Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wibracje/buczenie na karoserii z przodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289021)

matrog19 22-01-2019 12:20

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Witaj :)

Tak jak mówisz brakuje dokładnej diagnozy, ale wiesz jak jest. Każdy by wszystko wymieniał a nie sprawdzał najpierw.

Co wiem...
Zawieszenie nie ma luzów, kontrolowane i wymieniane na bieżąco.
W ostatnim czasie drążki, końcówki drążków, łączniki stabilizatora. Reszta nadal fabryka. Wcześniej wymieniane łożysko na półosi.
Niedawno było słychać pukanie na dziurach mimo powyższych wymian i okazało się, że maglownica się odkręciła...
Przeguby fabryka, raz była wymieniana osłona jednego z nich. Smar, który był w zestawie... Staram się na bieżąco takie rzeczy robić.

Jestem drugim właścicielem auta, pierwszym w kraju. Przede mną nikt raczej nic nie dotykał co mam potwierdzone od dilera w Belgii.

Martwi mnie to, że przy hamowaniu silnikiem są te objawy, przez to ma to coś wspólnego z napędem...

Pozdrawiam

Psilocke 22-01-2019 19:46

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Sprawdź polosie czy nie mają luzow wzajemnych.
Dość łatwo to zrobić nawet na samym lewarku.

matrog19 23-01-2019 14:47

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Ok. Dzięki za podpowiedź.
A powiedz mi czy hałas spowodowany takimi luzami wyciaszałby się po przejechaniu nastu km oraz przy plusowych temperaturach?

Psilocke 23-01-2019 16:46

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Metal jak wszystko pracuje.
A jak pamiętamy z lekcji fizyki metal się rozszerza. Może tu?
Do tego nie wiadomo czy i jaki smalec tam jest.

matrog19 24-01-2019 13:51

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Widać, że jesteś zorientowany więc mam jeszcze jedną informację co zaobserwowałem ostatnio. Przy ruszaniu na wstecznym drgania z początku są silniejsze niż przy jeździe do przodu

Psilocke 24-01-2019 15:34

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Niby kierowalo by to myśli w stronę polosi i łożysk.
Jednak może być to wszystko tak na dobrą sprawę.
Nie ma wyjścia.
Trzeba zawinąć rękawy i po kolei eliminować cały układ.
Drgania są dość niewdziecznym tematem bo w zawieszeniu jest sporo elementów które mogą je powodować.
Łom w garść i trzeba trzepac.

matrog19 24-01-2019 15:49

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Ok. Dzięki ;)
Nie ma wyjścia, trzeba szukać...

Kiedyś miałem podobnie z falowaniem obrotów, mechanicy wymienili by pół silnika i elektryki, ale po przewertowaniu forum postawiłem na alternator i diagnoza była 100% trafiona ;)

matrog19 16-05-2019 13:16

Odp: Wibracje/buczenie na karoserii z przodu
 
Byłem dziś na diagnostyce problemu. Na dworze cieplej, wszystko mniej słychać niż przy mrozach ale problem jest mocno denerwujący.
Mechanik przejechał parę kilometrów, osłuchał, stwierdził problem.
Był pewny, że wchodząc pod samochód coś znajdzie... ale niestety nie znalazł. Powiedział, że w zawieszeniu wszystko sztywne, nie ma się czego przyczepić.
Badał, gdy samochód był na kołach oraz gdy koła były w powietrzu.
Myśli, że może to być sworzeń ale z racji braku pewności kazał jeździć i obserwować... Aż zacznie hałasować na tyle, że będzie można określić co to :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.