Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wentylowane fotele dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314054)

Matych 22-10-2020 13:38

Odp: Wentylowane fotele
 
Bo to była podbitka lepiej znosząca zimnog:D

peju 22-10-2020 15:03

Odp: Wentylowane fotele
 
W serwisie to nawet nie mam co się konsultować w sprawie modyfikacji bo na ten temat to tam robią tęgie miny. To co mi pasuje to nabyć przednie fotele z wentylacją. Ale białe skórzane fotele w wersji nie od Vignale tylko Titanium z wentylacją są jak legenda - ktos coś slyszal ze ponoć istnieja i tyle. Pozostaje mi szukac biale vignale, ktore sa juz dostepne czesto na allegro ale zmienia to styl + do calosci konieczne dokupienie tylnej kanapy i jeszcze boczki no ale w zamian dostane funkcje masazu.

bubs0n 18-07-2022 18:24

Odp: Wentylowane fotele
 
Witam wszystkich,
Posiadam oryginalne grzane i wentylowane fotele. Po dłuższej trasie zauważyłem, że oparcie mocno się nagrzalo przy włączonej wentylacji. Tył oparcia wręcz parzył w rękę. Słychać wentylatorek w oparciu. Ktoś miał podobny problem?

Matych 18-07-2022 18:35

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał bubs0n (Post 3417995)
Ktoś miał podobny problem?

Czemu problem? Żeby gdzieś zrobiło się zimno,to w innym miejscu musi zrobić się ciepło .Od taka fizyka prosta- Ogniwo Peltiera to magiczne wytłumaczenie.

bubs0n 18-07-2022 18:36

Odp: Wentylowane fotele
 
Tak, domyśliłem się, ale problem polega na tym, że zamiast mi chłodzić plecy zaczęło grzać.

wasi69 21-08-2023 22:18

Odp: Wentylowane fotele
 
odświeżę temat. Na filmie wentylowane fotele, ku mojemu zdziwieniu jest to Titanium a nie Vignale

14:30 min [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mam takie same fotele perforowane tyle, że czarne i ciekawi mnie ten temat dołożenia wentylacji. Ktoś już coś rozgryzł jak to wewnątrz fotela wygląda? :)

Matych 21-08-2023 22:42

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467637)
ku mojemu zdziwieniu jest to Titanium a nie Vignale

A skąd to zdziwienie? Można było bez problemu takie kupić do Titanium za jedyne 14 tysięcy w 2017

tedi_k 21-08-2023 23:16

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467637)
... wentylowane fotele...

Fotele nie są "wentylowane" a CHŁODZONE. Dokładniej to - chłodzone i grzane ogniwem Peltiera. Oczywiście ogniwo zabudowane jest w kanale powietrznym wentylatorów rozprowadzających schłodzone lub podgrzane powietrze... Stąd może próba ich nazywania "wentylowanymi"...

Generalnie konstrukcja fotela jest inna pod taki układ oraz sterowanie jest zupełnie inne - jest dodatkowy moduł sterowania tym chłodzeniem/grzaniem. Instalacja elektryczna jest dość drastycznie inna - da się oczywiście dołożyć (sam dokładałem w moim byłym Edge zamieniając fotele grzane na takie właśnie chłodzone/grzane...), ale roboty jest sporo...

wasi69 22-08-2023 06:40

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Dziękuje Panie Tadku za rzeczowa odpowiedz. Pozdrawiam @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

14 tyś zł to troche kasy jednak ;)

Przyglądałem się dokładnie fotelowi i niestety perforowane mam tylko to U na poddupniku i na plecach. Także kicha .. ;/

tedi_k 22-08-2023 08:18

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467644)
...14 tyś zł to troche kasy jednak ;)
...

Nie pamiętam dokładnie, ale wymiana kompletu foteli na chłodzone/grzane oraz podgrzewaną tylną kanapę (do tego odpowiednie boczki na drzwi...) wyszła mnie poniżej 2,5kzł... Tak więc nie należy za bardzo przywiązywać się do "cen z cennika"...

Oczywiście z "białą skórą" chłodzoną/podgrzewaną może być nieco trudniej/drożej... Ale potrafi to wyglądać...:P

Obrazek z mojego byłego poliftowego Fusiona Energi (PHEV)...

https://images85.fotosik.pl/765/80fa41a6e39fe9dbgen.jpg

Auto miało fabrycznie przednie fotele chłodzone/grzane. Tylna kanapa była "zwykła"...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.