Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   diesel gasnie podczas jazdy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67462)

sgrzegorz86 17-04-2009 21:39

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
No ja sie jednak zgodzę z tym co pisze Kubson 1 ponieważ silnik u mnie chodzi bez aku normalnie,tylko nie działa cala elktryka czyli swiatla,radio,kontrolki itp itd a poza tym swiece zarowe służa tylko do rozruchu zimnego silnika,bo w czasie jazdy nie grzeją i nie potrzeba im prądu a Diesel o ile dobrze wiem nie posiada sondy,i kompa tez nie tylko sterownik-tak mi kiedys mechanik powiedział.

Magik123 17-04-2009 22:38

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Odłaczam kleme silnik ma chodzic, jesli gasnie problem leży w kablach/ alternatorze.
Ale nigdy sie tak nie robi gdyz groźi spaleniem mostka prostowniczego/którejs diody, lub ogolnie alternatora, więc nie polecam takich prób, to nie maluch.

ShaD 18-04-2009 02:16

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
w takim razie zwracam honor kubson1i przyznaje sie do błedu :) w sumie to sytuacja ta miala u mnie miejsce na starym alternatorze, ktory zostal wymieniony bo sie posypal. sprawdze jak bede mial chwile czy na tym chodzi bez aku.

Magik123 18-04-2009 05:10

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Cytat:

Napisał shadk-k (Post 1141458)
sprawdze jak bede mial chwile czy na tym chodzi bez aku.

Chyba nie doczytałes, nie odłącza się klemy na pracujacym silniku bo znowu zjarasz altka, jak chcesz sparwdzic czy ładuje to miernik w reke i mierzysz altka spadki napiec na kablach i ładowanie na klemach.

ShaD 18-04-2009 12:12

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
nvm.

motoboy 18-04-2009 15:28

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
A Moze To Byc Przez przewody zapłonowe?? czy coś ???? mechanik mi powiedział ze mam do wymiany przewody ale czy to może być przez to??

motoboy 18-04-2009 15:29

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Jak By To Był akumulator to raczej by mi się radio i wzmacniacz wyłączył (mogę się mylić) :)

darnel 18-04-2009 23:06

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Cytat:

Napisał motoboy (Post 1141753)
A Moze To Byc Przez przewody zapłonowe?? czy coś ???? mechanik mi powiedział ze mam do wymiany przewody ale czy to może być przez to??


W dieslu nie ma przewodów zapłonowych. Sorry, ale poziom Twojej wiedzy nie jest wystarczający do poprawnego postawienia pytania (Nadal nie wiemy, czy ciśniesz gaz i gaśnie czy zjeżdżasz na biegu i zgaśnie). O naprawie we własnym zakresie zapomnij. Oddaj auto w dobre ręce. Nie musisz wiedzieć wszystkiego ;)

glazik5 19-04-2009 08:05

Odp: Silnik Traci Prąd Podczas Jazdy !!!!
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1141424)
Odłaczam kleme silnik ma chodzic

kolego mylisz sie, w TD pompa lucas, jak odlaczysz jeden kabelek, np ten ktory idzie do pompy, silnik automatycznie gasnie. mozliwe ze moj jest jakis wadliwy. jesli tak, to zwracam honor :>

peterpz 19-04-2009 08:21

Odp: diesel gasnie podczas jazdy.
 
U mnie jak pompa wysiadła i nie była w stanie już na niskich obrotach podawać paliwa, to silnik gasł. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.