Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jaki interfejs diagnostyczny wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140001)

Zuber 26-09-2011 12:28

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
He he keisim, zgadzam się :). To co tygryski lubią najbardziej to wiadomo. Ten link, który podałeś wyżej to rozumiem. No ale wiesz…cena :).
Ja chciałem mieć coś tylko do sprawdzenia błędów. No i tylko silnik w moim przypadku. ABS czy poduszek to już tym nie sprawdzi.

keisim 26-09-2011 12:52

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
Cytat:

Napisał Zuber (Post 1713796)
...ABS czy poduszek to już tym nie sprawdzi.

Ano właśnie... a kolega pytał o "ABS, silnik, airbag".

Co do ceny VCM sprawa jasna... ale można złożyć się w kilka osób ;)

kolonez 26-09-2011 12:56

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1713778)
Natomiast o pełnej diagnostyce i programowaniu poszczególnych modułów czy centralnej konfiguracji pojazdu możesz zapomnieć...

No właśnie, dlatego zacząłem rozglądać się za jakimiś możliwościami...
Szlag mnie trafia jak muszę podjechać do ASO i tłumaczyć jeszcze "profesjonalnie wyszkolonemu" pracownikowi tegoż ASO co ma zrobić. I nawet nie chodzi tu o pieniądze (choć one też są ważne) ale o czas i konieczność niemalże łopatologicznego tłumaczenia gościowi jak ma się posługiwać aparaturą którą trzyma w łapach.

Niestety pasjonatów w ASO ze świeczką szykać, dobrze jak są technicy w miarę kumaci ale i tych coraz mniej.
Pozostała brać to nie przymierzając "wyjąć-wsadzić blok (część) i się zobaczy" najlepiej jeszcze na koszt klienta (czy. frajera)

Pozdrawiam

Marianosik 26-09-2011 13:49

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
Przyjmijmy że wydam 2000 na VCM i co dalej? Jakie są mniej więcej koszty oprogramowania? Potrezbne są jakieś licencje itp?

keisim 26-09-2011 14:10

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
kolonez, święte słowa... chociaż są wyjątki, np. PZ SERVICE Mikołów - byłem, widziałem, korzystałem (i korzystam) z usług, ogólne podejście załogi, atmosfera - po prostu szacun. Odnośnie kompetencji szefa firmy w zakresie VCM/IDS mogę powiedzieć tylko tyle, że byłem mooocno pozytywnie zaskoczony... a z tego co zasłyszałem zdecydowanie nie jest to core jego codziennej działalności.

Marianosik, software - IDS ściągasz bezpłatnie z sieci. Niestety nie jest tak różowo jak mogłoby się wydawać bo to co kupujesz za 2kzł to klon, który może działać równie dobrze 2 lata jak i miesiąc. AFAIK duże znaczenie ma to czy będziesz chciał używać najnowszej dostępnej wersji IDS, jeżeli tak to a) przy każdej aktualizacji VCMa grozi Ci zakończenie jego żywota... jeżeli nie to b) w autku, które było już konfigurowane na nowszej wersji IDSa nie wykonasz części zmian/konfiguracji.

Oczywiście jest też pełna opcja ale to już raczej nie dla nas - amatorów :) : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
do w/w opłata 125€/miesiąc

Nie ma lekko :roll:

SrebnaStrzała 26-09-2011 15:06

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
Jak się zaopatrzysz w VCM to możesz już zacząć robić jakiś interes np odczyty kodów, kasowanie kodów, wpisywanie kodów wtrysków itd ;)

kolonez 26-09-2011 19:41

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1713838)
... chociaż są wyjątki, np. PZ SERVICE Mikołów - byłem, widziałem, korzystałem (i korzystam) z usług, ogólne podejście załogi, atmosfera - po prostu szacun. Odnośnie kompetencji szefa firmy w zakresie VCM/IDS mogę powiedzieć tylko tyle, że byłem mooocno pozytywnie zaskoczony... a z tego co zasłyszałem zdecydowanie nie jest to core jego codziennej działalności.

ktoś od nich chyba również odwiedza nasze forum...
Mikołów dla mnie trochę daleko, a w Wawie różnie z tym bywa, nawet jak coś potrafią to są tak paskudnie zmanierowani...

Pozdrawiam

Chester_X 10-10-2012 21:16

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
1 załącznik(i)
Witam!
Podczas poszukiwania portu OBD w moim mk4 znalazłem coś takiego po lewej stronie kierownicy.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co to za interfejs i gdzie/czy znajdę OBD w tym modelu?

keisim 11-10-2012 09:47

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
To złącze do telefonu, OBD powinno być nad nim - przynajmniej tak sądzę bo nigdy nie zaglądałem do OBD w wersji ze złączem do telefonu.

P.S. Być może element ze złączem telefonu trzeba wyjąć żeby dostać się do OBD.

chase1 22-10-2012 12:27

Odp: Interfejs diagnostyczny do 2.0 tdci.
 
Witam;

Cytat:

Napisał keisim (Post 1713778)
... Też mam ELMa, ScanMastera, PCMScana - pytanie: co jesteś w stanie zrobić po nawiązaniu połączenia z elektroniką auta? Niestety niewiele: przeglądnąć i skasować część błędów, pooglądać wybrane PIDy i... na tym koniec ...

Mógł byś powiedzieć którą wersję elm'a posiadasz i jaki soft z nim współpracuje do mondka mk4 2,0 tdci ? (chcial bym wlasnie odczytac bledy silnika - jak sie uda cos wiecej - super, jak nie - trudno)

Albo inaczej - czy elm 327 1,3 , 1,4... badz inny tani "kabel" + ktorys z darmowych/dostepnych programow do tego wystarczy ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.