Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219669)

biner 12-02-2015 08:47

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
No mam nadzieję że będzie się prowadził lepiej niż poprzednik

Atlis 12-02-2015 08:51

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Stoi na platformie MQB, więc na pewno będzie jeżdził lepiej...

Juzek 12-02-2015 09:23

Atlis. .. MQB to jest tylko nazwa robocza uniwersalnej płyty podłogowej. Nie daje to wcale gwarancji lepszego prowadzenia.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

biner 12-02-2015 12:36

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Czy ktoś lepiej zna czeski niż ja i mógłby mi powiedzieć co testujący z auto.cz powiedzieli o tym automacie A6 z tego 2,0 EB 250 PS

krychos 12-02-2015 17:10

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Panowie,moim zdaniem passat b8 jest bardziej premium niż MK5. Chodzi o detale; np. Jak wyglada elektryczny ręczny w VW za jak w Fordzie.Wydaje sie, jakby w Mondeo miał sie zepsuć po 100 użyciu. W Pasku mamy kieszenie w drzwiach wyłożone wykładzina. W Mondeo goły plastik. To sa niby detale,ale jednak ważne. Więc nie powiedziałbym,ze pasek przy Mondeo nie robi lepszego wrażenia.

biner 12-02-2015 17:18

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Nikt nie neguje tego że B8 jest gorzej wykonany bo tak nie jest. Detale w B8 typu prawdziwe alu a nie imitacja plastikowa robi wrażenie, ale co do jazdy to naprawde mk5 lepiej jeździ. Najsłabszą stroną B8 jest waryjność silników TSI,dsg, naprawdę nie chciałbym lać na stacji benzyny i oleju. Ten silnik wyglada na xsero z audi A4 1,8 TFSI a ten żłopie olej.

Bump: Każdy musi wybrać co dla niego jest lepsze, właściwości jezdne, wygląd, czy wykonczenie wnętrza.
Mazdę kupują ludzie którym się podoba z zew. bo reszta jest lekką kupą, Passata kupują fani wiesvagenow ktorym imponuje wykonanie wnętrza, a mondeo ludzie którzy cenia własciwosci jezdne oraz wyglad zew.

Pitek S. 12-02-2015 19:14

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Silniki TSI przekonstruowano i puki co o awariach nie słychać.
Co do oleju, to też jakieś mało sprawdzone informacje. Ja mam obecnie 1,4 TSI 140KM, a poprzednio 1,6 EcoBoost 150KM i nie zauważyłem aby olej jakoś szybciej ubywał w VAGowskim niż fordowskim.

kruger 12-02-2015 20:27

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Angielski test porównawczy z Passatem więc moim zdaniem mniej tendencyjny niż niemieckie.
Wniosek testującego, jest taki że jak chcesz auto lepiej wykończone, kup Passata, jak chcesz dobrze prowadzące się auto kup Mondeo. Mondeo winsg:okulary

krychos 12-02-2015 20:47

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Cytat:

Napisał biner (Post 2351181)
Najsłabszą stroną B8 jest waryjność silników TSI,dsg, naprawdę nie chciałbym lać na stacji benzyny i oleju. Ten silnik wyglada na xsero z audi A4 1,8 TFSI a ten żłopie olej.

Ten 1.8 TSI to nowa seria, pozbawiona dotychczasowych problemów. Szczerze nie slyszałem o serwisowanej skrzyni DSG, która się zepsuła.

kruger 12-02-2015 21:34

Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta
 
Zwróciliście uwagę, że "sucha" 7 stopniowa DSG jest montowana tylko w 1.8 TSI? I ten silnik ma obcięty moment obrotowy do 250 Nm bo manual ma 320. Reszta silników to "mokra" 6 stopniowa przekładnia, która może przenosić wyższy moment obrotowy. Na niemieckich forach uważają to za minus ponieważ 7 stopniowe były uważane za awaryjne do tej pory. Myślę, ze to wynika wyłącznie z oszczędności bo jaki inny może być powód braku lepszej 6 stopniowej przekładni i zostawienia 320 Nm?
Minus tego jest też taki, że takiego silnika raczej nie zawirusujemy ze względu na słabe DSG.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.