęła w pionie. I faktycznie wentylatory stoją jak zamurowane, mimo że w komorze silnika gorąc jak cholera. http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif
Dopiero gdy włączyłem klimę, obydwa wiatraki włączyły się od razu na wolniejszy bieg, po wyłączeniu klimy pochodziły kilkadziesiąt sekund i znowu stanęły (a silnik pracował).

Wygląda na to, że tak jak u ciebie jest, to jest ok...

Niezależnie od tego: jeżeli masz płyn w układzie, termostat jest sprawny i pompa wodna pracuje - to silnika podczas jazdy nie przegrzejesz - pęd powietrza schładza płyn w chłodnicy wystarczająco. Problem uszkodzonego wietylatora chłodnicy pojawia się najczęściej w mieście przy jeździe w korku...

krakow_kult 07-08-2013 08:26

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2056044)
Przy prawidłowo działającym czujniku przegrzany silnik jest chroniony - przy zbyt wysokiej temperaturze ograniczana jest moc, wentylator chodzi na full i wyłączana jest klima (jeżeli jest).

U mnie kilka razy zaobserwowałem że w długim korku tak po ok 10-15min, może więcej, stania w miejscu klima się wyłączyła - co poczułem gdy zaczęło na mnie buchać wilgotne i co raz cieplejsze powietrze. Wentylatory chodzą, wskazówka cieczy jak zawsze, ograniczenia mocy nie zauważyłem. (wersja z 2 wentylatorami!!!)

Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem? To normalne?

Wystarczy że auto ruszyło, nie wiele bo nie wiele i wróciło do normy. Ostatnio w takiej sytuacji potrzymałem gaz na większe obroty (ok 2000rpm) żeby ruszyć pompą wody i też pomogło.... Jadąc /trasa/ nigdy coś takiego nie mialo miejsca.

wojtekjanus 07-08-2013 09:43

Odp: Wentylator chłodnicy
 
Cytat:

Napisał krakow_kult (Post 2056278)
Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem? To normalne?

Raczej coś z klimą jest nie tak - może brakuje czynnika?
U mnie - kiedy miałem uszkodzony czujnik temperatury i silnik wchodził w tryb ochrony przed przegrzaniem - to obydwa wentylatory dawały na full, aż wyły...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.